Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

grembosia 22:11, 13 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Widok na ogród z góry:

I dalsze, w ślimaczym tempie prace przy frontowym płocie:
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
AniaK 22:37, 13 wrz 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Jak ładnie wygląda ogród z góry.
Piękne te hortensje, mnóstwo słońca mają to dlatego tak szybko czerwienieją.
A otoczenie prawie jak u mnie, pewnie też mnóstwo chwastów przywiewa z pola.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
grembosia 13:48, 14 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Oj tak, z chwastami zupełnie sobie nie radzę. Z jednej strony zaczynam, kończę i zaczynam od nowa. Włóknina nic nie dała, a tylko pogorszyła warunki roślinom. W przyszłym roku myślę zatrudnić kogoś do pielenia, bo mój kręgosłup szwankuje i szkoda mi spędzać tyle czasu w ogrodzie na tak banalnych rzeczach. Najgorsze jest jednak to, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze dość długo, sąsiedzi nie kwapią się do budowy, a i wiele działek wokół jeszcze nie sprzedano.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
kaisog1 13:51, 14 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Ogród ładny, mur zachwycający - szczególnie te okienka w nim. Mnie brakuje tu drzew... takiego szkieletu ogrodu....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
grembosia 13:55, 14 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Oj, drzewa są, słabo je widać i jeszcze niezbyt duże np. 3 brzozy, dąb błotny, różne klony, buk....
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
due 15:22, 14 wrz 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Podróż po ścieżkach w Twoim ogrodzie to jak przechadzka po ogrodach pałacowych. Robi się coraz piękniej, a te hortensje zachwycają.
Straszysz, zrywaniem agrowłókniny, a ja dopiero co ją położyłam i chcę na to wysypać kamyczki, żeby ślimaki pod nią nie właziły, ale martwi mnie że chwasty Ci pod nią rosły. Sąsiadka mi powiedziała, że perz przerasta nawet włókninę ale inne chwasty nie. Kładłam ją, bo u mnie też w około łąki i pola.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
grembosia 16:31, 14 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Z tymi ogrodami pałacowymi to lekka przesada...
Co do agrowłókniny (tak ją znienawidziłam, że spokojnie mogę powiedzieć za Danusią- szmata), to tak to niestety u mnie wygląda. Też wiązałam z nią wielkie nadzieje, ale szybko przekonałam się, że to bajer, który nic nie daje, a dodatkowo szkodzi.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gardenarium 18:35, 15 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grembosiu, pokaż te bukszpany, masz zdjęcia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 20:03, 15 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Grembosiu,
I ja witam Cię serdecznie i witam się także w Twoim wątku.

Jeśli chodzi o bukszpany to spokojnie możesz je do końca października nawozić JESIENNYM Florovitem do roślin zimozielonych wg instrukcji na opakowaniu.

Pozdrawiam
MW
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
baraga1904 07:20, 16 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Grembosiu...mam podobny problem z sąsiedztwem...wszystko co za płotem wysiewa sie u mnie. jak wieje wiatr wręcz widac pyłki unoszące się w powietrzu kręgosłup ważna rzecz, oszczedzac trzeba mi tak "pomaga" złamane kolano..koszmar i też myślę o pomocy od wiosny a florovit czyni cuda zastosuj...pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies