Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

jotka 09:16, 16 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
No prawda - wiatr nie uznaje żadnych granic
I potrafi przywiać to czego nie chcemy nawet z daleka. Ale gdyby nie to, wiele roślin by wyginęło a potrzebne są do ekosystemu.
My ogrodnicy musimy znaleźć kompromis pomiędzy odchwaszczonym ogródkiem a zdrowym kręgosłupem.

Podgladam i pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
grembosia 17:17, 16 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Mąż mi kupił okazyjnie (market- Niemcy), dwie spore kule bukszpanowe, Wyglądają dość dobrze, choć mają sporo prześwitów, ale gdy je dotykam są takie suche, mało elastyczne. Niby kolor ciemnozielony, a takie dziwne wrażenie i czuję, że jest coś nie tak, co za jakiś czas mogę też zobaczyć. Chciałabym zapewnić im jak najlepsze warunki zimowania w garażu, bo chcę je wykorzystać w przyszłym sezonie do donic przy wejściu do domu. Donice mają spore i ziemia wilgotna.
Na Florowit to chyba już za późno?


Jak mogę pomóc roślinkom

____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gardenarium 21:12, 16 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No ostatnim zdjęciu wyglądają na żywe
Ne przedostatnim po lewej stronie kuli sa podejrzane, jakby suche, kolor jakiś taki inny. Ale chyba żyją całe.
Podlej je dobrze - może były w markecie przysuszone.

Nawozem już nie podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 21:15, 16 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajne kulki! Pewnie je zasuszyli
trzymam kciuki żeby przeżyły! W donicach mają większe szanse niż w gruncie... powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
grembosia 23:56, 16 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Gardenarium napisał(a)
No ostatnim zdjęciu wyglądają na żywe
Ne przedostatnim po lewej stronie kuli sa podejrzane, jakby suche, kolor jakiś taki inny. Ale chyba żyją całe.
Podlej je dobrze - może były w markecie przysuszone.

Nawozem już nie podlewaj.

Też tak myślałam, dzięki.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 21:11, 17 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Zastanawiam się, co bardziej wskazane dla tych bukszpanów na czas zimy, zakopać w ziemi z doniczką w osłoniętym miejscu, czy może jednak kwatera w garażu?
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
baraga1904 21:15, 17 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...ja kupuje każdego roku kulkę bukszpanowa do doniczki przed wejście...na zimę zakupuję do ziemi ...i mam już ich kilka w tej ziemi...są duże , dorodne i...czekają na lepsze czasu mojego ogrodu...zawsze można przesadzić...może im lepiej w ziemi będzie...?
justi 21:21, 17 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja bym je zakopała bez donic w gruncie , niech trochę odżyją. A na wiosnę gdy pojawią się nowe przyrosty i widać będzie że żyją i mają się dobrze można wykopać i wtedy ponownie do donic.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
grembosia 22:11, 17 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Może to nie głupi pomysł. Garaż to chyba najgorsze rozwiązanie.
Dzięki dziewczyny.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
EPODLAS 22:34, 17 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Grębosiu, życzę żeby twoje bukszpanowe kule wróciły do życia. Często widzę w markecie zasuszone rośliny, aż serce się kraję. Ale parę takich podsuszonych zdechlaków kupiłam i po dobrym traktowaniu odżyły i dzisiaj pięknie rosną w ogrodzie.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies