Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Nowa12 23:36, 18 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też próbowałam ukorzenić hortki w tym roku ale nici z tego wyszły. Ale też przyznaję że nie przyłożyłam się do tego zbytnio.
A u Ciebie super sadzoneczki własnej roboty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mirka 09:53, 19 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Nowa12 napisał(a)
Też próbowałam ukorzenić hortki w tym roku ale nici z tego wyszły. Ale też przyznaję że nie przyłożyłam się do tego zbytnio.
A u Ciebie super sadzoneczki własnej roboty .

Masz racje trzeba o nie zadbać. Miałam patyki w gruncie i ani jeden się nie ukorzenił a te miałam postawione prze tarasie i rano wyskakiwała zraszać i może dlatego nie wyschły. Polecam ten sposób
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 22:20, 20 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
U mnie wszystko wielkie począwszy od traw, bergenii do hortensji. Azalie wypuściły ponad 30 odrosty. Tylko magnolia stoi w miejscu. Kaliny od Franka też takie duże przyrosty mają.

Mirka zobacz jakie twoje mudry przywiozłas 3 razy mniejsze a teraz to kolosy. Z jednej kępy zrobiłam 3 szt po podziale sa jeszcze większe niż były przed nie mają klosow.

Ja z hortensji robię odkłady przynajmniej się nie denerwuje. Na 10 posadzonych patyków chyba jeden ma liście może się przyjął.

Jak to wszystko rośnie. Znowu ppdlało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 19:33, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Hortensje po deszczach leżą na rabacie i zakrywają mi inne rośliny .
Cięłam je bardzo nisko.
Wiola pisała u siebie że przycinała wysoko i nie pokładają się.


Nie wiem jak to się stało że jedna mi tak szybko zróżowiała a mam ich 6 w rządku i do tej pory zawsze tak samo się przebarwiały.
Trochę dziwnie to wygląda

Gred Star i Kjusju super mają kwiat i stoją sztywno po niskim wiosennym cięciu.

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 19:53, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
U mnie wszystko wielkie począwszy od traw, bergenii do hortensji. Azalie wypuściły ponad 30 odrosty. Tylko magnolia stoi w miejscu. Kaliny od Franka też takie duże przyrosty mają.

Mirka zobacz jakie twoje mudry przywiozłas 3 razy mniejsze a teraz to kolosy. Z jednej kępy zrobiłam 3 szt po podziale sa jeszcze większe niż były przed nie mają klosow.

Ja z hortensji robię odkłady przynajmniej się nie denerwuje. Na 10 posadzonych patyków chyba jeden ma liście może się przyjął.

Jak to wszystko rośnie. Znowu ppdlało.

Elu ten rok to chyba wyjątkowy w opady. U mnie też wszystko bujnie rośnie raz tylko w sezonie podlewałam.
Trawy co ci dałam to Hamlen nie Moudry i u mnie też jeszcze nie kwitną.
Ja lubię ukorzeniać i rozmnażać rośliny i nie zniechęcam się .

To moje Hamlen przesadzane wiosną zarosły mi ponad metrowym zielskiem bo nie miałam kiedy wypielić ale jak już wypieliłam to byłam bardzo zdziwiona że one w tym zielsku dały radę.

Zobacz jak Gaura od ciebie się rozrosła Mam nadzieję że się rozsieje
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wiolka5_7 20:06, 24 sie 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20528
Ja cięłam tak ok.40 cm nad ziemią i stoją sztywno... mają ciut mniejsze kwiaty i dlatego się nie pokładają... te twoje ładnie stoją... u mnie też te dolne kwiaty ciut leżą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mirka 20:07, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Moje roślinki wywiane z nasion bardzo ładnie rosną.
Sporobolus pięknie zakwitł choć za szybko nie rośnie.Kwiat ma piękny jak mgiełka


Kocimiętka Kubańska siana wiosną jest mała ale się rozrośnie w przyszłym sezonie .
Kwiaty pokazała

Kłosowiec siany wiosną o ten to ma pęd do rośnięcia .Pięknie wypełnia puste miejsca na rabacie pachnie pięknie anyżkowo.
Kosmosy same się wysiewają a ja je tylko wiosną przesadzam na miejsce docelowe niekiedy zostawiam tam gdzie się wysiały.

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:12, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja cięłam tak ok.40 cm nad ziemią i stoją sztywno... mają ciut mniejsze kwiaty i dlatego się nie pokładają...

Wiola to zobacz też na taką wysokość cięłam a pokładają się.
Kwiaty mają ogromne jeszcze nigdy tak wielkie nie były.

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:25, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Trawy zaczynają kwitnąć
Miskanty , Trzcinnik i Rozplenica.



____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:33, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324



____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies