Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowe Ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowe Ogrody

kassiexa 10:38, 27 lip 2012


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 16
Witajcie!
Bardzo mi miło,że tutaj trafiłam i mogę podziwiać Wasze piękne ogrody. Malinowy Ogród tworzymy wspólnie z mężem piętnaście lat,odkąd zamieszkaliśmy w naszym domu.Zaczynaliśmy od paru zdziczałych śliw, przerośniętej trawy nie koszonej od wielu lat i chaszczy.Podstawowym narzędziem była maczeta do cięcia buszu i stara bułgarska kosiarka - czołg..aż tumany się unosiły z kretowisk podczas koszenia. Można powiedzieć że w tej okolicy byliśmy ogrodowymi pioneramy, pośród górskich łąk na - których pasły się krowy i owce. Sąsiedzi - rolnicy dziwili się po co nam tak krótko przystrzyżona trawa, takie marno - trawstwo dosłownie... i po co tyle tych palików wystaje a to było oznaczenie naszych malutkich roślinek. Ogród powoli się zapełniał roslinami, między innymi dzięki naszym rodzicom i amatorskim talencie mojego tatay do rozmnażania wszystkiego co rośnie, nawet iglaków. Po kilku latach dookoła nas pojawiły się inne ogrody a nasz wydoroślał i nabrał kształtu, chociaż wciąż jest dziełam nie dokończonym.
Dziś naszych gości wita pięknie pachnacą lawenda na murku kwiatowym. Pobudowaliśmy wiele kamiennych tarasów by złagodzić spadki terenu na których rosną rośliny. Przed nami jescze wiele pracy między innymi zrobienie patio przy tarsie.Nie tracimy jednak zapału, ja poskramiam moje kolekcjonerskie zapędy by wysztkiego mieć po trochu staram się sadzić rosliny w większych grupach gdyż naprawde ładnie to wyglada.


Tu była skarpa , została zabezpiczona kamiennym murem przed osuwaniem.



Ogród ma rustykalny charekter.



Te ogromne bale na których stoi kosz czekają aż staną się ogromnym stołem biesiadnym.


Kwiaty na tarasie.



Droga do domu prowadzi wzdłuż kamiennego murku na skarpie a między mniejszym murkiem lawendowym.



Zimy u nas są śnieżne i mroźne.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2137-malinowe-ogrodyhttp://www.ogrodowisko.pl/watek/2165-wizytowka-malinowy-ogrod-kassiexa
Tess 10:45, 27 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Kasiu
Pokazuj ten swój ogród, pokazuj, bo mi samku narobiłaś, takie cudności pokazujesz

Czy na trzecim zdjęciu są koła młyńskie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
hania 11:50, 27 lip 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Piękny ogród tworzycie,te piękne murki oporowe ...koła mlyńskie robią niesamowity klimat.Witaj wśród swoich\
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Pszczelarnia 12:20, 27 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj!
Fajne klimaty. Ogród dorodny! Nazwa mnie ściągnęła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mallwinka 12:29, 27 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
jaki piekny ogród, az chciałoby sie pospacerować. poprosze o więcej zdjęć.
____________________
Mallwinkowo
Sebek 18:06, 27 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Widać, że ogród jest już bardzo dojrzały - bo rośliny są ogromne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
reni 20:09, 27 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Witaj, pięknie
____________________
Ogród... reni
ania_wesola 21:42, 27 lip 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Witaj Kasiu, ślicznie
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Urszulla 21:47, 27 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Witaj. Pokazujesz wspaniałości. Forum wciągnie Cię na całego. Pozdrawiam, Urszula
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kassiexa 22:29, 27 lip 2012


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 16
Tess napisał(a)
Witaj, Kasiu
Pokazuj ten swój ogród, pokazuj, bo mi samku narobiłaś, takie cudności pokazujesz

Czy na trzecim zdjęciu są koła młyńskie?


W miare posiadanego czasu będe ,..narazie sie rozkręcam..poczytaam wasze rady techniczne i nauczyam się wkejać linki...Chyba umiem czytac ze zrozumieniem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2137-malinowe-ogrodyhttp://www.ogrodowisko.pl/watek/2165-wizytowka-malinowy-ogrod-kassiexa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies