Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały mój świat - zielona dolinka

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały mój świat - zielona dolinka

MilenaP 23:17, 09 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Ale cudnie wszystko super zadbane i soczyste. Ładny ślimak z kostki. Pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
Sani 09:03, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 wrz 2012
Posty: 44
Wasze ogrody znacznie bardziej mi się podobają, a że nadszedł czas na odmłodzenie mojego ogródka w związku z utwardzeniem kostką, to zaczełam od tych właśnie fragmentów ( długo negocjowałam wygląd tego placyku pod basen, chciałam aby poza sezonem basenowym też był ładny).
Teraz szukam pomysłów na resztę, a żurawki chciałabym mieć wszystkie.
Na razie ma ją tylko na dwóch odmianach.
____________________
Sani mały mój świat-zielona dolinka
bogumila 09:33, 24 wrz 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Cieplutko pozdrawiam,też lubię żurawki
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Sani 19:12, 23 paź 2012


Dołączył: 06 wrz 2012
Posty: 44
Dziekuję za odwiedziny, wiosną kupię kilka kolejnych żurawek Na razie to martwi mnie jeden z moich różaneczników -zakwitł - pomyliły mu się pory roku- tak teraz ładnie było. Prawdziwe babie lato. Niestety wielkimi krokami nadciąga zima i nie wiem, czy nie należy go lepiej niż inne zabezpieczyć. Do tej pory odsypywałam je tylko korą, a liści nie osłaniałam- czy mogę tego kwitnącego szkraba zostawić tak na zimę ?
Proszę o poradę doświadczonych ogrodników.
____________________
Sani mały mój świat-zielona dolinka
Moniika 19:19, 23 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj ! Pięknie u Ciebie ! Jeśli chodzi o różeczmika to może za późno nawoziłaś ??? Myśle że powinnaś zabezpieczyć go dobrze bo coś z nim nie tak - może wypowie się bardziej doświadczony ogrodnik! Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
grembosia 19:33, 23 paź 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Bardzo ładny ogród!
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
butterfly 20:21, 23 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witaj Sani, sąsiadko (która dokładnie część podkarpacia?)

Podoba mi się twój taras - masz może więcej zdjęć?
I czym jest zadaszony.
Jest cały z drewna?
Chociaż mnie najbardziej interesuje zadaszenie - w przyszłym roku czeka mnie taka budowla
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
EPODLAS 20:37, 23 paź 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Aniu witaj na Ogrodowisku. Pięknie u ciebie. Mnie bardzo podoba się skalniak otoczony murkiem. Widać, że ogród jest dojrzały, rośliny już duże i dobrze utrzymane. Ciesz się że mas mieszkańców w ogrodzie, to znaczy że ogród jest przyjazny zwierzętom.
____________________
Mój ogród
bogumila 21:26, 24 paź 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Sani napisał(a)
Dziekuję za odwiedziny, wiosną kupię kilka kolejnych żurawek Na razie to martwi mnie jeden z moich różaneczników -zakwitł - pomyliły mu się pory roku- tak teraz ładnie było. Prawdziwe babie lato. Niestety wielkimi krokami nadciąga zima i nie wiem, czy nie należy go lepiej niż inne zabezpieczyć. Do tej pory odsypywałam je tylko korą, a liści nie osłaniałam- czy mogę tego kwitnącego szkraba zostawić tak na zimę ?
Proszę o poradę doświadczonych ogrodników.
U mnie różaneczniki też miały jesienią po kilka kwiatów...to normalne...czasami tak się dzieje,szczególnie Cunnighamki powtarzają kwitnienie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Sani 22:04, 24 paź 2012


Dołączył: 06 wrz 2012
Posty: 44
To mnie pocieszyłaś Bogusiu, myślałam, że coś złego dzieje się z moim różanecznikiem.

Beatko, taras jest drewniany pokryty płytą falistą PET( mamy nadzieję, że dużego gradu nie będzie przez co najmniej 10 lat) To jest nasz drugi taras, pierwsza wersja była nie zadaszona i deski szybko przegniły pomimo malowania( przetrwały 7 lat). Wówczas strasznie chciałam mieć wisterię na pergoli i nie daliśmy dachu. Teraz jednak mamy kompromis, dach i wisterię 15 cm pod nim, mam nadzieję że w lecie nie będzie jej za gorąco.
Nie wiem jak bliskie to nasze sąsiectwo- ja jestem z okolic Dębicy, a Ty?

konstrukcja tarasu zaraz po budowie, kilkuletnia wisteria jeszcze nie rozpięta ponownie.

Bożenko dziękuję za miłe słowa- mam na imię Dorota, skalniak trochę teraz zaniedbany, ponieważ ostatnie 2 sezony zajmowałam się głównie nową cześcią ogrodu- od północy- z powodu utwardzenia podjazdu i nawiezienia dużej ilości ziemi. Trzeba to było zagospodarować, a na wszystko brakuje mi po prostu czasu
____________________
Sani mały mój świat-zielona dolinka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies