Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z przypadku

LIRA 10:09, 25 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
____________________
Ogród z przypadku
Enya73 10:20, 25 cze 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Asiu, ja bym posadziła po prawej i po lewej miskanty ( z lewej ze 3 szt.). Generalnie mnie to miejsce pasowałoby na trawiastą rabatę, im naturalniej, tym bardziej będzie pasowało do otoczenia, ale Tobie też musi się podobać.
Musisz kiedyś przyjechać do mnie i zobaczyć, jak wysokie potrafią być trawy. Stanowią świetną osłonę, nie wymagają specjalnej opieki, tak więc pozostawione na cały tydzień nie padną.
Jak lubisz kwiaty, to możesz tam wpleść np. jeżówki i przetaczniki. Taka jest moja pierwsza myśl

Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
jolusia 14:01, 25 cze 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Witam, przybyłam z rewizytą... moja propozycja na szybkie i efektowne osłonięcie basenu to mata trzcinowa lub bambusowa bezpośrednio na stelaż basenu...już widoczek będzie inny. A na betonowy placyk po obu stronach schodków do basenu ustawiłabym kompozycje w donicach... Z tyłu coś wysokiego... iglaki, trawy albo np szczepiona wierzba...a przed nimi stopniowo do przodu inne rośliny o różnym pokroju ale tarasowo schodzące w dół...

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
Enya73 14:28, 25 cze 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
A widzisz, już druga osoba radzi Ci donice z nasadzeniami
A powiedz mi, co Cię najbardziej razi?Czy chodzi, że ta folia jest niebieska i tak rzuca się w oczy? Pomyślałam tutaj przy okazji o takiej drewnianej obudowie, jaką mają ruskie balie. Skoro wanny w domach obudowuje się już drewnem, to dlaczego basenu by nie obudować.Twój mąż zdaje się ma już stolarskie doświadczenia, to byłoby Wam łatwiej zrealizować taki pomysł

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
LIRA 09:02, 26 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Pomysł z drewnem bardzo nam się podoba ale niestety musimy poczekać do przyszłego roku poprostu brak już funduszy.Mamy jeszcze parę rzeczy zaplanowanych na ten rok .Donice jak najbardziej ,tak zrobię myślę że ustawię przed płotkiem bo nie do końca wiem jak rośliny zareagują na chlorowaną wodę .Jak dzieciak mojego brata się kąpie to wszystko do okoła mokre. Muszę mojego M namówić do zrobienia takich skrzyń On lubi zabawę z drewnem wiecznie coś wymyśla ,a to stół a to półka a to skrzynia na skimmer. Jak Chłop ma coś do roboty to mu głupoty w głowie nie siedzą hihihihi
Dzięki Dziewczyny za pomysły proszę o jeszcze .
____________________
Ogród z przypadku
LIRA 09:06, 26 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Enya73 napisał(a)
Asiu, ja bym posadziła po prawej i po lewej miskanty ( z lewej ze 3 szt.). Generalnie mnie to miejsce pasowałoby na trawiastą rabatę, im naturalniej, tym bardziej będzie pasowało do otoczenia, ale Tobie też musi się podobać.
Musisz kiedyś przyjechać do mnie i zobaczyć, jak wysokie potrafią być trawy. Stanowią świetną osłonę, nie wymagają specjalnej opieki, tak więc pozostawione na cały tydzień nie padną.
Jak lubisz kwiaty, to możesz tam wpleść np. jeżówki i przetaczniki. Taka jest moja pierwsza myśl

Pozdrawiam


Powiedz Anitko czy miskanty nie przysłonią róż po lewej, pomysł z nimi bardzo mi się podoba .
.
____________________
Ogród z przypadku
Enya73 09:13, 26 cze 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Możesz Asiu dobrać taką odmianę,która nie zasłoni. Trawy z jednej strony idealnie wpisują się w taki leśny zakątek, a z drugiej mnie osobiście kojarzą się z wakacjami, więc przy basenie będą idealnie pasować.Trawy wprowadzają ruch w ogrodzie. Donice to też świetny pomysł.Możecie je zrobić na kółkach i w czasie kąpieli dzieci po prostu je odsunąć na bezpieczną odległość

Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
kaprys 10:17, 26 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Witaj, dzięki za odwiedziny. Pierwsze o czym pomyślałam jak zobaczyłam Twój wpis to, że Twój pies wabi się Lira. Czytając wątek potwierdziło się." Kaprys" tak wabił się mój ukochany bernardyn.
Masz piękną działkę. Pomyślałam, że narazie basen jest nowy i ten błękit też ma swój urok. Ja dokomponowałabym parę błękitnych akcentów wokół . Możę błękitną donicę z ozdobnymi trawami, a może poprostu rośliny jednoroczne w tym kolorze. A może masz jakis drewniany fotel, ławeczke nawet stare takie jakch nie bedzie Ci szkoda przemalować na niebiesko. Ja sama marzę o parawanie. Może przesłoniłby ten kącik "kąpielowy" od reszty ogrodu. Widziałam u kogoś na Ogrodowisku takie niebieskie akcenty, było ślicznie. Poszukam tego wątku w wolnej chwili i podam Ci namiary.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
LIRA 12:10, 26 cze 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Dzięki jeszcze raz dziewczyny

kaprys dziękuję za odwiedziny i będę wdzięczna jeśli prześlesz mi linka Twoje sugestie bardzo fajne muszę to wszystko przemyśleć .
Lira to moje oczko w głowie no cóż ...... każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma .......... ujmę to słowami piosenki pozdrawiam Was jeszcze raz bardzo bardzo serdecznie
____________________
Ogród z przypadku
AgnieszkaW 16:41, 26 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Lira, niebieski ogród ma Przetacznik. Przy basenie donice z trawami i żurawką lub funkią też by były fajne. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies