Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy Ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy Ogród :)

Mala_Mi 20:07, 09 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U mnie podobnie.. piwonie, powojniki i wiele innych roślin trafia już od tej wody... ale nie mam y na to wpływu..... wczoraj pryskaliśmy na grzyba i przędziorki.. dziś na szczęście nie padało.... ale co padło to padło, teraz ratujemy co się da..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 20:53, 09 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moje piwonie chyba też dzisiaj trafi.... Tylko bambusy się cieszą......
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:53, 09 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie dodałam, że u mnie oberwanie chmury....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malwes 21:53, 09 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
U mnie zlało strasznie. Ode mnie woda się odsączyła ale wszyscy sąsiedzi dookoła zalani. Ja pewnie jutro przymusowy urlop bo nie wyjadę ani nie wyjdę. Sąsiad przez którego działkę mamy służebność ma wody po pas. Pomagaliśmy mu odpompowywać ale straż już zabroniła wszystkim bo studzienki nie przyjmują.

Roślin mi nie zniszczyło. Nigrę tylko mocno obiło. Ale bardzo się boję, że zaczną chorować. W tamtym roku nie było deszczów i ale chorowały mocno, mimo, że pryskałam prewencyjnie zgodnie z sygnalizacją. W tym roku nic nie pryskałam prewencyjnie bo uznałam, że tylko je osłabiam, poza tym mikoryzowałam dużo, więc bez sensu zabić mikoryzę. Ale teraz już nie wiem co zrobię, bo od tych deszczów to może być rożnie. Za to grzybów w trawniku zatrzęsienie - je to już zaczęłam podlewać Amistarem (nigdzie nie ma Rizolexu).
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Kondzio 22:42, 09 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
asc napisał(a)
U mnie podobnie.. piwonie, powojniki i wiele innych roślin trafia już od tej wody... ale nie mam y na to wpływu..... wczoraj pryskaliśmy na grzyba i przędziorki.. dziś na szczęście nie padało.... ale co padło to padło, teraz ratujemy co się da..
zgadza się też ratuje najgorzej że ja nie mam teraz jakoś kasy kupuję ale sobie odmawiam wszystkiego jak mam urodziny albo imieniny to proszę o pieniądze i kupuje sobie je tak było ze świerkami i rh ale najgorzej że rh mi łapią grzyba robi się narośl na nich musiałem oberwać wszystkie kwiaty bo gniły i przechodziła pleśń na rh ciekawe ile strat będę miał dzisiaj po gradzie no ale cóż trzeba żyć dalej najwyżej nie będę miał roślin
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 22:44, 09 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
malwes napisał(a)
U mnie zlało strasznie. Ode mnie woda się odsączyła ale wszyscy sąsiedzi dookoła zalani. Ja pewnie jutro przymusowy urlop bo nie wyjadę ani nie wyjdę. Sąsiad przez którego działkę mamy służebność ma wody po pas. Pomagaliśmy mu odpompowywać ale straż już zabroniła wszystkim bo studzienki nie przyjmują.

Roślin mi nie zniszczyło. Nigrę tylko mocno obiło. Ale bardzo się boję, że zaczną chorować. W tamtym roku nie było deszczów i ale chorowały mocno, mimo, że pryskałam prewencyjnie zgodnie z sygnalizacją. W tym roku nic nie pryskałam prewencyjnie bo uznałam, że tylko je osłabiam, poza tym mikoryzowałam dużo, więc bez sensu zabić mikoryzę. Ale teraz już nie wiem co zrobię, bo od tych deszczów to może być rożnie. Za to grzybów w trawniku zatrzęsienie - je to już zaczęłam podlewać Amistarem (nigdzie nie ma Rizolexu).
na szczęście domu mi nie zalało bo bym sie całkiem załamał bo mam dość już kłopotów
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 22:45, 09 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marzena2007 napisał(a)
Nie dodałam, że u mnie oberwanie chmury....
Ja nie wiem co będzie dalej oby było lepiej niż jest
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 22:46, 09 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marzena2007 napisał(a)
Moje piwonie chyba też dzisiaj trafi.... Tylko bambusy się cieszą......
no tak bywa
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 22:49, 09 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
cholera ja chcę się cieszyć ogrodem a nie załamywać się Zrobiłem dużo roboty będę potrzebował pomocy ale jak zrobię porządek na samym przodzie przed ogrodzeniem
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
AgnieszkaW 22:50, 09 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Kondziu, czytałam o oberwaniu chmury u ciebie. Mam nadzieję, że szkód dużych nie narobiło? Oby wreszcie się ta pogoda uspokoiła.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies