Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród... reni

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród... reni

Mille 13:18, 02 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Witaj reni (Reniu?)
Ogród masz całkiem spory, a więc i duże pole do popisu. W oddali zauważyłam dużą brzozę i od razu zaczęłam się zastanawiać, czy planujesz jakoś zagospodarować miejsce wokół niej? Pytam, bo mi się maaaarzy kącik wypoczynkowy właśnie pod brzozą, ale niestety sama takiej nie posiadam. Brzoza ładnie też wygląda w otoczce z funkii, np. biało-zielonej.
Co do wycięcia mniejszego świerka - jeśli rosną blisko, to czy po wycince nie odsłoni on uschniętych gałęzi tego większego? Przyjrzyj mu się dokładnie, żeby się nie okazało, ze potem trzeba i większy wycinać (a wcześnie załatwić zezwolenie).
Pozdrawiam chłodno! (bo kto by chciał w taki upadł gorące pozdrowienia)
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
reni 13:34, 02 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Dziękuję za miłe przyjęcie do tak zacnego grona... tak ogród jest spory i już trochę zagospodarowany ale... no właśnie jest ale, nie wszystko jest tak jak powinno być mam nadzieję, że z waszą pomocą uda mi się go trochę uporządkować.
Milena, brzoza jest na końcu ogrodu, a za nią kompostownik więc miejsce do odpoczynku raczej odpada... co do świerków w ogrodzie miałam ich sporo 15 sztuk zostało wyciętych, a ten mniejszy muszę wyciąć bo jest bardzo blisko oczka i nie mam siły ciągle wylawiać z niego igliwia... a tak swoją drogą kto robi oczko pod świerkami?

Kilka ogrodowych fotek






____________________
Ogród... reni
Milka 13:58, 02 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj Reniu przybyła nam kolejna osoba z Dolnego Śląska
Tu znajdziesz inspiracje, wszyscy życzliwi i pozytywnie zakręceni będą zaglądać i podpowiadać, co i jak zmieniać, a atmosfera tu wspaniała
pozdrawiam serdecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
reni 15:29, 02 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Widzę, że tu tyle dobrych duszyczek to może pomożecie.

Chcę zrobić porządek z tym



mam tam posadzone
1.hortensja 'Vanille Fraise
2.rhodendron hybr. Cunningham,s White
3. rhodendron hybr. Roseum Elegans
4.dwa peris jap. Forest Flame
5.tawułki
6.hosty
7.krzewuszka weigela bristol
8.lawenda
9. floksy -były
? krzew z jabłuszkami- był

Najbardziej zależy mi aby odsłonić się od sąsiada nasze domy są blisko siebie... floksy zostaną przesadzone, a w to miejsce myślałam o tujach ale nie wiem czy to dobry pomysł, lawenda też zostanie przesadzona i tak są tylko trzy krzaczki, a co z resztą?
No i chyba ten płotek do likwidacji

Chciałabym połączyć tą część z tym... aby była jakaś spójność
Posadziłam tam wierzbę smoczą za nią jest tuja która już była, bliżej oczka liliowce, hosty
No i rosną tam dwa duże świerki, mniejszy będzie jesienią wycięty, a duży w miare możliwości przycięty





i z prawą stroną... po poprzednich właścicielach został jakiś niski iglak, bukszpan i chyba sosna... wybaczcie ale ze mnie ogrodnik- amator i nazw nie znam

Nie wiem czy to dobra pora na zmiany ale jak by co to będę miała czas na zorganizowanie wszystkiego





____________________
Ogród... reni
Milka 15:35, 02 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Renia, ja nie umiem doradzić, co gdzie posadzić, bo u siebie też idę na czuja, ale masz tu tak dużo pięknych ogrodów, że może najpierw pooglądaj, zobaczysz co ci się najbardziej podoba i wtedy pójdziesz w tym kierunku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
reni 15:39, 02 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
irena_milek napisał(a)
Renia, ja nie umiem doradzić, co gdzie posadzić, bo u siebie też idę na czuja, ale masz tu tak dużo pięknych ogrodów, że może najpierw pooglądaj, zobaczysz co ci się najbardziej podoba i wtedy pójdziesz w tym kierunku


Oglądam cały czas... to prawda piękne są tu ogrody i takie dopracowane, aż dech zapiera
____________________
Ogród... reni
Milka 15:42, 02 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Powoli i ty też ten etap osiągniesz ja powoli też zblizam sie do wymarzonego celu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 16:08, 02 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
popieram Irenkę - pooglądaj i wybierz coś, co pasuje do Ciebie i miejsca, w którym mieszkasz. Tak od siebie - gdybym miała któryś z tych płotów wyrzucać, to raczej ten betonowy z tralkami, a nie ten prosty drewniany. I ostroznie bym podchodziła do wycinania starych okazów. Zawsze zdążysz, a żeby mieć coś takiego to ładnych parę lat trzeba czekać. Najfajniej byłoby wkomponować stare w nowe.
____________________
ogród w Holandi
reni 16:13, 02 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
agata_chroscicka napisał(a)
popieram Irenkę - pooglądaj i wybierz coś, co pasuje do Ciebie i miejsca, w którym mieszkasz. Tak od siebie - gdybym miała któryś z tych płotów wyrzucać, to raczej ten betonowy z tralkami, a nie ten prosty drewniany. I ostroznie bym podchodziła do wycinania starych okazów. Zawsze zdążysz, a żeby mieć coś takiego to ładnych parę lat trzeba czekać. Najfajniej byłoby wkomponować stare w nowe.

Oj, płotu wywalać nie będę bo to sąsiada... chodziło mi o ten malutki przed rabatą hi, hi
Niestety mniejszy swierk musi być usunięty pomimo przycinania sypie mi się igliwie do oczka
____________________
Ogród... reni
Juzia 17:49, 02 lip 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
Moja trawa taka sama!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies