Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Gardenarium 10:27, 02 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeszcze popatrz tutaj Murki oporowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 11:14, 02 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
EEE, nie gniewam się, ten wątek jest właśnie po to żeby wszyscy kt. maja problemy ze swoja skarpą mogli stąd czerpac wskazówki jak sobie z tym problemem poradzić!widzę, że nie tylko ja mam taka problematyczna skarpęach...życzę powodzenia bo wiem co to znaczy
____________________
U Matki
kasiekp 16:32, 02 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
Wybaczcie - musze sie najpiewr w tych wszystkich watkach polapac

Super . Oczywiscie na to wszystko potrzeba pogody- moze sierpien, wrzesien bedzie cieplejszy i da sie cos z tym zrobic.
Oczywiscie po przeczytaniu troche watkow na tym forum - juz wiem ze agro.. idzie do usuniecia. Jak dowiaza wiecej ziemi to uda sie ja troche zlagodzic.
Mam pytanie o ta siatke - czy to jest jakas konkretna siatka- rozciagnac ja na calej dlugosci skarpy? Czy jest to tego typu siatka:

tylko w moim wypadku do srodka pojdzie ziemia z roslinkami a nie kamienie?
Chcialam dac na koncu tej skarpy takie cos pojedzyncze, troche wkopane w ziemie i w srodku posadzic rowniez roslinki:

lub ewentualnie zrobic murek z kamieni.
Tej irgii "Ursynow" mam na tej skarpie az dwie sadzonki- koniecznie to musze zmienic!
AA i jeszcze jedno czy dalej przeciac ja w pol czy raczej zlagodzic i zrobic jeden poziom?.

O sadzenie roslinek narazie nie pytam- musi sie zrobic pogoda, musze nawiezc ziemi, wtedy pokaze kolejne zdjecia i wtedy bede prosila o pomoc jak gesto sadzic sadzonki itd. Najwazniejsze jest dla mnie teraz zeby ja wyrownac , wzmocnic a roslinki dodadza jej tylko ladnego wygladu.

____________________
Kasiek
kasiekp 16:38, 02 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
W sumie jak kupowalam dom- myslalam sobie ee cos sie zrobi z ta skarpa , nasadze roslinki i bedzie a tymczasem jednak nie jest to takie proste.
Jak widac na zdjeciach to jest dopiero poczatek mojej pracy ogrodowej- tak naprawde nie wiele udalo nam sie zrobic. Nie skonczony jest jeszcze dom w srodku wiec narazie nie szaleje z sadzeniami ogrodowymi. Chcialam jedynie umocnic skarpe, nasadzic roslinkami -zeby sie juz nie obsuwala. Wlasnie wpadlam ze musze zalozyc swoj ogrod w sensie moj ogrodowy watek
____________________
Kasiek
Matka 17:16, 02 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Kasiek, załóż wątek
____________________
U Matki
Matka 17:19, 02 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
kasiekp napisał(a)

Mam pytanie o ta siatke - czy to jest jakas konkretna siatka- rozciagnac ja na calej dlugosci skarpy? Czy jest to tego typu siatka:





chyba chodzi o taką siatkę ze sznura grubego-taka jakby parcianatak sądzę
____________________
U Matki
kasiekp 18:58, 02 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
aa ze chodzi o takie cos :
znalazlam to na tej stronie http://www.trzmiel.pl/artykul27.html . -calkiem mozliwe ze o to
____________________
Kasiek
Matka 19:02, 02 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
o to mi chodziło, właśnie
____________________
U Matki
kasiekp 19:05, 02 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
kurcze jest tych rzeczy masa na rożnych stronach
____________________
Kasiek
kasiekp 19:09, 02 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
o nie ale to juz dalo mi do myslenia, ktora wybrac :
http://www.matykokosowe.pl/index.php?go=info&id=30
- wkrecilam sie w to chyba
____________________
Kasiek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies