Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Debra 21:06, 13 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Gardenarium napisał(a)
W berberysach zachwyca mnie ich zmienność, na jesieni zwykły Green Carpet robi się ślicznie pomarańczowo-czerwony, jakby płonął.

Ma kształt pająka, meduzy, niesamowicie się przebarwia



Masz całkowitą rację!
Berberysy zachwycają właśnie tym, jak zmienne są o każdej porze roku. Inne kolory, inne kształty, jakie bogactwo przebrawień liści niemal co miesiąc, a jesienią to już jest koncert barw.

Do tego nawet w zimie wiele z nich zachowując liście (Julianae) zachwyca bogactwem barw.

Każdy rozrasta się inaczej - np Bagatelle - wystawia z tej zwartej zielonej kulki takie małe antenki, potem dochodzą pozostałe i wktrótce znowu jest równiutka zwarta kulka.

A zapach berberysów jest zbyt słodki, tylko w przypadku tych pospolitych. Szlachetne odmiany mają łagodną rozmaitość woni, które wspaniale mieszają się ze sobą i wcale nie są zbyt intensywne.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Enya73 21:11, 13 lip 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ja też jestem wielką fanką berberysów, mam chyba wszystkie odmiany O każdej porze roku wyglądają inaczej Najpiękniej jesienią
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Loosiuu 21:33, 13 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
U mnie berberysy albo wymarzają albo w trakcie sezonu usychają Potem oczywiście odbijają, ale długo to trwa zanim będą ładne.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
GorAna 22:23, 13 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Danusiu, jestem pod wielkim wrazeniem jaki ten ogród piekny tylko sobie cichutko wzdycham i marzę może kiedyś, może chociaż troszeczke, może jakaś namiastka będę próbować
Dziękuję za możliwość uczenia się
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Madzenka 22:43, 13 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Berberysy są rzeczywiście cudowne... Ale Zimozielony to dla mnie bombonierka z samymi smakołykami.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 22:48, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Loosiuu napisał(a)
U mnie berberysy albo wymarzają albo w trakcie sezonu usychają Potem oczywiście odbijają, ale długo to trwa zanim będą ładne.


Masz za mało wody dla nich chyba. To łatwe w uprawie krzewy. Spróbuj je systemar=tycznie podlewać, żeby nie przysychały, a może odwrotnie? Wody za dużo?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolka 23:40, 13 lip 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gardenarium napisał(a)
A będzie jeszcze piękniej, bo ubieramy go w "cukiereczki" teraz właśnie



Piękniej już chyba być nie może...
Wspaniały ogród, gratulacje Danusiu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
lenka 23:40, 13 lip 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Gardenarium napisał(a)







Danuś i ja przyłączam się do zachwytów bo ten ogród jest przepiękny! Bardzo jestem ciekawa co tam jeszcze planujesz dosadzić...
Berberyski w tych trawkach wyglądają cudnie
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
mira 00:10, 14 lip 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Danusiu pokaż więcej hortensje w donicach z tego ogrodu - ta czerwona begonia zaświeciła mi lampkę na nowego pomysła - ogród inspiracji
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ell 01:48, 14 lip 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Marzena2007 napisał(a)

Danusiu zdradż proszę jaka to odmiana berberysa. Piekny i idelanie do mnie by pasował

Marzenko wydaje mi się, że to atropurpurea
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies