Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Iglakowy ogród Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglakowy ogród Ani

Drzewa_ozdobne 09:11, 28 lip 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 8
Na razie same iglaki. Zastanawiam się co powsadzać między nimi. Proszę o poradę nie mozna się znac na wszystkim. Może ktoś z państwa podpowie jakąś rzadką, wieloletnią, miniaturową roślinę. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.








____________________
Sebek 09:29, 28 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Widzę, że Twój ogród to w sumie same iglaste rarytasy
Mamy u nas podobny wątek - zobacz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1463-iglaste-rarytasy-w-naszych-ogrodach

Pytasz się co dosadzić - brakuje mi koloru, więc może żurawki?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/96-zurawki-liscie-zamiast-kwiatow

No i widzę, że trawnik wrasta Ci w obrzeża - zerknij też do tego wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Drzewa_ozdobne 09:37, 28 lip 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 8
Poluje na wieloletnie miniatury roślin. Przede wszystkim daltego żeby nie przysłoniły iglaków.

A jeśli chodzi o trawnik to dopiero co wyrósł, ale jeszcze szybciej chwasty, które muszę desantować.
Pozdrawiam.
____________________
Moniika 12:04, 28 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej , moim zdaniem Sebek ma racje a Żurawski nie przerosna Ci iglakow . Tez dodalabym kolorow... Ale taki ten Twój ogrod elegancki ze pasowaloby pewnie tylko ze dwa kolory dać np biały i błękit. Może np. Powojniki okrwyowe? Masz tam strasznie dużo miejsca do obsadzenia, są takie powojniki które bedą ślicznie rosły pomiędzy iglakiami dadzą przez pare miesięcy mnóstwo kwiatów ale nigdy nie przerosna iglakow. Może taki pomysł Ci sie spodoba? Bardzo dobrym okrywowym powojnikiem jest Arabella ( błękitno- fioletowe kwiatki) . Nie wypisuje innych bo nie wiem czy w ogóle " w tym kierunku" chcesz iść. Masz piękny ten ogrod! Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 16:25, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też popieram żurawki i małe hosty o ładnych kolorach liści, dla podkreślenia Twoich rarytasów.

Dodałabym też pas hortensji bukietowej np. Limelight. Ładnie ożywi.
Popatrz także tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/722-ogrod-w-wiekszosci-z-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:30, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Produkcję ogrodowych rarytasów iglakowych prowadzi







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 17:25, 28 lip 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj, rzeczywiscie dobrze by bylo wzbogacic ogrod o byliny Zurawki i trawki to swietny pomysl. I oczywiscie hortensje Fajny klimacik
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
MilenaP 21:43, 29 lip 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
ale fany ogród - taki zadbany i wypielęgnowany a tuje takie równiusieńkie i zieleniutkie. Zauroczyły mnie bo czekam na taki efekt u siebie też widzę u Ciebie grupowe nasadzenia z żurawek. Ja bym jeszcze dodała jakieś plamy z niskich traw ozdobnych. Pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
Drzewa_ozdobne 07:31, 01 sie 2012


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 8
Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Chwilowo mnie nie było. Odwiedziłem festiwal w Kazimierzu Dolnym, na który oczywiście szczerze zapraszam. Byłem pierwszy raz. Naprawdę niezwykły klimat. Szczerze polecam jeszcze trwa !!!!

Jestem mocno niezdecydowany na kolorystykę. Nie chce wprowadzać kilku kolorów, bo dostanę oczo pląsów. Ale jak już to chyba obstawię dwa: żółty i niebieski. Dwa przeciwstawne kolory. Moniko 352 wypisuj wypisuj każda podpowiedź jest na wage złota. Dziękuje z góry.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies