Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje Takie Tam w Ogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje Takie Tam w Ogródku

alinak 21:52, 13 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
myślę że powinna się koleżanka przyłożyć i zrobić przesadzanie teraz . to jest akuratna pora na przesadzanie . wiosna ......nie polecam
jesień ------ ziemia nie przesusza się , często podlewa natura , nie ma wielkiego nasłonecznienia . rośliny są wstanie uśpienia , nie pobierają z ziemi składników pokarmowych , więc lepiej się asymilują

wiosna -----rośliny ruszają z wegetacją , więc korzenie jeśli są nie dokładnie posadzone mają kłopot z pobieraniem składników i wody z gruntu , trzeba często podlewać , jeśli jest susza
( a to się często zdąża ) i ostre słońce to już jest kłopot podwójny.
dla nas amatorów najlepsza jesień
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
aga_k 21:56, 13 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
Dzięki Alinko, podobno w poniedziałek ma być całkiem przyzwoita pogoda więc biorę się do roboty
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
wiunia 22:03, 13 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dobra rada, też z niej skorzystam - a zawsze myslałam, że jednak wiosna to ten najodpowiedniejszy moment. pozdrawiam...
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
MilenaP 23:11, 13 paź 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj Aga
Masz bardzo dobre podstawy ogrodowe uporządkujesz ( czytaj: ograniczysz liczbę gatunków) tylko co nieco i będzie bomba
____________________
Milena - zielonastrefa
KasiaWB 23:27, 13 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Aga dostałaś już świetne rady, tylko działać i będzie dobrze. Napewno należy ograniczyć liczbę gatunków, a nowości kupować w jednym gatunku w większych ilościach. Aaaa, narysuj jeszcze rzut z góry swojej działki z zaznaczeniem stron świata i dokladnie pokaż gdzie która rabata się znajduje. Rh koniecznie do gruntu, chociaż zadołować, ale fajnie by było od razu wykonać rabatę z rh. Jak narysujesz działkę, będzie lepiej widać co i jak Pozdrawiam i trzymam kciuki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 23:31, 13 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzozę możesz niesymetrycznie przesunąć, nie całkiem na środku, lekko z lewej albo lekko z prawej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 12:47, 14 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Aga"
Ja kiedyś wsadziłam pięknego Rh do drewnianej skrzyni, miał sobie tak rosnąć zawsze, niestety zmarzł, no ale popełniłam błąd z własnej niewiedzy.
Jak najszybciej wsadzaj Rh do gruntu, żeby sie jeszcze ukorzeniły przed zimą.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
aga_k 13:34, 15 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
............ brzoza przesadzona łatwo nie było ale nikt nie mówił, że będzie...... mam nadzieje, że przeżyje bo niestety trochę musiałam poobcinać korzenie nie dało rady inaczej , wierzby drobnolistne też opuściły dotychczasowe miejsce pobytu, bonsai wykopany czeka chwilowo w donicy, teraz muszę znaleźć miejsce na kule z cyprysika co wcale nie jest proste..........
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
eliza3 14:10, 15 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Plan działania już masz.... najtrudniej zacząć, teraz pójdzie jak z płatka, też dzisiaj pracowałam w ogrodzie, pogoda cudna
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
aga_k 18:50, 15 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
jejku tyle tych drzewek nasadziłam, że teraz nie mam gdzie tego wszystkiego powsadzać. Latałam pół dnia po ogrodzie i szukałam miejsca dla tych co je muszę przesadzić.....masakra......
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies