Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Matka 21:35, 04 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
SylwiaStanaszek napisał(a)
Sorki , że się nie odzywałam ale miałam problemy z internetem. Jestem od tego forum uzależniona, to diagnoza mojej rodziny. A ja zgadzam się z nimi Ściągnęłam dzisiaj brygadę od tych klocków no i się udało. Mam nadzieję , że sytuacja się nie powtórzy


Ja nawet jak zbudzę się w nocy to otwieram lapka i zaglądam-to dopiero uzależnienie!!!ale takie uzależnienie to nie uzależnienieniektórzy piją, palą, a my...ogrody uprawiamy lub przerabiamy

To jak, Sylwia, działamy dalej???śniła mi sie dzisiaj ta skarpa jużło matko!obsesja!
____________________
U Matki
Gardenarium 21:38, 04 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może i lepiej nie stresujesz się wiadomo czym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 08:19, 05 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
ja jestem ciekaw jak frekwencja spadnie gdy zaczną się prace w ogrodach
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Syla 08:21, 05 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jasne, że działamy Boguś , jeśli to nie problem zrób jeszcze zdjątka dookoła domu na podobny sposób jak ostatnie. Będę wiedziała co gdzie i z czym się łączy . Widok z tarasu na przykład lub jeszcze jakieś fotki z górnych okien domu.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 08:24, 05 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Emilianoparmezano napisał(a)
ja jestem ciekaw jak frekwencja spadnie gdy zaczną się prace w ogrodach


To wtedy w dzień w ogrodach a w nocy na forum z wklejaniem , pokazywaniem i omawianiem rozmaitości przebiegających prac pielęgnacyjnych, nowozakładanych jak również obfitości plonów Dopiero się będzie działo . Forum będzie drżało od naporu informacji
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 08:25, 05 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bogda napisał(a)

Sorki , że się nie odzywałam ale miałam problemy z internetem. Jestem od tego forum uzależniona, to diagnoza mojej rodziny. A ja zgadzam się z nimi Ściągnęłam dzisiaj brygadę od tych klocków no i się udało. Mam nadzieję , że sytuacja się nie powtórzy


Ja nawet jak zbudzę się w nocy to otwieram lapka i zaglądam-to dopiero uzależnienie!!!ale takie uzależnienie to nie uzależnienieniektórzy piją, palą, a my...ogrody uprawiamy lub przerabiamy

To jak, Sylwia, działamy dalej???śniła mi sie dzisiaj ta skarpa jużło matko!obsesja!



Tylko spokój nas uratuje ))))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Emilianoparm... 08:28, 05 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
ok trochę poforumowałem teraz idę zająć się życiem, bawcie się dobrze! papa
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Syla 08:41, 05 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Boguś , określ mi jeszcze kierunki . Skarpka , którą po trosze przerobiłyśmy jest ułożona od południowej strony.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 12:59, 05 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Linie ogrodu będę robic wg sugestii Danusi, czyli tak:
chyba link się nie otwiera-to jest na str. 8 mojego wątku.
http://img696.imageshack.us/f/bogda2.jpg/

No więc tak:

skarpa jest nasłoneczniona non stop(obie części), musze sobie zakupic kompas do określenia kierunków, bo przyznam szczerze, nie wiemOgród jest generalnie cały w słońcu z wyjątkiem frontu domu gdzie słonko jest od rana do ok. 13tej latem.

Zdjęcie kolejne:

brama wjazdowa i to co obok niej:



















Obok bramy wjazdowej posadziłam bez czarny(jakaś odmina!?), i obok Iwy i Sliwa ozdobna, przy furtce róża, ale chyba będę musiała ją przesadzić pomiędzy nie chciałam hortensje i hosty bo tu jest cień od 13tej, niedaleko furtki jest srebrny świerk(może posadzić taki sam po drugiej stronie ścieżki, żeby było symetrycznie?). Przy ścieżce po prawej patrząc z góry jest taka rabatka półkolista, ale jej nie będzie bo ją zlikwiduję-zakłuca teraz cała linię-widać ja na 2 przedostatnich fotkach.
Dalej za ścieżką przy tujach już jest w moim wątku, trochę poszerzę faliście i chcę położyć właśnie agro narazie żeby przez wiosne/lato wypaliło chwasty i na jesień będę coś sadzić-jeszcze nie wiem co, ale Danusia podała mi super przykłady więc sobie "pościągam' coś fajnego

Na ostatnim zdjęciu widać drugą ścianę a na środku wyspę podzielona na 3 części-ciągle dumam czy ją zlikwidować czy zostawić(Danusia, juz ma mnie z nią dość)zobacze jeszcze

Nie wiem czy opisałam to sensownie, fotki tez ciemne bo dzisiaj wieje i pada i ogólnie ciemno jest!

____________________
U Matki
Syla 21:12, 05 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Danusia zrobiła kawał dobrej roboty, zresztą jak zwykle i nic wcześniej się nie pochwaliłaś. Na rysunku (poz.nr 6) to będzie warzywniak ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies