Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 17:44, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Jesień idzie piękne marcinki Barbula tegoroczna?


Barbule mam trzy a były cztery ale jedna 4 letnia w tym roku wypadła , własciwie to na wiosne wypusciła nowe pędy a potem uschła , nie wiadomo dlaczego. Tak więc jedna jest czteroletnia a dwie dwuletnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:46, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piekne kolorki astrów i zawilcy, a Ty piszesz, że nic ciekawego nie ma, za chwilkę Twoje okno znów zrobi furrorę...ja na nie czekam


Trudno powiedziec czy buki sie ładnie przebarwią bo najładniejsze sa jak jest słonecznie i sucho a w tym roku wody nie brakowała ale juz raz tez był mokry rok a jednak się przebarwiły, poczekamy zobaczymy, tez lubie ten widok
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:48, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
rozark napisał(a)
u ciebie astry bardziej rozwinięte czyżby było u ciebie cieplej niż u mnie?


Rozwinęły mi sie najbardziej takie które sadziłam w tamtym roku na jesieni czyli te fiolety i czerwone , malinowe zaczynaja a niebieskie jeszcze w pąkach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:50, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
abiko napisał(a)
Czerwone marcinki u mnie są też na liście. Nawet dziś widziałam u babci na targu, ale nie miała sadzonek niestety. Cudne kolory.

Ty sadzisz trawki a ja zabieram się za rozsadzenie rododendronów, a właściwie jednego, bo faktycznie mają za ciasno.

Barbula cudna, ale powtarzam to od dawna każdemu, że warto ją mieć i jestem jej wielką fanką


Jesli jeszcze nie przesadziłas rh to ja bym radziła przesadzenie bardzo wczesna wiosna jak tylko ziemia rozmarznie bo trudno przewidziec jaka bedzie zima a taka nie ukorzeniona roślina moze miec problem gdyby były duże mrozy.Barbule fajne , potwierdzam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:52, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zielona_Monia napisał(a)


Witaj Moniko , zdjecia robic najłatwiej , byle kwiatek zakwitnie juz można sie chwalic, to atwiejsze niz urzadzanie ogrodu i dużo łatwiejsze niz dbanie o stary ogród. Załóż watek , bedziesz miec motywacje do robienia zdjec
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:54, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)
o jak tu kolorowo pomimo jesieni u mnie tylko róże i rozchodniki dają jeszcze kolor.
niebawem u ciebie bedzie feria barw na klonach, pokaz koniecznie

pozdrawiam cieplutko


Klon nad jeziorkiem może da pokaz ale tez chyba zaczyna chorowac i kto wie czy wiosna znów go nie stracę. Nowe klony malutkie i choc w tym roku posadziłam ich 4 to pokazu nie bedzie bo za małe.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:03, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anabuko1 napisał(a)
U ciebie widzę motylki buszują na marcinkach:0
Ale piękne masz kolorki.


No własnie całkiem dużo tych motyli jeszcze latało a o tej porze roku jeszcze bardziej cieszą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:04, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
No właśnie - moje astry od ciebie są a u mnie jeszcze nie kwitną. U ciebie ciepłej chyba ..?!
Piękne fotki. Już jesiennie a tyle kolorów wciąż.


Małgos a gdziez tam u mnie cieplej????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:05, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
katel napisał(a)
Bogdziu śliczne fotki - szczególnie ta z motylkami .


Ja mam tylko rozplenicę Hameln (Black Beauty lub Moudry pewnie piękniejsze) to od niej może i piękniejsze ma kłosy bo z różem, potem dopiero blakną - ale pokroj bardziej mi się podoba rozplenic japońskich bo mniej się kładą po deszczu a może Karley Rose za dobrej ziemi i za dużo obornika dostała . Zaraz u siebie wrzucę zdjęcia porównawcze.


Kasiu jeszcze raz dzięki , piękne zestawienie zrobiłas, bardzo dziekuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:07, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sonka napisał(a)
Piękne kolorki i kwiatki Bogdziu u Ciebie ale ja już się cieszę na ptaszki w Twoim ogrodzie.Pozdrawiam.


No to wstawie kąpiącego sie ptaszka dla Ciebie







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies