Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 06:04, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
EPODLAS napisał(a)
Irenko. patyki hortensji jak radziłaś wsadziłam do ziemi. Ostatnio jak byłam widziałam nabrzmiałe pączki. Może coś z nich będzie? Mnie wzeszła rzodkiewka i sałata. Wsiałam na początku marca, tak dla eksperymentu, a tu proszę jak dobrze pójdzie za miesiąc będę chrupała rzodkiewkę i sałatę.



Oj będzie, to tak fajny i prosty sposób, a skutecznosć duza bardzo szybko te nowalijki bedziesz Bożenko chrupać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:05, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wiunia napisał(a)
Irenko trzymam kciuku do dalszych realizacji Twoich zmian Jak już skończysz to na tych ślicznych leżaczkach leżąc będziesz tylko podziwiać


Wlaśnie daze do takiego stanu, tylko czy to mozliwe jak twój miłorzab po sprawdzaniu?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:07, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
barbara_krajewska napisał(a)
Irenko, miłka dla Ciebie w swoim wątku zostawiłam
Jak chcesz wstawię i u Ciebie. dziś rozpoczął kwitnienie

Biegne popatrzeć, u mnie jeszcze nie

edit; Basiu pobiegłam szukać u siebie, jeden odnalazłam, jupi...zakwitnie

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 06:23, 27 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Miłego dnia Irenko
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Madzenka 06:42, 27 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
irena_milek napisał(a)


Marzenko, zmierzyłam wczoraj, co 35 cm, czyli nie jest rzadko, rośliny się rozrosną, potrzebują czasu i miejsca..
z cięciem jeszcze nie wiem, może skoryguję ciut górę, choć czytałam i takie opinie hodowców, że cisy nie tnie się przez dwa lata, wiem, wygląda bałaganiarsko, ale dla roślin lepiej
przeczytałam cały wątek, więc chyba nie jest źle
https://ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa




Irenko czy Twoja odmiana cisa kolumnowa? Co 35 cm to można pospolitego sadzić, mam takiego jednego fastigata po 5 latach urósł do góry a na szerokość nic...Latami będziesz czekała aż się dziury zarosną? Moje cisy po posadzeniu jesiennym cięłam wiosną i rosną pieknie. Ja bym je w czasie drugiego cięcia bukszpanów przycięla.

Doczytałam, że Danusia radziła od razu ciąć, tnij!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:44, 27 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
irena_milek napisał(a)


Byłaś tak zalatana, że żal mi cię było
Nadal czekam na ciebie, bo nawet nie dotknę się laurowiśni, bez praktycznych wskazówek z twojej strony, a że ja wzrokowiec, muszę to widzieć no i jeszcze domek obejrzysz i może coś mi podpowiesz


Na laurowisnie normalnie jeszcze jest czas, zwykle zalecaja cięcie w maju. W tym roku szybciej wiosna więć warto ciachnąć w II połowie kwietnia i wtedy planuję moje ciachnąć.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:57, 27 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Irenko zobacz jak Danusia posadziła żywopłot z podobnej wielkości cisa. Masz hili czy hicksi?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/483-cis-taxus?page=7
Ja mam baccatę, kupowałm dużego, który rośnie bardzo szybko i przyrasta po 30 cm roczniei sadziłam co 50 cm ale gdybym kupiła małe to bym sadziła gęsto. Przez 5 lat będziesz widziała dziury w tym żywopłocie a hyba chciałaś szybciej efekt. Wg mnie co 25 cm to max odleglość dla takiej wielkości, ale przede wszystkim jaka to odmiana. Mam nadzieję, że nie było napisane fastigata???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pola 07:04, 27 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Irenko, te cisy wyglądają pięknie co do gęstości nie wypowiadam się bo u mnie z przodu też posadzone z odstępami i widzę że rozrastają się na szerokość tylko im to wolno idzie, i tyż się zastanawiam czy nie dosadzić.... wczoraj przywieźli mi duże cisy ale było ciemńomjak skończyłam pracę i ich nie widziałam, eM dziś będzie sadził....jestem cała w nerwach jak to wyjdzie , fotki dopiero po sadzeniu

____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Tusiala 08:18, 27 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Irenko skoro pracujesz w ogrodzie to jesteś usprawiedliwiona z braku ćwiczeń na rowerze
Widok na cisy imponujący. A które to cisy elegantissima?
U Ciebie, choćby nie ma mnie kilkanaście godzin, to już kilka stron do tyłu
ana_art 08:30, 27 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jestem pod wrażeniem szafirków, u mnie narazie liście i nieśmiało jakiś delikatny łepek na poziomie kory
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies