Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

Biedroneczka 19:47, 27 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Ja wiem, że są wyższe...

Ale akurat na tę rabatę potrzebuję tych raczej niższych max 50-60cm.
Zobaczymy, jakie nowości pojawią się na wiosnę. Rodzina jeżówek w zastraszającym tempie się powiększa.
Pwl 19:08, 10 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Echinacea purpurea White Swan



Zimą chyba jeszcze bardziej dekoracyjna ale nie zrobiłem jeszcze zdjęcia
____________________
paweł
anabuko1 09:59, 28 gru 2013


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Śliczne są te kolorowe jeżówki..Właśnie takich poszukuję,,szkoda,że nie mają nazwy
Ja też mam bzika na ich punkcie,Jeszcze mam ich nie wiele ok,8 sztuk,ale w planach jeszcze kilka do nowego zakupu jest.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gardenarium 11:26, 28 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nazw jeżówek kolorowych jest więcej w galerii w artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/200-jezowka-echinacea-roslina-o-wyjatkowych-wlasciwosciach/photos
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 18:11, 29 gru 2013


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy jeżówki jesienią ścinamy? Przez ile lat okazale zdobią ogród?
____________________
Gardenarium 12:13, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeżówki to byliny, więc kilka, kilkanaście lat będą zdobić.

Jeżówki można ściąć tuż po kwitnięciu, wtedy wypuszczają nowe pędy. Jesienią pozostawiamy suche kwiatostany [ponieważ są bardzo ozdobne gdy zmrozi je mróz. Pokryte szronem wyglądają zjawiskowo.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/200-jezowka-echinacea-roslina-o-wyjatkowych-wlasciwosciach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
filipkam 13:40, 03 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Gardenarium napisał(a)
Jeżówki to byliny, więc kilka, kilkanaście lat będą zdobić.

A po tym czasie trzeba je odmłodzić poprzez podzielenie, czy posadzić nowe?
____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
Gardenarium 22:18, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem, to zależy jak będą wyglądały, ale dzielić raczej nie, raczej nowe. Albo pooddzielać najmłodsze kępy, a stare wyrzucić. U mnie jeżówki się wysiewają i mam nowe co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika02 13:40, 04 sty 2014

Dołączył: 04 sty 2014
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie.
Jeżówki to piękne rośliny, mam kilka odmian w swojej kolekcji i własnie jestem na etapie powiększenia kolekcji...
Niestety nie moge poszukać sklepu z nasionami jeżówki proponują tylko kilka odmian, zwraczm się z prośba do Was, prosze o adresy sklepów internetowych lub może ktoś sam sprzedaje nasiona, jestem zainteresowana kupnem. Mam tylko 6-7odmian.
Gardenarium 13:43, 04 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rozmnażanie generatywne (z nasion) nie powtarza cech mieszańców stąd braki w ofercie. Niektóre odmiany w ogóle nie zawiązują nasion (kwiaty sterylne). Rozmnażanie wyłącznie wegetatywne przez podział roślin lub metodą kultur tkankowych (in vitro). Dlatego nie ma nasion odmian, bo po prostu nie zawiązują nasion.

Kupuj rośliny, nie nasiona, można je dostać na targach ogrodniczych, w w dobrych szkółkach lub u specjalistycznych hodowców.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies