Gdzie jesteś » Forum » Natura » Motyw drobiu i drób w ogrodzie angielskim

Pokaż wątki Pokaż posty

Motyw drobiu i drób w ogrodzie angielskim

Gardenarium 12:49, 04 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Specjalnie wykonałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Leida 13:48, 04 gru 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Kolaż świetny, ciekawe nad czym się Tomek tak zastanawia na prawie każdym zdjęciu.
Może czy lepsze byłyby kurki ozdobne czy takie na jajka?

Ale tak naprawdę to jakie te kury chcecie sobie kupić z Anią? Ozdobne czy na jaja? A może są takie które łaczą jedno z drugim? Jeszcze się nie zgłębiałam w temat kur ozdobnych ale pamiętam jeszcze ze studiów, że nieśność była zdecydowanie zależna od rasy kur.

Tych typowych niosek Ewa to zdecydowanie nie wpuszczałabym na rabaty, a już w szczególności tam gdzie rosną wczesnowiosenne cebule. Kury są tak wygłodniałe po zimie, ze wszystko co zielone wyżrą, a drobne cebule wygrzebią. Miałam taki przypadek z kurami sąsiada, które przefruwały na moją działkę bo było bardziej róznorodnie i smaczniejsze pewnie. I dopiero jak jedna uciekając zawiesiła się szyją między sztachetami i mało nie zdechła sąsiad obciął im lotki. Ale za nic nie zdecydowałabym się puścić kury na rabaty.

Chociaż w Coton Manor chodziły, u Tona chodziły ale wydaje mi się, że to były typowo ozdobne rasy.
Muszę jak bedę miała chwile czasu zagłębić temat.

____________________
Hania
Pszczelarnia 14:23, 04 gru 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I tutaj jest problem: jak połączyć piękne z użytecznym? Żeby rabaty były nietknięte, nośność zadawalająca na cotygodniowe jajecznice i makarony oraz rosół swojski?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
recento 23:22, 05 gru 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Danusiu dziekuje z a piekny kolaż.. /To ja..??/
Haniu autografy jak zwykle rozdaje na miejscu..
A jesli chodzi o kurki to biore pod uwage kochiny i orpingtony,nie wiem czy/ jak jak zwykle /wyrobie sie z woljerą, ale juz nawiazalem kontakt z hodowcą...
____________________
Gardenarium 23:30, 05 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kochiny

szczególnie te mi się spodobały http://www.zielonyzagajnik.eu/forum/viewtopic.php?f=47&t=20

Orpington
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
figa 18:16, 11 gru 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Co za super wątek! Czasem mam wrażenie że o czymkolwiek bym nie myślała albo miała z czymś problem - na OGRODOWISKU zawsze znajdę inspiracje i radę! O własnych kurach marzę odkąd się okazało, że moje dziecko jest poważnie chore i wymaga diety. Trudno mi polegać na dostawach ekologicznych jaj od znajomych i rodziny więc postanowiłam na wiosnę założyć małą hodowlę. Nic wyszukanego. Z nastawieniem głównie na jajca. Cały czas zbieram zdjęcia z kompaktowymi kurnikami, poidłami itd.

http://www.backyardchickens.com/a/automatic-wood-chicken-feeder

ten automatyczny karmnik jest niezły. Jak cała ta stronka zresztą - może komuś się przyda.
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
joaha 12:48, 30 gru 2012


Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 73
Piękne te kurki Ja też planuję zakupić kilka sztuk ale narazie głównym problemem jest brak kurnika i ogrodzenia i obawiam się , że szukałabym ich po całej wsi. Narazie za to pokażę wam moją domową kolekcję kaczko-kurek )


____________________
10 lat w ogrodzie***Wizytówka - wiejski ogród Asi
Gardenarium 13:01, 30 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tomek - Recento będzie zachwycony, też ma podobną kolekcję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
joaha 13:06, 30 gru 2012


Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 73
Mam narazie tylko tyle, ale jak widzę gdzieś takie kurki czy kaczki to nie mogę się oprzeć i kupuję następne
____________________
10 lat w ogrodzie***Wizytówka - wiejski ogród Asi
KasiaBialofi... 10:36, 10 kwi 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Wspaniały temat. Dopiero przez FB tu trafiłam. Muszę zrobić zdjęcia kur mojego taty i wkleić.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies