Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Hakonechloa macra

Pokaż wątki Pokaż posty

Hakonechloa macra

Wiolka5_7 16:32, 09 mar 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
ewwa napisał(a)
Moi drodzy, a "udomowione" hakonki już ciąć? Zapowiada się ciepły weekend, można zacząć sezon ogrodowy, myślę też nad pozostałymi trawami np trzcinnikami, bo one wcześniej ruszają...



Trzcinniki to na pewno bo wcześnie ruszają, a hakonek ja jeszcze nie tnę, może za tydzień....one ruszają na początku kwietnia,więc jeszcze czas
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ewwa 17:43, 10 mar 2018


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Cięłam miskanty, trzcinniki także, ale wyglądają jakby już zaczęły rosnąć, i hakonki też cięłam "na średniego" jeża zostawiłam tylko piórkówki.
KasiaBawaria 06:43, 12 mar 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja tez juz scielam trawy.Ale pogoda ma sie zmienic i maja znow przyjsc mrozy.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 11:27, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dlatego czekam do końca mrozów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiolka5_7 12:35, 12 mar 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Gardenarium napisał(a)
Dlatego czekam do końca mrozów.


Ja tez.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 08:04, 13 mar 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas pogoda zmienila sie. Mielismy ich nie miec a tu jednak i nas dotknelo.Mialy byc tylko na polnocy. Zobaczymy.Narazie zapowiadaja tylko nocne mrozy. Najgorsze, ze zauwazylam, ze duzo bylin juz wznowilo wzrost.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:39, 26 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kiedys ktos pytal o zimowanie hakonechloa beni kaze. U mnie zimuje juz 2 lata bez problemu, pomimo -20 stopni bez sniegu. Tu jesienia.Po lewej Beni Kaze, po prawe Aureola.
____________________
Zapraszam na kawe
wiunia 16:24, 27 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Bardzo proszę o pomoc!
Moje hackonki W tym roku pięknie odbiły po zimie ale teraz niektóre z nich bardzo mnie niepokoją, a mianowicie listki zaczęły im się zwijać w ruloniki! Obejrzałam listki i nie widzę żadnych szkodników. Obok rosną inne i są ok.
Bardzo proszę o radę jak je ratować.

Końcówki liści tak specyficznie się zwijają. Myślałam, że może mrówki są tego przyczyną, bo dwie szt. ledwo ruszyły po zimie i zaraz uschły ale znalazłam mrówki tuż obok. Przy tych nic nie widzę.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Daro 14:43, 29 maj 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 3
Hakonechloa - prośba o pomoc.
Najpierw grzecznie się przywitam, jestem tu nowicjuszem. Wybaczcie proszę, że od razu do Was z interesem, ale właśnie dziś przyszły sadzonki i muszę zabrać się do roboty.
Z niewiadomych powodów nie chce rosnąć u mnie hakonechloa marca aureola. Posadziłem bodajże pod koniec września - jako otoczenie katalpy, naprzemiennie z szałwią. Stanowisko słoneczne od południa - niewielka rabata przy kostce - obwódka z granitu. Jako że mam ziemię gliniasta, kopałem dość szerokie i głębokie dołki, wierciłem świdrem drenarze, zasypywałem żwirem. Rabata przykryta włókniną, zasypana drobnym kamyczkiem, choć nie blisko roślinek. Zimą rośliny przykryte mulczem i jedliną, wiosną wykiełkowały, coś tam podrosły, stanęły i się uwsteczniły. 3 sztuki straciły liście, 3 mają po 2-3 marne listki, jedna w miarę sobie radzi. 3 tygodnie temu zdesperowany wymieniłem ziemię na jeszcze bardziej żyzną, ale nic to nie dało. Starałem się regularnie podlewać, w końcu - dla próby - nieco mniej i nic. Zdesperowany zamówiłem nowe sadzonki, chce je wymienić. Poradźcie - w czym problem? Czy muszę jakoś specjalnie przygotować ziemię?
Poratujcie, proszę. Hakonechloa ma rosnąć u mnie w najbardziej eksponowanym miejscu,stanowić główny motyw, nie chce z niej rezygnować.
Dodam że na rabatce obok z innymi bylinami i w sąsiedztwie iglaków ma się lepiej. Różnica taka, że tam na zimę zasypałem korą, kora zresztą stanowi element podłoża do dziś.
Z góry dziękuję za wszelka pomoc. Dariusz
jason 07:16, 30 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Daro, wykop stare rośliny i zoabcz na korzenie czy nie zgniły. Aureola lubi wilgotno, ale nie mokro, jak woda u Ciebie stoi to w końcu padnie. Usuń szmatę, a przynajmniej zrób większy okrag bez smzaty. U mnie rośnie w podobnych warunkach ale uważam z nawadnianiem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies