Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 18:18, 29 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwonka napisał(a)
Bogdziu jestem u Ciebie od Sylwii z Rancza. Mówiła, że podlewsz magnolie wodą z zalanego torfu. Jak dokładnie to wygląda? Mój różanecznik po raz pierwszy kwitnie teraz jak szalony. To normalne? Pozdrawiam, ogród podglądam od dawna. Widok z jadalni jak obraz. Piękny!


Szczerze mówiąc magnolii tak nie podlewam tylko rododendrony. Byłam u Ciebie i z tego co piszesz to prawdopodobnie problem bedzie sie powtarzał bo brzozy będą wyjaławiac ziemię. Moim zdaniem teraz juz nic nie rób bo zima za pasem, liscie opadną a wiosną postaraj się o nawóz do magnolii , ja stosuję firmy Agrekol , jest bardzo dobry i odzywisz magnolię. Jesli chodzi o to zalewanie torfu to do duzego wiadra wsypujesz kwasny torf i zalewasz woda , zostawiasz na dzień lub dwa po czym odcedzasz i woda podlewasz roslinę ale tak robimy wtedy gdy tylko chodzi o zakwqaszenie podłoża a u ciebie chyba trzeba odżywic magnolię i nawóz bedzie lepszy.Niektóre rh kwitna jesienią ale nie ,,jak szalone " a tylko troche i to jest normalne , jesli kwitnienie jest tak obfite to moze kupiłas rh ze szklarni albo za późno dostał nawóz i to nie jest dla niego najlepsze bo po kwitnieniu będzie chciał wypuszczac nowe pedy i zawiazywac pąki na przyszły rok a nie zdąży bo zima mu nie pozwoli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pestka56 21:58, 29 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ależ cudnie się pluszcze
____________________
Kasia
BasiaLT 21:58, 29 wrz 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale fajne zdjęcia ptaszka w kąpieli. Coś takiego niełatwo uchwycić
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anna_t 22:02, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


Klon nad jeziorkiem może da pokaz ale tez chyba zaczyna chorowac i kto wie czy wiosna znów go nie stracę. Nowe klony malutkie i choc w tym roku posadziłam ich 4 to pokazu nie bedzie bo za małe.

Ginnale też Ci padły?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sylwia_slomc... 22:13, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Świetna ta kąpiel
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zszywka 22:28, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Super fotki A kąpiący się ptaszek? widziałam jedynie jak "kąpał" sie w piasku
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Urszulla 02:24, 30 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Moje wróble latem najczęściej kąpały sie w suchej ziemi. A upodobały sobie poidełka z podstawki. I chyba potrzebne im nieco głębsze dookoła masz pierwiosnki całkiem fajny pomysł:
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Sonka 07:28, 30 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Bogdziu, jakie ładne ujęcie ptaszków w kąpieli, dziękuję.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
asiak 07:35, 30 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bogdziu, a ja mam pytanko odnośnie tego zalewanego torfu. Czy teraz mogę to zrobić?
Ile torfu sypać na 10l wiadro? Jak długo ten torf ma stać z wodą?
I jeszcze głupie pytanie, przez co przecedzasz?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwonka 07:52, 30 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Bogdzia napisał(a)


Szczerze mówiąc magnolii tak nie podlewam tylko rododendrony. Byłam u Ciebie i z tego co piszesz to prawdopodobnie problem bedzie sie powtarzał bo brzozy będą wyjaławiac ziemię. Moim zdaniem teraz juz nic nie rób bo zima za pasem, liscie opadną a wiosną postaraj się o nawóz do magnolii , ja stosuję firmy Agrekol , jest bardzo dobry i odzywisz magnolię. Jesli chodzi o to zalewanie torfu to do duzego wiadra wsypujesz kwasny torf i zalewasz woda , zostawiasz na dzień lub dwa po czym odcedzasz i woda podlewasz roslinę ale tak robimy wtedy gdy tylko chodzi o zakwqaszenie podłoża a u ciebie chyba trzeba odżywic magnolię i nawóz bedzie lepszy.Niektóre rh kwitna jesienią ale nie ,,jak szalone " a tylko troche i to jest normalne , jesli kwitnienie jest tak obfite to moze kupiłas rh ze szklarni albo za późno dostał nawóz i to nie jest dla niego najlepsze bo po kwitnieniu będzie chciał wypuszczac nowe pedy i zawiazywac pąki na przyszły rok a nie zdąży bo zima mu nie pozwoli.


Dziękuję Ci za tyle wskazówek! Będę pamiętać o nawozie na wiosnę. A czy taką wodę można teraz użyć? Nie jest już za późno? Ten rododendron który kwitnie jak szalony mam już 3 albo 4 rok. Na wiosnę wcale nie zakwitł a teraz może faktycznie to wina nawozu, być może za dużo mi się sypnęło? Mam około 20 rodków i tylko ten taką niespodziankę zrobił. Cały jest w kwiatach, pięknie się rozwinęły. Muszę zrobić zdjęcie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies