Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe marzenia...

Milka 14:04, 05 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kwiatuchy radują, a trzcinniki zaskakują, tak szybko wyłażą
musisz opisać to miejsce, gdzie tworzysz nową rabatę, kiedy słońce, która to strona, jak z wilgocią, jaka gleba i zaczniemy doradzać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
adom1206 15:32, 05 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Irenko tam cień jest cały dzień,strona północna.Myślałam o hostach parzydle,rodgersji.Na trzeciej stronie chyba zdjęcie z lata tego miejsca jest.W prawym dolnym rogu wierzbę na zdjęciu widać.A jakieś wypełniacze-jeżówki,rudbekie,bo wiosennych cebulowych to ja chyba raczej nie bardzo.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
eliza3 16:40, 05 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witam Agnieszko, widzę, że zarys rabaty już jest, teraz tyko zaprosić roślinki. Widzę, że lubisz trawy i masz ich sporo. Rabaty masz blisko domu, czy śnieg z dachu im nie szkodzi?
Ja w tym roku będę dopiero próbować z trawami, muszę wybrać takie metrowe na suchą rabatkę w pełnym słońcu.
Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
adom1206 17:09, 05 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Dach mam dwuspadowy i akurat jak śnieg spada to na rabatki trawkowe.szkód nie zrobi najwyżej suche badylki połamie.Elu na słoneczko dużo masz trawek.Trzcinniki,prosa,piórkówki,owies, trawy preriowe.Tylko teraz trzeba zdawać sobie sprawę,że nawet trawy odrobinę wody potrzebują.U mnie na szczęście gleba dość mokra to sobie radzą.Jeżeli masz bardzo sucho i słonecznie to u Mariusza w jakimś opracowaniu czytałam,że trzeba wybierać te z niebieskim wybarwieniem i o sztywnych liściach więc kostrzewy i owse się nadają.Dla mnie to chyba najlepsze roślinki i wybór gatunków i rodzajów ogromny
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
eliza3 17:53, 05 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Mam przy domu szeroki okap. Na około domu mam opaskę brukową, ale na stronie południowej pod samą ścianą wąską rabatkę. Deszcz tu prawie nie dochodzi, więc muszę podlewać. Co roku siałam tu aksamitki, ale jakoś wpadłam na pomysł chodząc po Twoim ogródku, że może trawki?
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 17:57, 05 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
adom1206 napisał(a)
Irenko tam cień jest cały dzień,strona północna.Myślałam o hostach parzydle,rodgersji.Na trzeciej stronie chyba zdjęcie z lata tego miejsca jest.W prawym dolnym rogu wierzbę na zdjęciu widać.A jakieś wypełniacze-jeżówki,rudbekie,bo wiosennych cebulowych to ja chyba raczej nie bardzo.

jutro podrzucę ci parę pomysłów, a właściwie inspiracji
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
adom1206 18:03, 05 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
ok to będę czekać z niecierpliwością bo komuś doradzić to jakoś prościej niż sobie
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 18:05, 05 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
eliza3 napisał(a)
Mam przy domu szeroki okap. Na około domu mam opaskę brukową, ale na stronie południowej pod samą ścianą wąską rabatkę. Deszcz tu prawie nie dochodzi, więc muszę podlewać. Co roku siałam tu aksamitki, ale jakoś wpadłam na pomysł chodząc po Twoim ogródku, że może trawki?

A masz gdzieś u siebie zdjątko tego miejsca na jakiejś stronce?
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Ewa4 18:55, 05 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj Agnieszko tą rabatę od str.północnej będę podglądać bo sama będę przerabiać wiosną mi dziewczyny doradziły rh ,hosty,żórawki i trawy a jestem ciekawa jak Ty ją zrobisz będę Cię odwiedzać.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
eliza3 19:14, 05 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
adom1206 napisał(a)

A masz gdzieś u siebie zdjątko tego miejsca na jakiejś stronce?

To wąski pasek pod okapem, mogłabym wysypać żwirek i byłoby po wszystkim, ale tędy wchodzi się do ogrodu od garażu i zawsze to miło jak coś rośnie. Wiosną rosną tu tulipany, latem aksamitki. Mam tylko takie zdjęcie, jak zobaczysz to usunę.


____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies