Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

Justyna 20:54, 21 wrz 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Uwielbiam Twoje przytulne klimaty
A cóż to za urodziwa roślina? Czyżby papirus? Jak z wodą?

Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
grembosia 21:01, 21 wrz 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Fajna, subtelna roślinka- fuksja ogrodowa.
Pięknie przezimowała (bez okrycia). Ładnie kwitnie do dzisiaj, mam ją w dwóch miejscach, w słońcu nawet obficiej kwitnie niż tu- w półcieniu.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
agata19762 21:06, 21 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
grembosia napisał(a)


To mnie zmartwiłaś, mimo to będę próbować.
Kiedy wysiewałaś?



miałam u siebie 6 sztuk, z połowy zebrałam nasiona, a połowa została z nasionami do wiosny, myślałam, że część sama się wysieje, tak jak jeżówki czy werbena ale nic z tego pozostałe wysiałam wiosną i nic nie urosło
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Rumianka 21:10, 21 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Witaj Grembosiu, ale wszystko pięknie rozrosło się. Rozchodniki mam pierwszy rok.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
grembosia 21:14, 21 wrz 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Justyna napisał(a)
Uwielbiam Twoje przytulne klimaty
A cóż to za urodziwa roślina? Czyżby papirus? Jak z wodą?

Dziękuję, dla mnie właśnie klimatycznie przede wszystkim.

Tak, to papirus. Siedzi sobie w dużej donicy i podlewam jak inne rośliny.
A potrzebuje czegoś specjalnego?
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 21:20, 21 wrz 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
agata19762 napisał(a)



miałam u siebie 6 sztuk, z połowy zebrałam nasiona, a połowa została z nasionami do wiosny, myślałam, że część sama się wysieje, tak jak jeżówki czy werbena ale nic z tego pozostałe wysiałam wiosną i nic nie urosło

Tak też myślałam właśnie zrobić. Trudno, spróbuję, a jak się nie uda, to mimo wszystko kupię świeże sadzonki, nie były jakoś strasznie drogie, a urok i kolor niepowtarzalny.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 21:52, 21 wrz 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Rabata rozchodnikowa w przedogródku, jestem zadowolona z efektu, który uzyskałam. Stipy wprowadzają niesamowity ruch (dziękuję Joanno).

Te bordowe niewysokie różyczki NN w tym roku dają niesamowity popis, kwitną z krótką przerwą cały czas i w ogóle nie chorują. Mam je trzeci sezon i dopiero w tym roku pokazały na co je stać, a już chciałam się ich pozbyć...


Z różami warto jednak trochę poczekać, zanim podejmie się takie drastyczne kroki.

Giardina (na pergoli) nie przeszła tego testu, niestety, trzy do wymiany, zastąpię je Jasminą, bo ta młoda, a czuje się u mnie doskonale.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
JoannA 21:58, 21 wrz 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
grembosia napisał(a)
Rabata rozchodnikowa w przedogródku, jestem zadowolona z efektu, który uzyskałam. Stipy wprowadzają niesamowity ruch (dziękuję Joanno).

Te bordowe niewysokie różyczki NN w tym roku dają niesamowity popis, kwitną z krótką przerwą cały czas i w ogóle nie chorują. Mam je trzeci sezon i dopiero w tym roku pokazały na co je stać, a już chciałam się ich pozbyć...


Z różami warto jednak trochę poczekać, zanim podejmie się takie drastyczne kroki.

Giardina (na pergoli) nie przeszła tego testu, niestety, trzy do wymiany, zastąpię je Jasminą, bo ta młoda, a czuje się u mnie doskonale.

Z takiego efektu każdy byłby zadowolony Grembosiu. Widok aż dech w piersiach zapiera.
Cieszę się że stipa tak ładnie wyrosła. Tyle było nią problemów
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
grembosia 22:05, 21 wrz 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
JoannA napisał(a)

Z takiego efektu każdy byłby zadowolony Grembosiu. Widok aż dech w piersiach zapiera.
Cieszę się że stipa tak ładnie wyrosła. Tyle było nią problemów
pozdrawiam

Szczerze, już nie wierzyłam w powodzenie, wsadzałam do gruntu po 2 źdźbła i długi czas omijałam z lupą, ale jednak dały radę.
Jeszcze raz dzięki.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
ewa004 09:24, 22 wrz 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ja tez mam taką różyczkę jak Twoja ,dzisiaj jest jeszcze cała obsypana pakami .
Kolor mam taki jak Ty ,ale widziałam na ryneczku taką samą tylko różową ,muszę ją kupić .
Śliczna i niezawodna róża i kosztuje tylko 10 zł
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies