Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 06:18, 09 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Odwodnienie pod placem zabaw



Wczoraj rano tak się martwiłam o to jak dzieciaki będą tam się bawic, a wieczorem jak wróciłam z nimi do domu od mamy z działki, błoto było wybrane a wszystko zasypane czarną ziemią

Nie jest to ideał, bo dzieci wróciły umorusane do domu na czarno, ale lepsze od błocka które myślałam będzie tam jeszcze długo

Wszystko nosi się do domu, ścieżki, taras są umorusane w pyle i ziemi - ale przecież kiedyś musi się to skończyć????







Tak lepiej niż wczoraj - prawda?
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:19, 09 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wystawiłam sadzoneczki dyń i słonecznikow, dzisiaj jak zdążę zacznę prace w warzywniku.
Powinnam już zbierać rzodkiewkę i sałatę a tam nic jeszcze nie posadzone

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:22, 09 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Przywiezione wczoraj od mamy z działki reszta hostów, lilie, rudbekie, paprocie i parę innych roślinek - które będziemy dzisiaj z mamą wsadzać



Z mamą wczoraj stwierdziłyśmy że będę do jesieni robić kursy żeby wszystko co zaplanowane przewieźć na moją działkę

Mama ma małą działeczkę 300m2 a tyle się tam roślin uzbierało że szok
Dużo hodowała specjalnie dla mnie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:24, 09 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Rozkwitają kolejne okazy tulipanów












Miłego dnia wszystkim życzę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
lenka 23:45, 09 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Witaj Admete Już od tak dawna podglądam Twój domek,że aż mi głupio, że ciągle to robię anonimowo ... Witam się więc z Tobą tutaj bo tak jak uwielbiam podglądać Twoje wnętrza tak i w ogrodzie jestem ciekawa co zwojujesz Planujesz jakiś projekcik?
Plac zabaw rewelacyjny, chłopcy pewnie zachwyceni, a jak jeszcze gdzieś z boku stanie basen i trampolina to już w ogóle będą wniebowzięci..... - pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
admete 06:19, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
lenka napisał(a)
Witaj Admete Już od tak dawna podglądam Twój domek,że aż mi głupio, że ciągle to robię anonimowo ... Witam się więc z Tobą tutaj bo tak jak uwielbiam podglądać Twoje wnętrza tak i w ogrodzie jestem ciekawa co zwojujesz Planujesz jakiś projekcik?
Plac zabaw rewelacyjny, chłopcy pewnie zachwyceni, a jak jeszcze gdzieś z boku stanie basen i trampolina to już w ogóle będą wniebowzięci..... - pozdrawiam


Lenko Witam serdecznie!!!!!
Bardzo się cieszę że zajrzałaś
Pytasz o projekt dokładnych nasadzeń?
Bo ogólny schemat rabat już jest - tylko sadzić

Planowałam rozrysowywać sobie wszystko, ale teraz widzę że lepiej będzie mi to wychodziło na żywo.
Te rośliny przywiezione od mamy już pomogły mi coś tam w głowie zaplanować, jakieś kompozycje się klarują

Czyli jak będę się zabierać za rabatę kupię część roślin i będę ustawiać, a potem do nich dosadzać.


Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:40, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pokaże Wam rabatę przy domu - na razie cebulowe, 2 dni temu wsadzone funkie, wczoraj inne byliny.
Dojdą do tego jeszcze ostróżki i liatry
A dookoła kształtu nadadzą bukszpanowe żywopłociki - ale to dopiero na jesieni

Nie zwracamy uwagi, na okropny trawnik i brzydką łysą ziemię wokół kwiatów
Dzisiaj przyjedzie kora więc dosypiemy



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:43, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
I po kolei poszczególne kwadraty z przyszłych bukszpanów









____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:46, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Nie patrzymy tez na prowizoryczne, zrobione na szybko podpórki hiacyntów z kostki
Poprzewracały się po ostatniej burzy a ja nie miałam czasu zrobić tego ładnie i porządnie

Ostatni kwadrat w którym planuję jakiegoś iglaka na pniu, hosta chyba do przesadzenia





____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:54, 10 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
I tulipany z bliska







____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies