Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Gabisia 09:17, 25 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Witam wszystkich
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Moniika 10:43, 25 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Moim zdaniem masz już ładny kawał roboty za sobą może faktycznie trochę za dużo gatunków iglaków na " tło" ale za to bardzo ładne tez poszerzyłabym trochę rabaty i zmieniła ich kształt żeby wszystko nie było taki prostokątne skarżą z tylu bardzo fajna i wprowadza urozmaicenie pozdrawiam Cię serdecznie wszyscy ( albo większość z nas) wciąż coś zmieniamy ... Bo to sama przyjemność ja już nie mam za bardzo miejsca żeby cokolwiek wsadzić a ciągle coś nowego mi się podoba ))
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Ana 12:39, 25 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Gabi, oj Gabi...pogloski o tragedii w ogrodzie były mocno przesadzne!! masz szkielet w postaci drzew i krzewów, trzeba je tylko rozsądnie poustawiac i dac im swobodę do rozrastania się...Mnie osobiście bardzo bardzo podoba się piaskownica wkomponowana w kamienne donice i domek Jest ogromny potencjal - tak jak inni polecam przeglądnięcie wątku GabiK - macie bardzo podobne ogrody! A GabiK ma gotowy projekt - można podpatrzec

W okolicy masz fajne sąsiadki - ogród Magdalenki możesz podgladnąć na żywo A jeszcze jak poznasz Marzenkę, Wieloszkę, Irenkę...ojojojojoj...bedzie wesoło i twórczo
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 12:52, 25 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
i parę inspiracji

http://askhousedesign.com/creative-ideas-small-garden-minimalist-decorations.html/garden-designs-small-gardens-2

http://askhousedesign.com/creative-ideas-small-garden-minimalist-decorations.html/small-garden21-2

http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=221601

http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=221599

http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=309602
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
asica 13:48, 25 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Witaj Gabi. Ja jestem rekordzistką w przesadzaniu roślin. Takim, jeszcze niedużym, to nie szkodzi. W tym roku w środku lata, w największe słońce lipcowe poszerzałam rabatkę szerokości podobnej do Twojej. Właśnie teraz, póki roślinki małe, masz czas jeszcze je przesunąć bez uszczerbku dla ich urody. Jak podrosną będzie gorzej to robić. Chwytam jak najwięcej ziemi, z reguły nawet nie wzruszają się korzenie i przesuwam w nowe miejsce.Idzie jesień, więc tymbardziej pora, żeby to zrobić.

Ana, piękne inspiracje .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
motylla 13:57, 25 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Hej Gabi Piękny ten Twój ogródek!
Trochę ciasno może będzie roślinkom - na pewno jakieś przesadzanie Cię czeka, ale tak estetycznie teraz to wygląda - mnie się podoba!
____________________
Małgosia - Na okrągło
popcorn 14:06, 25 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Gabi,
myślałam że GabiK zaczęła nowy wątek
Przesadzasz z tą tragedią u Ciebie -fajny mały ogródek, trochę przesadzania i poszerzania rabat i będzie super!
Pomysł z donicą zamiast skarpy od sąsiada bardzo mi się podoba
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabisia 20:34, 25 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Moniika napisał(a)
Witaj! Moim zdaniem masz już ładny kawał roboty za sobą może faktycznie trochę za dużo gatunków iglaków na " tło" ale za to bardzo ładne tez poszerzyłabym trochę rabaty i zmieniła ich kształt żeby wszystko nie było taki prostokątne skarżą z tylu bardzo fajna i wprowadza urozmaicenie pozdrawiam Cię serdecznie wszyscy ( albo większość z nas) wciąż coś zmieniamy ... Bo to sama przyjemność ja już nie mam za bardzo miejsca żeby cokolwiek wsadzić a ciągle coś nowego mi się podoba ))

Cześć Monika,
ja też nie mam już miejsca, a nawsadzałabym jeszcze oj sporo)
Rabaty poszerzę i zrobię jeszcze dwa takie kwadraty, bo ja właśnie lubię kwadratowo i prostokątnie
Dziękuję za rady
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 20:37, 25 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ana napisał(a)
Gabi, oj Gabi...pogloski o tragedii w ogrodzie były mocno przesadzne!! masz szkielet w postaci drzew i krzewów, trzeba je tylko rozsądnie poustawiac i dac im swobodę do rozrastania się...Mnie osobiście bardzo bardzo podoba się piaskownica wkomponowana w kamienne donice i domek Jest ogromny potencjal - tak jak inni polecam przeglądnięcie wątku GabiK - macie bardzo podobne ogrody! A GabiK ma gotowy projekt - można podpatrzec

W okolicy masz fajne sąsiadki - ogród Magdalenki możesz podgladnąć na żywo A jeszcze jak poznasz Marzenkę, Wieloszkę, Irenkę...ojojojojoj...bedzie wesoło i twórczo


Cześć Aniu kochana!
Wątki sąsiadek już trochę śledzę i po cichu liczę na nie także!
Zwłaszcza Marzenki ogród mnie zachwycił, bo też chyba lubi kwadraty

Poszerzenie rabat już wytyczyłam, kilka drzewek jeszcze uszczknę.
Dziękuję, za słowa otuchy i cudne linki.
Działam z Wami!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 20:40, 25 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
asica napisał(a)
Witaj Gabi. Ja jestem rekordzistką w przesadzaniu roślin. Takim, jeszcze niedużym, to nie szkodzi. W tym roku w środku lata, w największe słońce lipcowe poszerzałam rabatkę szerokości podobnej do Twojej. Właśnie teraz, póki roślinki małe, masz czas jeszcze je przesunąć bez uszczerbku dla ich urody. Jak podrosną będzie gorzej to robić. Chwytam jak najwięcej ziemi, z reguły nawet nie wzruszają się korzenie i przesuwam w nowe miejsce.Idzie jesień, więc tymbardziej pora, żeby to zrobić.

Ana, piękne inspiracje .


Cześć Asiu,
dzięki za odwiedziny.
Ja tez wciąż przesadzam i drżę, żeby żadnych ofiar nie było.
No zobaczymy
Rabaty poszerzam i przesuwam tych wszystkich biedaków od płota i od siebie

Całusy!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies