Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

Gardenarium 12:16, 05 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można dzielić jeżówki, ale nieco zniszczysz kwiaty bo one teraz kwitną, Można oddzielić po zewnętrznej.
Można też wiosną.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/200-jezowka-echinacea-roslina-o-wyjatkowych-wlasciwosciach

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedroneczka 19:05, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Bardzo lubię jeżówki.
Na razie mam tylko jedną: CRANBERRY CUPCAKE, ale na wiosnę planuję dokupić:
pomarańczowo-różową SECRET DESIRE
i białą MERINGUE.
Podoba mi się wiele innych odmian, ale wybór padł na te ze względu na kolorystykę i przede wszystkim wysokość (wszystkie trzy odmiany należą do niższych)
iwonav23 13:32, 22 lis 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Biedroneczka napisał(a)
Bardzo lubię jeżówki.
Na razie mam tylko jedną: CRANBERRY CUPCAKE, ale na wiosnę planuję dokupić:
pomarańczowo-różową SECRET DESIRE
i białą MERINGUE.
Podoba mi się wiele innych odmian, ale wybór padł na te ze względu na kolorystykę i przede wszystkim wysokość (wszystkie trzy odmiany należą do niższych)



A mnie się marzą łany białych, niskich jeżówek np odmiany Avalanche czy Little Angel (oglądane w katalogu).
Ale tak naprawdę, najpiękniejsze wydają mi się "zwykłe" jeżówki w białym i różowym kolorze z
dodatkiem trawek. Dobrze, że udało mi się kupić kilka sztuk we wrześniu. Zdobią taras jeszcze teraz.
Potem zadołuję w ziemi.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Sonka 18:20, 22 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
iwonav23 napisał(a)



A mnie się marzą łany białych, niskich jeżówek np odmiany Avalanche czy Little Angel (oglądane w katalogu).
Ale tak naprawdę, najpiękniejsze wydają mi się "zwykłe" jeżówki w białym i różowym kolorze z
dodatkiem trawek. Dobrze, że udało mi się kupić kilka sztuk we wrześniu. Zdobią taras jeszcze teraz.
Potem zadołuję w ziemi.

A może takie? ze stipą,


____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
iwonav23 14:56, 23 lis 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Krysiu, właśnie o taki efekt chodzi. Wspaniałe
A ja na taki widok w ogrodzie muszę jeszcze poczekać. Jeżówki wsadziłam dopiero w tym roku. Sadzonki były małe, a pięknie zakwitły. Wiosną zrobię nową rabatę jeżówkową. Już się cieszę.

Czy komuś wysiały się jeżówki, a potem zakwitły na rabacie?
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Sonka 15:30, 23 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
iwonav23 dziękuję. Swoje kupowałam w ubiegłym roku, posadziłam na innej rabacie, zimą wysiałam w domu stipę, wiosną założyłam rabatę jeżówkowo stipową. Mnie najbardziej podobają się jeżówki te, które nie są pełne, tylko mają w środku jeżyka, druga sprawa, to to, że te puste pięknie się starzeją. Jeżówkami już dawno się zachwyciłam, zaraz po nich idą zawilce japońskie. Wysiałam jeżówki zimą, ale nasiona kupiłam, miałam piękne duże krzaki, większość z nich porozdawałam, zostało mi kilka, jednak nie zdążyły zakwitnąć.Te poniżej przekwitając pleśnieją,

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Biedroneczka 14:36, 24 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Sonka napisał(a)



Jaka to odmiana tych na pierwszym planie?
Czy są wysokie?

Bardzo ładnie wyglądają w towarzystwie białych jeżówek i trawek.
Sonka 16:01, 24 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Biedroneczka napisał(a)

Biedroneczko, nie znam odmiany, bo kupowałam je najwcześniej, jak zobaczyłam w sklepie ogrodniczym to nie było innej opcji, potem dokupiłam białe, bo miała być rabata: tylko białe jeżówki z trawą, kupiłam jesienią mixy w markecie po śmiesznej cenie wszystkie jakie były dostępne. Na wiosnę robiąc rabatę nieopatrznie pomieszałam oczywiście wszystkie, wyszło jak widać, ale powiem szczerze, ze najbardziej podobają mi się te pomarańczowo czerwone, ( zaczynają kwitnienie na pomarańczowo, na końcu kwitnienia przechodzą w ciemnoczerwony) i białe. Wysokie są ok. 60-70 cm.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Biedroneczka 18:49, 24 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Śliczne są, szkoda że takie wysokie...
Sonka 13:54, 27 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
:
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies