Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

ewa004 09:15, 27 mar 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Irenko ale sie u Ciebie dzieję !!!! rewolucja na całego
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Mirka 10:01, 27 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jestem pod wrażeniem ile już zrobione,przesadzone ,podzielone a propos dzielenia jak byś miała jakieś bylinki na zbyciu to pamiętaj o mnie ;
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Milka 11:07, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kindzia napisał(a)
Miłego dnia Irenko


Kasiu wzajemnie, też z rana buszujesz dzięki za cudną różę

my przy okazji sadzenia tych cisów, wyciągnęliśmy mnóstwo róży pomarszczonej, pełnej i pachnącej, szkoda, ze nie ma nikogo w pobliżu, kto by chciał, piękny żywopłot można z niej zrobić i nie choruje ta róża! mam pełno korzeni, które wypuszczają nowe gałązki i wiadomo, ze w tym roku cudnie zakwitnie


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:10, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


Irenko czy Twoja odmiana cisa kolumnowa? Co 35 cm to można pospolitego sadzić, mam takiego jednego fastigata po 5 latach urósł do góry a na szerokość nic...Latami będziesz czekała aż się dziury zarosną? Moje cisy po posadzeniu jesiennym cięłam wiosną i rosną pieknie. Ja bym je w czasie drugiego cięcia bukszpanów przycięla.

Doczytałam, że Danusia radziła od razu ciąć, tnij!!!


Marzenko, to cisy Baccata, nie kolumnowy, ale oni już w szkółce je przycięli, dlatego ja poczekam i będę te wyższe podcinać do niższych, no bo nie są idealnie równe, wiem, że cierpliwość mam wystawioną na ciężką próbę, zatem ani nie mówię tak ani nie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:11, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


Na laurowisnie normalnie jeszcze jest czas, zwykle zalecaja cięcie w maju. W tym roku szybciej wiosna więć warto ciachnąć w II połowie kwietnia i wtedy planuję moje ciachnąć.


Na razie są idealne, ale nie widzę czy są pąki kwiatowe, czekam zatem, a potem razem z tobą ciachnę; ich kwiaty odurzająco pachną, w Dublinie nie mogłam się nawąchać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
monteverde 11:15, 27 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
irena_milek napisał(a)

A nie masz w pobliżu jakichś nieużytków lub parku tam można wsadzić korzenie szkoda zmarnować pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Milka 11:26, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
Irenko zobacz jak Danusia posadziła żywopłot z podobnej wielkości cisa. Masz hili czy hicksi?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/483-cis-taxus?page=7
Ja mam baccatę, kupowałm dużego, który rośnie bardzo szybko i przyrasta po 30 cm roczniei sadziłam co 50 cm ale gdybym kupiła małe to bym sadziła gęsto. Przez 5 lat będziesz widziała dziury w tym żywopłocie a hyba chciałaś szybciej efekt. Wg mnie co 25 cm to max odleglość dla takiej wielkości, ale przede wszystkim jaka to odmiana. Mam nadzieję, że nie było napisane fastigata???


Kupiliśmy 3 rodzaje, ale na murek poszedł cis Baccata Dovastoniana, on rośnie szeroko, póki co, zdążył posadzić, w sumie wszystkich 135 szt., będziemy patrzeć

20 Baccata Dovastoniana Aurea......koło schodów i ławki
95 Baccata Dovastoniana................wkoło rabat
20 Baccata Elegantissima..............w przejściach


tu jest Baccata Aurea, ich nie przycinali i doradzili mi przycięcie końcówek.............. dosadziłam wrzośce, ale jeszcze dosadzę, bo wywalam też irgę



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:31, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pola napisał(a)
Irenko, te cisy wyglądają pięknie co do gęstości nie wypowiadam się bo u mnie z przodu też posadzone z odstępami i widzę że rozrastają się na szerokość tylko im to wolno idzie, i tyż się zastanawiam czy nie dosadzić.... wczoraj przywieźli mi duże cisy ale było ciemńomjak skończyłam pracę i ich nie widziałam, eM dziś będzie sadził....jestem cała w nerwach jak to wyjdzie , fotki dopiero po sadzeniu



Pola, urosną, dopiero posadzone...
Będę patrzeć u ciebie, mój też sadził, dziś przerzuca i dzieli trawy..........jest jeden problem, byliny dopiero wyłażą i trzeba ciut poczekać aby wiedzieć, co na co zamienić?

cholewka, nie pamiętam, co gdzie sadziłam, teraz inaczej zrobię, będę rysować rabate i zapisywać
myślimy, co z nimi, gdzie? mam 6 kęp olbrzymich tej intensywnie niebieskiej kostrzewy i 5 wielkich kęp carex Ice Dance........naparstnice mus wyciągnąć i na miejsce inne, oj głowa mnie wczoraj od tego rozbolała
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:36, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tusiala napisał(a)
Irenko skoro pracujesz w ogrodzie to jesteś usprawiedliwiona z braku ćwiczeń na rowerze
Widok na cisy imponujący. A które to cisy elegantissima?
U Ciebie, choćby nie ma mnie kilkanaście godzin, to już kilka stron do tyłu



Ostatnio mam taki apetyt, że juz podejrzewam, że solitera mam będę gruba, dlatego ruszam się w ogrodzie
to są cisy Baccata Elegantissima
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:50, 27 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ana_art napisał(a)
jestem pod wrażeniem szafirków, u mnie narazie liście i nieśmiało jakiś delikatny łepek na poziomie kory


Aniu, po stronie południowego muru, tam cały rok słońce, kwitną wszystkie, koło domu też, tam gdzie winogrona, a w innych dopiero wyłażą pąki...dzięki temu mam dłuższe kwitnienie

ranne kwiaty
białe szafirki cudne są, żałuję ze nie mam więcej

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies