Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Angie 18:41, 17 kwi 2022

Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 5
Dzien dobry. Prosze o podpowiedz. W jaki sposób mogę zaaranżować taką skarpe przed domem. Chcialabym posadzic drzewka na górze by zaslonic się od sąsiadów ale na "górze" skarpa jest zbyt stroma i ma za mało miesca. Czy gdy wygladze skarpe i posadze drzewka przed nią bedzie to dobrze wyglądało? Chyba, że mogę liczyc na jakieś inne, ciekawe pomysły.
Angie 18:41, 17 kwi 2022

Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 5
aure1000lia 14:07, 20 kwi 2022


Dołączył: 08 kwi 2022
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Rozciągnąć tę skarpę bo jest nieproporcjonalnie mała do tarasu. Dosypać ziemi, od nowa ukształtować.

Posadź drzewka o kulistych koronach aby otulić ten taras, same trawy nie wystarczą.


Dziękuję za odpowiedź
Rozciagnąć skarpę w sensie na boki, wgłąb ogrodu czy tak ogólnie z każdej strony? A te kuliste drzewka to gdzie najlepiej sadzić u góry czy z dołu skarpy? Ja bym to widziała dookoła tarasu, ale z drugiej strony nie chcę za bardzo zasłaniać sobie widoku na ogród, muszę mieć na wszystko oko z salonu
Jeśli chodzi o gatunki to do głowy przychodzi mi tylko trzmielina na pniu. A co Pani myśli o cisach (byłyby strzyżone do odpowiedniej wysokości, a po bokach laurowiśnie?
Gardenarium 22:00, 20 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiśnie Umbarculifera, laurowiśnie absolutnie nie, wymarazają i nic z tego nie będzie.

Inne krzewy kwitnące. Plus turzyce i byliny. Plus może trawy średnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aure1000lia 17:32, 24 kwi 2022


Dołączył: 08 kwi 2022
Posty: 5
Dziękuję ☺️ Z krzewów, może azalia japońska, a bliżej schodów lawenda i trawy?
Gardenarium 21:28, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Azalia nie pasuje do lawendy. To inne światy.

Może kalina POpcorn ? lawenda i trawy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Reniaosa 21:43, 26 kwi 2022

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 8
Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy czym obsadzic tą nieszczęsną skarpe. skarpa znajduje sie przy jezdni. Irga zapewne niebezpieczna bedzie ze względu na trujace walory. Tawulec jest fajny ale będzie gubil liście Skarpa ma 3m wysokosci. I ok 35m dlugisci. Dziękuję z góry za wszelką radę. Pozdrawiam
Reniaosa 21:45, 26 kwi 2022

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 8
Angie 08:24, 29 kwi 2022

Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 5
Pani Danusiu może Pani zerknac na moją skarpe kilka postów wyżej i doradzić co mogę z niej wyczarowac?
Gylwcia 08:18, 01 maj 2022

Dołączył: 01 maj 2022
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim
Niedawno się przeprowadziłam do domku i mamy przed nim otwarty przedogrodek ze skarpą. Chciałam na środku posadzić katalpę i zasiać trawę. Tam, gdzie pomarańczowy kolor szałwię i rozplenice little bunny
Czy mogę dodać jeszcze kulki cisu? Byłabym wdzięczna za pomoc jak to umieścić
Dalej między schodami jest również miejsce wzdłuż do posadzenia, macie może pomysł czym je obsadzić? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie
Pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies