Gdzie jesteś » Forum » Natura » Motyw drobiu i drób w ogrodzie angielskim

Pokaż wątki Pokaż posty

Motyw drobiu i drób w ogrodzie angielskim

figa 13:58, 03 cze 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Leida napisał(a)
Gratuluje udanego zakupu. Teraz to już angielski ogród jak nic. Nawet kochinów nie brakuje.

To powiedz Tomuś jak już są czy grzebią na rabatach czy nie grzebią? Bo jak miałam mnóstwo małych cebulowych typu anemone blanda to te wiejskie wygrzebały wszystko w poszukiwaniu robaczków.

Pokaż ich "mieszkanie" proszę. Czy jest jakoś na zimę ocieplone? Bo chyba ich nie zjesz w rosole na obiad jak zacznie się robić zimno?


Ja sie również podpinam pod to pytanie dotyczące ocieplania na zimę. Styropian w ścianach? Swoją drogę domek bardzo ładny - gratuluję
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
jacek71opole 17:11, 04 cze 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
BRAWO! kurniczek,kury pierwsza klasa! Niech się teraz zaaklimatyzują i jajeczka znoszą ...
Pszczelarnia 17:11, 04 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale te kury mają dobrze!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
recento 19:54, 04 cze 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Kurki naprawde sa naprawde bardzo fajne .. nawet im wybaczyłem zjedzenie /doszczę/tne słownie : siedmiu host/ moze odbiją/ w oczekiwaniu na kurnik i nowy wybieg.Jajeczka juz znoszą.
A kogut to prawdziwy "dżenetlmen' i bardzo sie nimi opiekuje..do karmy podchodzi ostatni jak równiez wchodzi na grzede, jak wszystkie podopieczne zajma swoje miejsce.
Mysle ,ze zima nie powinny zmarznac dach i podłoga sa 4 warstwowe...
____________________
jacek71opole 22:31, 04 cze 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
Tomku, to podziwiam Ciebie...Faktycznie musza być fajne, skoro dostały rozgrzeszenie za hosty
Ważne, że są jajeczka
Z doświadczenia, które wyniosłem z rodzinnego domu napiszę, że nie ma obaw jeśli chodzi o zimowanie.Kiedy na nie pada i są osłonięte od wiatru możesz spać spokojnie.Noo ,co innego jajeczka, jeśli będą się niosły w tym okresie,a powinny,to trzeba je zabierać na bieżąco.
Pszczelarnia 10:19, 05 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A jednak to drób grzebiący i drobiący. Hosty padły ofiarą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 12:47, 06 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Tomku, gratuluję kur i pięknego pałacu dla nich!

Jak wiele miejsca przeznaczysz na wybieg dla swoich podopiecznych?

Proszę uściskać kurzą rodzinkę ode mnie
____________________
Nasz mały, zielony świat
Hannah 11:20, 01 lip 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
No wlasnie Tomku, też jestem ciekawa ile miejca tzreba liczyć na kurkę. Przejrzałam fora ale informacji jest mnóstwo, niektóre się wykluczają, każdy ma inne doświadczenie. Poza tym różnica jest w drobiu ozdobnym, który ma zasilić nasz jadłospis przy okazji bytowania smacznym zdrowym jajkiem. A inaczej gdy ktoś ma 50 kur lub więcej.

Ja rozważam temat kurek w moim ogródku mam jednak wiele obaw własnie a propos grzebania dewastowania roślinek a chcialabym by kurki były szcześliwe i spacerowały po ogródku. Obawiam się zimy, ale odpowiednia izolacja i ewentualnie podgrzewanie elektryczne powinno załatwić sprawę.

Czekam na rozwój wątku z niecierpliwością.

____________________
Księżycowy Ogród
justa35 23:17, 01 lip 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
recento napisał(a)


już w ogrodzie..




i zdj.. rodzinne


O kurczaczki ależ kurnik
recento 20:56, 15 lip 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
dla kurek musimy miec wydzielony teren, troche trawnika i miejsce do grzebania / dobrze gdy bedzie połozone w słoncu, aby mogły sobie robic "kapiele piaskowe'/im wiekszy bedzie teren trawnika tym mniejsze bedzie "spustoszenie" ,moje 3 kury i kogut maja ok 40m2 trawnika , parę m2 miejsca do grzebania .Niestety popularne u nas hosty czy zurawki sa ich przysmakiem,natomiast nie ruszaja azalii czy rodendronów,i np. piwoni, bluszczy czy hortensji.
W watku o literaturze ogrodniczej pokazałem ksiazkę /Free -range chicken gardens- czyli jak stworzyć ogród przyjazny kurom/ gdzie sa opisane wszelkie realacje miedzy kurkami a roslinami w naszym ogrodzie...
A jesli chodzi o powierzchnie kurnika , to przyjmuje sie 1m2 dla 3kur duzych lub 4 mniejszych ras ..
A co do zimy nie powinno być problemu kurki "mają piórka" w gospodarstwach tez kurniki nie sa ogrzewane,jedyny problem ,ze przy nizszych temperaturach przestaja sie niesc...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies