Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie ELFy zimują

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie ELFy zimują

elf 23:27, 13 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Sebek napisał(a)
Ale cudne te cebulowe co posadziłaś Wiosną będzie pięknie

Witaj Sebku w moim skromnym ogródku naprawde bardzo mi miło, mam nadzieję że tym cebulakom bedzie u mnie dobrze i wiosną pokażą co potrafią bo zapowiadają się całkiem nieźle
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:38, 13 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
beta napisał(a)
noooo, Kobieto zaszalałaś i jaka konsekwencja w kolorach, pięknie będzie

co do pytania to nie wiem, też chciałabym wiedzieć czy trawy już wiązać czy poczekać jeszcze




Beatko o jak dobrze że my tą Danusie mamy. Oświeca nasze ciemne drogi po ogrodach - coś mi dzisiaj jakoś tak poetycko

Wiesz nie miałam nigdy cebulakow to będzie moja druga wiosna w ich towarzystwie. Ale wiosna pokazują inna "twarz" naszego ogrodu. A moja córeczka jaka zadowolona spacerowała codziennie po ogródku i zdawała mi relacje który kwiatek się rozwija i co nowego pojawia się spod ziemi.
Więc w tym roku postanowiłam sprawić jej jeszcze więcej radości i przy okazji i sobie
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
beta 10:24, 14 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
potwierdzam-Danusia jest dla nas jak światełko w tunelu, jak parasol w deszcz, jak deszcz dla roślin, jak w zimny wieczór kubek ciepłej herbaty.... jest po prostu niezastąpiona

Danuś wybacz za te nieudolne porównania

Elfiku a te kolczyki z kory
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Sebek 10:37, 14 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
elf napisał(a)
o rany Julek co ten telefon mi powstawial, jakie kolczyki z kory ale niezła propozycja dla ogrodniczek


Jak to wieczór przeczytałem to zasnąć nie mogłem myśląc o jakie kolczyki chodziło? A to kopczyki - teraz na to wpadłem!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
beta 10:39, 14 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Sebek napisał(a)

o rany Julek co ten telefon mi powstawial, jakie kolczyki z kory ale niezła propozycja dla ogrodniczek


Jak to wieczór przeczytałem to zasnąć nie mogłem myśląc o jakie kolczyki chodziło? A to kopczyki - teraz na to wpadłem!




Elfiku, masz na sumieniu Sebka
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Kuklik 10:26, 17 paź 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Przyszłam z rewizytą i zaczytałam się...
Pięknie się zapowiada Twój ogród...
Świetnie się udała betonowa donica, myślę że miskanty z tujami będą się bardzo dobrze prezentować Efekt świetny i bez pracy z rozwalaniem
Może mogę pomóc z barwinkami. Te dwa na początku wyglądają na przepięknego barwinka większego Vinca major.


Te co kupiłaś później i rosną w betonie to bardziej popularny barwinek mniejszy Vinca minor. Ten większy jest bardziej wrażliwy na mróz i dobrze go trochę okryć, za to ma dużo większe kwiaty. Powodzenia w uprawie Ja mam barwinka większego w innej odmianie, mój wygląda tak



Chciałam powiedzieć jeszcze, że też mam córkę Olę i psa labradora (Taro)
Twój jest boski, czy masz więcej zdjęć?

Oglądałam Twój projekt ogrodu i bardzo mi się podoba, trzymam kciuki,żeby wszystko się udało
Mam tylko jedną małą uwagę, a właściwie pytanie, które zadała mi projektantka mojego ogrodu gdy powstawał, czy jesteś pewna,że miejsce zabaw dla dzieci chcesz mieć tuż koło tarasu? (ja sama tak wtedy chciałam) Czy nie lepiej trochę dalej? wtedy nie rozumiałam, ale się zgodziłam, a wkrótce doceniłam tę decyzję, po latach muszę przyznać,że to był dobry krok Pozdrawiam, będę zaglądać
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
elf 22:01, 24 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Kuklik napisał(a)
Przyszłam z rewizytą i zaczytałam się...
Pięknie się zapowiada Twój ogród...
Świetnie się udała betonowa donica, myślę że miskanty z tujami będą się bardzo dobrze prezentować Efekt świetny i bez pracy z rozwalaniem
Może mogę pomóc z barwinkami. Te dwa na początku wyglądają na przepięknego barwinka większego Vinca major.


Te co kupiłaś później i rosną w betonie to bardziej popularny barwinek mniejszy Vinca minor. Ten większy jest bardziej wrażliwy na mróz i dobrze go trochę okryć, za to ma dużo większe kwiaty. Powodzenia w uprawie Ja mam barwinka większego w innej odmianie, mój wygląda tak



Chciałam powiedzieć jeszcze, że też mam córkę Olę i psa labradora (Taro)
Twój jest boski, czy masz więcej zdjęć?

Oglądałam Twój projekt ogrodu i bardzo mi się podoba, trzymam kciuki,żeby wszystko się udało
Mam tylko jedną małą uwagę, a właściwie pytanie, które zadała mi projektantka mojego ogrodu gdy powstawał, czy jesteś pewna,że miejsce zabaw dla dzieci chcesz mieć tuż koło tarasu? (ja sama tak
wtedy chciałam) Czy nie lepiej trochę dalej? wtedy nie rozumiałam, ale się zgodziłam, a wkrótce doceniłam tę decyzję, po latach muszę przyznać,że to był dobry krok Pozdrawiam, będę zaglądać





Witam Cię Kuklik w moim ogrodzie i przepraszam że tak późno ale troche mój świat zwariowal a zegarki narzuciły niesamowite tępo. Mam teraz ogrom zaległości na ogrodowisku, ale myślę że w kilka wieczorów dam radę.

co do mojego labradora "nody" czyt. nodi (tak go córka nazwała - to postać z jakiejś bajki, a drugi piesek to Tessi) to zdjęć aktualnych nie mam ale postaram się mu cyknąć kilka sztuk bo w takich złotych liściach prezentuje sie wyjątkowo ładnie.

Natomiast poruszając temat placu zabaw koło tarasu to na obecną chwilę musi on być blisko - córeczki za malutkie zwłaszcza ta młodsza. W przyszłym roku w czerwcu będzie miała roczek i wolałabym ją mieć na oku zwłaszcza że ta starsza ma przedziwne pomysły - a później się pomyśli


pozdrawiam
kasia
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:38, 27 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
I co zima ?

Brrr
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
beta 07:37, 28 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ano zima

dzieci się cieszą

chyba trzeba rośliny zabezpieczyć?

kurcze, zima zaskoczyła nie tylko drogowców
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Slawko 22:24, 31 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
elf napisał(a)
dla Joasi



Spodobał mi się ten murek... ładnie by się z nim komponowały trawy jak ostnice czy hosty, lawenda pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies