Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy Ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy Ogród :)

Kondzio 23:26, 04 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
anna_g napisał(a)
Dwa tygodnie??? Kurczę a ja nie potrafię pływać...
Dwa tygodnie to byłaby klęska wielka...
Jak by tak było to ja zrównam wszystko posadzę tuje i będe kosił raz na tydzień i tyle będzie z mojego ogrodu bo mam już powoli dość
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
anipla 01:43, 05 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
faktycznie można się wściec...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Kondzio 06:29, 05 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Najgorzej że znowu leje
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Madzenka 06:55, 05 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Konrad ogród uczy ciepliwości i wymaga pogodzenia się z naturą. W jednym roku Cię podtopi, w innym roku wymrozi a w innym przędziorek zje ci najpiękniejsze okazy. Nie mamy na to wpływu. Wiem, źe to denerwujące ale....
Gdy czytam o tym co się działo u Agi W, co się dzieje w Passau to cieszmy się, że jesteśmy cali i zdrowi, domy nie zalane.... Co ma być to będzie. Rośliny, ktore nie wytrzymaja taki warunków trzeba będzie wymienić i tyle....Stosujmy zasadę ASC w ogrodzie mogą być te rośliny, ktore przetrwają ekstremalne warunki...... A te ktore nie przterwają na kompost....


Tylko drzewom zrobię w tym roku drenaż świdrem aby nie dusiły im się korzenie przy takich deszczach....


Trawa da radę, posypiesz nawozem i będzie piękna.
Gdy zapowiedzą przez kilka godzin przerwę w opadach popryskaj wszystko Topsinem (nawet trawę). Jesli będzie padać, polej mildexem po glebie - np. Bukszpany.
W taką pogodę po intensywnych opadach zawsze stosuję topsin, w przeciwnym razie wszystko zje grzyb - w szczególności bukszpany i róże.... Ale to wymagające roślinki....


Buziam i życzę wytrwałości, cieprliwości i słońca.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
renatamama3 08:00, 05 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Konrad współczuje ,wczoraj jechałam ,przez Zabierzów,przed centrum na wjeździe podtopienia ,zajazd Rogate Ranczo zalany ,zwierzęta w wodzie ,strażacy gdzie się dało pompowali wodę.Trzymam kciuki ,życzę nam w końcu słoneczka.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Kondzio 08:16, 05 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
renatamama3 napisał(a)
Konrad współczuje ,wczoraj jechałam ,przez Zabierzów,przed centrum na wjeździe podtopienia ,zajazd Rogate Ranczo zalany ,zwierzęta w wodzie ,strażacy gdzie się dało pompowali wodę.Trzymam kciuki ,życzę nam w końcu słoneczka.
Żeby słonko wróciło jak najszybciej
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 08:21, 05 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marzena2007 napisał(a)
Konrad ogród uczy ciepliwości i wymaga pogodzenia się z naturą. W jednym roku Cię podtopi, w innym roku wymrozi a w innym przędziorek zje ci najpiękniejsze okazy. Nie mamy na to wpływu. Wiem, źe to denerwujące ale....
Gdy czytam o tym co się działo u Agi W, co się dzieje w Passau to cieszmy się, że jesteśmy cali i zdrowi, domy nie zalane.... Co ma być to będzie. Rośliny, ktore nie wytrzymaja taki warunków trzeba będzie wymienić i tyle....Stosujmy zasadę ASC w ogrodzie mogą być te rośliny, ktore przetrwają ekstremalne warunki...... A te ktore nie przterwają na kompost....


Tylko drzewom zrobię w tym roku drenaż świdrem aby nie dusiły im się korzenie przy takich deszczach....


Trawa da radę, posypiesz nawozem i będzie piękna.
Gdy zapowiedzą przez kilka godzin przerwę w opadach popryskaj wszystko Topsinem (nawet trawę). Jeśli będzie padać, polej mildexem po glebie - np. Bukszpany.
W taką pogodę po intensywnych opadach zawsze stosuję topsin, w przeciwnym razie wszystko zje grzyb - w szczególności bukszpany i róże.... Ale to wymagające roślinki....


Buziam i życzę wytrwałości, cierpliwości i słońca.
Wiesz ja nie miałem tak źle z przepustowością wody tylko w tym roku jak tak długo pada Masz rację w pełni się z tobą zgadzam tylko w tej chwili u mnie jest ciężko z kasą i tak wydaje wszystkie pieniądze prawie na rośliny Dzięki za rade będę stosował jak mówisz
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
GosiaJoanna 08:52, 05 cze 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Kondzio napisał(a)
jestem załamany mam całą działkę w wodzie trawa mi żółknie mały strumień mi płynął wzdłuż działki robiłem dziurę łopatą zalewała się wodą w sekundę trawę mam wysoką bo nie da się kosić warzywnik mam zalany normalnie chodzę po wodzie


Jak mi przykro, też tak miałam dwa lata temu Mój wschód póki co omijają te ulewy, czasem pada ale to nic w porównaniu z tym co dzieje sie na południu i w Czechach. Trzymaj sie Kondziu, przesyłam Ci promyki słonka z Polesia
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Kondzio 09:54, 05 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
GosiaJoanna napisał(a)


Jak mi przykro, też tak miałam dwa lata temu Mój wschód póki co omijają te ulewy, czasem pada ale to nic w porównaniu z tym co dzieje sie na południu i w Czechach. Trzymaj sie Kondziu, przesyłam Ci promyki słonka z Polesia
dziekuje zgadza się
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Margarete 17:05, 05 cze 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej Kondziu, przykro mi że u ciebie ta woda tak sie daje we znaki. U mnie też leje ale po prostu tylko mnie wk..ia że nie moge dokonczyc rabaty i cieszyc sie moim ogrodem. Woda u mnie nie stoi choć na końcu działki pod lasem jest juz grząsko i miękko ale tam zawsze jest najgorzej bo nisko i las trzyma wilgoć i cien.
Abstarchując od tej wody, to podziwiałam twoje zdjecia ostatnio dodane, ależ wypiekniał ten twój ogród i ten strumień wykończony takim kamieniem w kolorze grafitu, bardzo mi sie podoba u ciebie.
Mam nadzieje że ogród da rade otrzasnąc sie z tej deszczowej nieprzyjemności jak tylko słoneczko troche mocniej poświeci. Zaległe zyczenia imieninowe dołączam. Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies