Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

JulkAd 22:18, 24 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Witaj Gabi, no całkiem fajnie na tym ogródku u Ciebie, ale znając Ogrodowisko i jego wpływ na nas forumowiczów...oj zacznie się u Ciebie rewolucja, zacznie

Sebek dobrze podpowiada z ogrodem u GabiK odwiedź go

Żurawki już znasz. Na pewno bym zwiększyła ich ilość w ogrodzie (ale do tego potrzeba szerszej rabaty). Następny to bukszpan, który u Ciebie też gości, ale koniecznie musi znaleźć się jakaś bukszpanowa kula (najlepiej kilka), no bo obowiązkowo trzeba ją kulkować i koniecznie w towarzystwie traw (ładnie to wyglada), a już o hortensji Limelight nie wspomnę, bo to jeden z symboli Ogrodowiska
Ale to wszystko co napisałam już i tak wiesz, bo jesteś tu od ponad 3 tygodni teraz tylko kombinuj, wrzucaj propozycje swoich zmian i znajdą się tacy, którzy zajrzą i podpowiedzą. A zawsze możesz zwołać konsultacje u siebie, bo atmosfera naprawdę przemiła tutaj panuje
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gabisia 22:39, 24 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
JulkAd napisał(a)
Witaj Gabi, no całkiem fajnie na tym ogródku u Ciebie, ale znając Ogrodowisko i jego wpływ na nas forumowiczów...oj zacznie się u Ciebie rewolucja, zacznie

Sebek dobrze podpowiada z ogrodem u GabiK odwiedź go

Żurawki już znasz. Na pewno bym zwiększyła ich ilość w ogrodzie (ale do tego potrzeba szerszej rabaty). Następny to bukszpan, który u Ciebie też gości, ale koniecznie musi znaleźć się jakaś bukszpanowa kula (najlepiej kilka), no bo obowiązkowo trzeba ją kulkować i koniecznie w towarzystwie traw (ładnie to wyglada), a już o hortensji Limelight nie wspomnę, bo to jeden z symboli Ogrodowiska
Ale to wszystko co napisałam już i tak wiesz, bo jesteś tu od ponad 3 tygodni teraz tylko kombinuj, wrzucaj propozycje swoich zmian i znajdą się tacy, którzy zajrzą i podpowiedzą. A zawsze możesz zwołać konsultacje u siebie, bo atmosfera naprawdę przemiła tutaj panuje


Witaj Julko
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Kulę w towarzystwie traw, bukszpany, Limelighty - już mam))))
Już troszkę mnie Ogrodowisko nauczyło i pozycje obowiązkowe zakupiłam

Pozdrawiam:*
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 22:42, 24 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Lena napisał(a)
Witaj
Mocno przesadziłaś z "naplątanym" ogrodem , ponieważ jest bardzo ładny
Powoli zaczniesz poszerzać rabaty,dosadzać żurawki , hortensje i ogród będzię jeszcze łądniejszy.
Póki co jest pięknie

Witaj Leno
Dziękuję za odwiedziny, rady i nadzieję, że będzie dobrze

Pozdrawiam!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 22:44, 24 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
nieszka napisał(a)
Witaj!
Fajny klimat u Ciebie już jest. Ten płot spawia że ogód jest jaby kolejnym pokojem w domu.
Roślinki się rozrosną i będzie pięknie!


Witaj Nieszko!
Tak, ogród na poziomie parteru sprawia, że ma się odczucie przedłużenia salonu
Całusy:*
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 22:45, 24 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
witaj Gabi. Jestem na Ogrodowisku też od niedawna.Masz ladną kostkę i moyślę mozliwosci na rabaty proste. Ja bym jednak poszerzyła te rabaty wzdłóz płotu i poprzesadzała trochę te rośliny, przede wszystkim stworzyłabym jakies zielone tło dla tych roślin, ktore juz masz. Pozdrawiam


Cześć Martiko i dzięki za pomysły
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Matka 22:49, 24 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A mnie się podoba tak jak jestzajrzysz do mnie a dowiesz się dlaczego tak myślę

WITAJ
____________________
U Matki
Sebek 22:55, 24 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Co do tej skarpy - może coś takiego jak w tej realizacji Danusi?
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny-rysowany-kreska

Czyli na przodzie trzy rzędy wrzosów
Za nimi trzy brzozy pożyteczne doorenbos podsadzone miskantami i hortensjami bukietowymi? Ta linijka to coś jak w ogrodzie z lustrem?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 23:06, 24 sie 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja oczywiście jak zwykle sie od razu czepiam , ale z tego mnie tu znają . wszystko fajnie wygląda ......ale to są roślinki mini - dzisiaj , a za 10 lat , co ja piszę za 4-5 i będzie katastrofa . bo wszystkie duże drzewa masz na płocie . tam z tego co widzę nie ma nic odstępu . więc pisze

- dla thuji ----60-70 cm. od płotu
-sosna za blisko thuji . musi być ok.. 1,5 metra od nich i od płotu
-- perukowiec to wielki krzew . rozrasta się ok 1, 5 m w szerz. . więc narośnie na sosnę a sąsiedzi zaraz ci każą obcinać gałęzie , jeśli wcześniej ci one płotu nie przewrócą przy wietrze

- świerk na pniu koło perukowca , na pewno będzie przez niego zakryty, a to fajny element na solitera

- przymiarki wrzosów po lewej str. sa ok. , ale w jesieni obowiązkowo przesadź wszystko dalej od płotu . rośliny uduszone na takich płotach łysieją i są brzydkie . co najmniej metr każde drzewo
- kule , które obcięłaś to nie zmartwienie , na wiosnę fajnie się zazielenią a utrzymasz formę . u mnie w tym roku tez mocno cięłam i tak samo wyglądają
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
KasiaWB 23:24, 24 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Gabi masz ładną działkę i wiele ładnych roślin ale.... zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami w całej rozciągłości potrzebne są zmiany nie będę powtarzać to co inni napisali, bo mają rację ) niestety, zdaje się, że będziesz przesadzać, ale jest nadzieja, że już ostatni raz widziałam, że masz chyba 3 śliwy wiśniowe (bordowe drobne listki) i one zdecydowanie za blisko siatki oraz siebie rosną, trzeba brać pod uwagę jak duże kiedyś będą ich korony. Myślę, że ładnie będzie jak je rozsuniesz na półkolu.
Sebek podrzucił fajne linki do ogrodów, które mogą stanowić inspirację począwszy od samego kształtu rabat a kończąc na roślinach. Jeszcze raz zobaczę zaraz Twoje zdjęcia i może coś mi dodatkowego przyjdzie do głowy.
Tymczasem pozdrawiam i trzymam kciuki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:46, 24 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
no to jeszcze parę spraw:
- narazie nic nie kupuj najpierw zaplanuj, narysuj co gdzie ma być, potem przygotuje odpowiednio teren (piszesz, że glina - GabiK miała to samo, mam i ja i wiele osób), a w samej glinie rośliny się męczą, często padają od nadmiaru wilgoci, chociaż sa i takie które to uwielbiają)
- zdaje się, że jakiej świerki chyba już masz? mogę się mylić, ale omoriki akurat są świetne bo niemal nie chorują, są wąskie - do 2 metrów średnicy, a nie to co np. srebrny świerk - to dopiero wielgachne jest ) ja jestem za omorikami jeśli już
- brzozy - super pomysł - Sebek już wskazał różne warianty wybór należy do Ciebie
- pomysł z donicą na tle thuji sąsiada też fajny

zobacz jeszcze ogród Noemi - podobny wielkością do Twojego http://www.ogrodowisko.pl/watek/991-ogrod-magdalenka, a także ogród Motylli - zobaczysz sama jakich pięknych zmian dokonała również w podobnej wielkości ogródku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1864-na-okraglo

Ufff.......... to takie moje przemyślenia na teraz ) mam nadzieję, że po tym co napisałam, jeszcze mnie wpuścisz do swojego wątku ) ja życzliwie napisałam sama jestem na początku przygody z ogrodem, ale o wiele bogatsza w wiedzę po 1,5 roku na Ogrodowisku
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies