Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z przypadku

LIRA 11:46, 10 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witam wszystkich wróciłam i cieszę się jak małe dziecko . Wszędzie dobrze ale u siebie w ogrodzie najlepiej.Mój rh zakwitł prawda że piękny.
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 11:53, 10 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Mam dla Was przedsmak czegoś wspaniałego
A tam kryją się takie cudeńka Podziwiać podziwiać i podziwiać cały dzień to zamało
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 11:56, 10 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 12:13, 10 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119

I takie okazy się zdarzały
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 13:11, 12 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witajcie w ten piękny słoneczny dzionek .Tak miło nastraja gdy deszcz nie pada. Mały prezencik na cały dzień aby było wesoło w duszy
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 13:43, 12 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Dziewczyny proszę o pomoc .Uparliśmy się z M że musimy miec basen i ok stoi ale chyba trochę szpeci i nie wiem co dalej z nim począć .Wszystkie sugestie mile widziane co kilka głów to nie jedna .Ja osobiście nie mam żadnego pomysłu na osłonięcie pomóżcie.
____________________
Ogród z przypadku
Enya73 13:52, 12 cze 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witaj Asiu,szkoda,że stoi na płytach, bo ja bym wykopała dół i postawiła go w zagłębieniu.Sama też zastanawiam się nad kupnem albo zrobieniem basenu, bo mnie dzieci strasznie proszą, ale też miałabym ten sam problem, jak go ukryć

Czy chcesz jakoś zasłonić miejsce,gdzie stoi basen przed tym placykiem z płytek i ogrodzeniem czy tylko sam basen?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
LIRA 12:42, 13 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Cześć Anitko dzięki że wpadłaś .Niestety nie można go zakopać a taki mieliśmy plan po pierwsze bardzo wysokie wody gruntowe i najprawdopodobniej ryzyko wypchania go z dołu ,po drugie straciłabym gwarancję a ma 15 lat. Sam basen miał stać w innym miejscu okazało się jednak ,że słońce najdłużej utrzymuje się właśnie tam z boku domu .Może to i lepiej bo zabrałby mi cały plac na ogród który mam nadzieję stworzyć z Waszą pomocą .Wiesz Anitko on ma taki ostry kolor niebieski i to mnie razi trochę, wolałabym aby był bardziej stonowany. Wymysłiłam wczoraj a może go tak obłożyć wikliną jak myślisz?
Płotek też jest tylko z tej strony resztę widać jak na dłoni pomóż proszę bo mi czacha paruje od myślenia żeby było tanio i fajnie.
pozdrowionka dla Ciebie
____________________
Ogród z przypadku
ewsyg 14:37, 18 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Asiu, ja bym chyba obsadziła ten placyk z basenem jakimiś krzewami. Wysokość dobierz do ogrodzenia, żeby Ci słońca nie zastawiały. Jeżeli będą to w miarę gęste krzewy to basen nie będzie widoczny.

Projektowanie ogrodu to bardzo miła ale i trudna przygoda.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Enya73 14:58, 18 cze 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witaj Asiu, a możesz będąc na miejscu zrobić więcej zdjęć z różnych stron? I od której strony wchodzi się do tego basenu?Pewnie jest jakaś drabinka?

Pierwsza myśl moja jest taka, żebyś kupiła podłużne drewniane donice i posadziła w nich kompozycję np.lawendy, perovski, host i traw ozdobnych (miskanty, turzyce, rozplenice),które są w tej samej tonacji i odwrócą uwagę od basenu, optycznie stanie się on mniej widoczny. Wybór roślin musi uwzględniać fakt, że nie jesteście tam na co dzień i to muszą być wytrzymałe rośliny, a te które zaproponowałam, spokojnie zniosą takie warunki.
Dodatkowo coś bym posadziła przed tym płotkiem, żeby były dwa plany

Pozdrawiam serdecznie

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies