Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wokół tarasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wokół tarasu

Alina 11:44, 03 lip 2012

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 10
Witam wszystkich.
Po obejrzeniu programu "Maja w ogrodzie" postanowiłam zalogować się na tej stronie.
Gdy zobaczyłam Wasze ogrody, zrobiłam się "chora" bo mój już mi się nie podoba.
Mam problem z nasadzeniami pokół tarasu. Wieczorem gram 3 zdjęcia jak to wygląda. Może ktoś mi pomoże jak to ładnie urządzić. Pozdrawiam.
Netka 12:09, 03 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj Alina No niestety trochę to tak działa ( na mnie też niestety ), że jak człowiek ogląda te piękne ogrody na forum to zaczyna porównywać i patrzeć na ten swój już zupełnie inaczej. Ale jak tu wszyscy powiadają trzeba się inspirować a nie "zazdraszczać " Mimo wszystko uważam, że trzeba mieć duży talent i polot, żeby stworzyć piękny ogród, żeby wszystko ze sobą współgrało i zachwycało mi osobiście trochę tego talentu brakuje ale próbuję mimo to pozdrowionka
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 22:58, 03 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklej zdjęcia to będzie wiadomo co i jak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alina 07:44, 04 lip 2012

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 10
Alina 09:34, 04 lip 2012

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 10
A oto moj nieszczesny taras. Niestety nie wiem jak zagospodarowac teren przed nim, jakie posadzic rosliny. Nie chciałabym przesadzac kul i marzy mi sie małe źródelko. Pomóżcie proszę. Pozdrawiam
Sebek 17:38, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno zlikwidowałbym te bordery - na pewno koszenie wokół nich nie jest miłe?

Mamy tutaj podobny wątek już w pomysłem obsadzenia
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1918-musze-obsadzic-taras

Na pewno zostawiłbym te kule na pniach - a ciurkadełko może dałbym przy chodniku - tylko trzeba wybrać którym.

No i linie rabat - chyba prostą? Taką jak tamta w tle?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Alina 20:39, 04 lip 2012

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 10
Dzięki za podpowiedź. Myślałam wykopać ten rolborder. Żródełko podoba mi się jak na forum "ogrody w lustrze". (kula)
Co nasadzić między kulami? (bukszpan kulisty czy jakieś strzeliste thuje)
Pzdr
MalgosiaR 20:00, 06 lip 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
To fioletowe to lawenda, czy kocimiętką?
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
Gardenarium 20:10, 06 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź do tej lawendy jakąś jasnoróżową żurawkę, np.Heuchera "Sweet Tea", 'Berry Smoothie', 'Georgia Peach' - bardzo uatrakcyjni i rozjaśni lawendę. Zrób kółko lub niecałe kółko, w którym będzie kula wodna. Wokół kuli zrób żywopłocik bukszpanowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MalgosiaR 20:52, 06 lip 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Witaj Alina,

jestem tutaj początkująca, ale to co przyszło mi do głowy wklejam poniżej.
Nie znam wielkości rabaty, ani wystawy dlatego rysowałam bez proporcji. Nie wiem jakie lubisz rośliny,a ja wpadłam już nieco w klimaty ogrodowiska .
Źródełko dałabym od tej strony gdzie częściej się chodzi



1. propozycja
popielata kula to źródełko
małe zielone kropki -twoje kule
duże zielone kule - cis
kreskowane pole na zielono - niski żywopłot z bukszpanu puszczony do wysokości płyty tarasowej tak żeby zakryć próg
morska obwódka- żurawka żółta
brązowa obwódka - ciemna trawa nie pamiętam nazwy
czarne pole kreskowane - żwirek może wpadający z żółty żeby pasował do kostki brukowej
reszta może być wysypana białym żwirkiem

Obwódka bukszpanowa przed kulą może być trochę niższa niż ta dalej, a te z żurawki i trawy mogą być proste a nie kręte.

2. propozycja

kula źródełko zostaje, Twoje kule zostają i te cisowe z powyższego obrazka stają się kulami z bukszpanu wysunięte bardziej w przód, a resztę z tyłu zamiast żywopłotu bukszpanowego zapełnić lawendą.



Ot takie moje gryzmołki
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies