Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek, a dużo przyjemności

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek, a dużo przyjemności

elzbieta_b 07:47, 09 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Ja też czekam na wiosnę. A w nocy spadł śnieg ... Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
21asia 16:00, 09 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Witam Elu,
Wpadam z rewizytą i aż mi dech zaparło. Masz cudny ogród.
Ja też tak chce...

Pęcherznica piękna, moja jeszcze nie kwitła, nie wiem jakiego koloru będzie miała kwiaty.
Po ilu latach ona zaczyna kwitnąć?

W pierwszym poście wspominałaś o jodle koreańskiej, też ją mam tylko jeszcze bardzo małą. Proszę napisz mi czy stosujesz jakieś specjalne zabiegi, bo na forum są niepochlebne opinie na jej temat. Masz może zdjęcie jak jest obsypana szyszkami?
____________________
Pozdrawiam Aśka
wronada 21:23, 09 sty 2013


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Elżbieto i ja byłam u Ciebie na zwiedzaniu. Masz bardzo ładny ogród,pięknie o każdej porze roku.Zima przepiękna ale jak wszyscy ogrodowiczanie też już chciała bym kopać w ogrodzie i sadzić nowe rośliny. Podziwiam Twoje rośliny widać, że o nie dbasz.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
jagoda99 22:05, 09 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Witam i pozdrawiam
Wszyscy czekamy na wiosne

Ze smutkiem wpatruję się w biały puch
Chłód zimny serce przeszywa
Na samą myśl,że powrócisz znów
Aż serce z radości się zrywa

Chcę poczuć Twoje Ciepło
Odbierać Cię wszystkimi zmysłami
Czekam aż wreszcie przybędziesz
Bo kocham Cię wiosno bez granic!
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
elzbieta_b 08:47, 11 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Danusiu, dzięki za miłe słowa
Jagodo, wiersz piękny Podpisuję się pod nim obiema rękami ! Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
Tess 20:53, 11 sty 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witam się w Twoim wątku.

Jak Ty znalazłaś milina nad Rozlewiskiem? Tam go nie ma
Tzn. jest jeden, ale tyciuśki, ma pewnie ze trzydzieści cm wysokości, więc zakładam, że nie o ten Ci chodzi
(taki żarcik, nie mogłam się powstrzymać, wybacz)

Piękną masz różę, czy znasz może jej nazwę?

Odpowiadam na pytania o milina.

elzbieta_b napisał(a)
Witaj Tess Obejrzałam Twojego milina. Cudny ! W ubiegłym roku posadziłam 3 pod domem ( widać na zdjęciu). Dostałam kwitnące - czerwony, pomarańczowy i żółty. Powiedz mi czy Ty swój tniesz co roku ? Na jaką wysokość ? Jak o niego dbasz, że jest taki piękny ? Myślisz, że dla rozkrzewienia powinnam przyciąć nisko ?


Tak, tnę milin co roku wiosną, kiedy już widać, gdzie puszcza pąki.
Trudno tu mówić o wysokości cięcia. Tnę wszystkie uschnięte pędy, oraz zeszłoroczne dość mocno - zostawiam tylko kilka pąków.

Ale nie zawsze tak robiłam, dopiero od czasu, kiedy stał się tak duży i pędy miał tak długie, że na ławeczce się siedzieć nie dawało

Dlatego nie potrafię,opierając sie na własnym doświadczeniu, co należy zrobić z Twoimi teraz.

W necie znalazłam, że:
Pierwszej wiosny po posadzeniu usuwamy słabe pędy a resztę skracamy na ok. 15 cm. Następnie jak rozwiną się nowe pędy, to przy kolejnym cięciu, najsilniejsze mocujemy do podpory a cienkie skracamy na długość jednego pąka. Cięcie odmładzające polega na ścięciu wszystkich pędów na wysokość ok. 30 cm.

Co robię? Nic nie robię. Jest już tak duży, że doskonale sobie radzi sam. Czasem go podlewam, jak jest bardzo sucho. No i czasem dodaję do wody florovitu.

Pozdrawiam i miło, że zawitałaś do mojego wątku.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 08:35, 14 sty 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Elu, no właśnie z tego żartowałam - że milina widziałaś w Gąszczu, bo tam rośnie, a zachwyty nad nim wpisałaś nad Rozlewiskiem
Taki nieudolny żarcik z mojej strony, nie przejmuj sie i wybacz

Zajrzyj w najbliższych dniach do Gąszcza, wkleję zimowe zdjęcia mojego milinu, będzie Ci łatwiej zrozumieć, co ciąć.

Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
grazyna 15:37, 15 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Elu jak masz pięknie
Buziaki
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Gosiniak 12:26, 18 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
elzbieta_b napisał(a)
Zapraszam na zimowy spacer po moim ogródku.
Wschodnia strona


A cóż to za kształtne drzewko?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
boguslawa_ma... 12:47, 21 sty 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Witaj
Też jestem ciekawa co to za drzewko?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies