Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 18:43, 11 mar 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Obornik bydlęcy - polecany jest na gleby piaszczyste, szybko nagrzewające się, gleba nim wzbogacona lepiej zatrzymuje wodę i składniki odżywcze
Obornik świński - podobnie jak bydlęcy polecany na gleby piaszczyste, jest bardzo bogaty w potas
Obornik koński - zalecany jest na gleby ciężkie, gliniaste, jest tak zwanym nawozem gorącym - powoduje szybsze nagrzewanie się gleby i zwiększa jej przewiewność, dobrze sprawdzi się również jako surowiec do ogrzewania podłoża w szklarniach, inspektach i tunelach
Obornik owczy, kozi i króliczy - zawiera dużo azotu, dobrze sprawdzi się w uprawie roślin żarłocznych, wymagających do swej uprawy dużych dawek składników pokarmowych
Obornik kurzy - zawiera bardzo dużo azotu, szybko się nagrzewa, aby uniknąć ryzyka przenawożenia, najlepiej stosować go jako dodatek do kompostu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 09:36, 12 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Witam Miruś

Wczoraj chciałam kupić nawóz pod hortensje i inne rosliny. Zawsze przy Leclerc u jest namiot i tam można dostać nie chciało mi się jechać do obusia.
Dopiero od poniedziałku, wróciłam z powrotem bez zakupow.
Chciałam wejść na sklep ale wróciłam to co tam się działo to jakieś chore. Była kolejka po koszyki i wózki.

Ja używam nawozu bydlęcego facet mi przywozi zamawiam 20 worków i jak potrzebny to nawoze.
Teraz strach wyjść przez korona.
Jedziemy w sobotę na działkę i tam będziemy siedzieć przynajmniej można się poruszać po terenie działki.

Jak się mieszka?

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:07, 18 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Mirka napiszę wieczorem. Jestem.na działce a telefon w notesie w Wawie.
Siedzę tutaj bo bezpieczniej, ale jadę do domu na 2 dni. EM nie pracuje i tragedia w domu..pracoholik więc ma kota. Wyjechałam i mam spokój
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 09:55, 22 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18292
Witam się u Ciebie

zaznaczam wątek i zapoznam się w najbliższym czasie ,bo chyba tu jeszcze u Ciebie nie byłam
ale nadrobię

na razie wiem ,że duży ogród i dużo traw
i fajna ściąga z oborników -zapisuję sobie

pozdrawiam mocno
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 21:49, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Mirus przycinam berberysy każdego roku. Na młodych przyrostach piękny kolorem łapie.
Mirus ja nie wywalam tych traw zamowie w tym roku kontener - wywóz biologicznych, będę jeszcze przycinać tuje tego towaru będzie bardzo dużo.
Różnego rodzaju przycinki np berberysów.
Inne przepuszczam przez młynek zwalam na stertę i później mieszam z ścięte trawa do kompostownika.

Zasiałam już ładnie rosną pokrzywki ozdobne, pomidorki i petunie. Nie długo będę pikować.
Jadę w sobotę na działkę i zostanę na dłuższy czas bo w Wawie nie wesoło ludzi jak wymiótł. I wychodzić nie można a tam idę w pole i nikt mnie nie widzi. Ma być ciepło nie trzeba specjalnie świat przygotowywać. Już swoim powiedziałam że każdy w swoim zakresie niech świętuje.

Już bym pojechała, ale syn zasiedlił dom ma jutro wyjechać. Mają małe dziecko i trzeba z nim wychodzić a w Wawie nie da rady. Na ich klatce jakaś rodzina w kwarantannie więc się boją wszyscy.

Pozdrawiam Mirus zdrowia zycze.

Mirka zobacz jaki piękny

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 22:46, 04 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mircia przenoszę się do Ciebie z tematem. Jak dużą masz tę rabatę? Pokażesz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 21:11, 01 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Mirka witam

Pokaż co tam robisz w ogrodzie. Też się bardzo cieszę że mi ppdsylasz deszcz jak z twoich stron chmura idzie to zawsze do mnie dojdzie wcześniej czy później.

Sądziłam dzisiaj dalie nie dużo ale zawsze robota wykop dołek wsyp obornika itd. sucho to musiałam najpierw do dołka wody nalać.
Jutro jeszcze mam pielenie i sadzenie borówki kupiłam 5 krzskow, ale najpierw muszę wypielic dobrze miejsce. Wyrzucilam krzaki jagody kamczackiej nie za bardzo miałam z niej pożytek. Nim dojrzała to opadła.

Ciągle jakaś dłubania

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 19:41, 30 maj 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dzień dobry .
Dziękuję wszystkim za odwiedziny mojego wątku
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 19:47, 30 maj 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu dzięki za info o berberysach.Przesadziłam wiosną i mocno przycięłam ładnie się zagęszczają.
W ogrodzie działam powoli cały czas .
Po majowych przymrozkach trawy mi podmarzły ale tylko rozplenice.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 19:56, 30 maj 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Z okazji dnia dziecka zrobiłam sobie prezent


Kalina
Grójecznik
Klon Golden Gloube
Nigra i Kocimiętka Purle Haze
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies