Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

Gardenarium 08:35, 10 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja ścinam u jeżówek łodygę z kwiatem do samego dołu, a resztę rozety liściowej zostawiam.

Jeżówki najlepiej rozmnożyć z siewu, kupić nasiona pożądanej odmiany i wysiać. Natomiast przez podział kęp, albo przez sadzonki korzeniowe rozmnażamy wiosną, nie ma innej możliwości, bo potem tworzą się już kwiaty. Może Marto zrobiłaś to zbyt wcześnie? Sama nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaDS 13:16, 10 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Z mojej kupionej pełnej na wiosnę oczywiście wyrosła zwykła.
.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Martek 13:37, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Być może,że za wcześnie,ale przyszła koleżanka i stała nade mną Ja myślałam ,że można późnym latem Ale jak mówisz Danusiu pewnie wiosną tylko troszkę później niż to robiłam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 13:38, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
AniaDS napisał(a)
Z mojej kupionej pełnej na wiosnę oczywiście wyrosła zwykła.
.

To jest całkiem możliwe ,oni tak kombinują byleby "zielsko schodziło",potem wielkie rozczarowanie nowinkami ...Zobaczymy jak moja nie przemarznie to czy zakwitnie jak należy ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
AniaDS 14:52, 10 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Składałam reklamację nawet ostatnio (to sklep internetowy), bo robiłam tam zakupy późną jesienią i na wiosnę.
Teraz wyrasta mi nie to co zamawiałam albo nie wyrasta wcale, bo padło.
Nie uwzględniono mi reklamacji..
Po terminie jest..
Aż tam zadzwoniłam i mówię że jak miałam wcześniej to zgłościć, jak rośliny dopiero teraz zakwitają .

Więcej zakupów tam nie zrobię..
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Martek 14:56, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
No właśnie ... Oni oszukują nie tylko przez internet .Ja rok temu dalię reklamowałam,że nie ten kolor ,właściwie odcień ! I uwzględnili moje zażalenie ...Dostałam kasę i oczywiście bulwy nadal zostały u mnie .Ale zmarnowałam je ,albo nie nadawy się już do powtórnej eksploatacji ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 14:59, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dalia jeden "cycek"suchy jakby Monteverde napisała i 15 zł bez gr Posadziłam ją na środku bo do niej miałam wkładać inne dalie i kwiaty ,a tu taka niespodzianka Zeźliłam się bo człowiek cały rok czeka ,żeby sobie przed oczami ładnie zrobić ;( ))
W tym roku też jakoś mi nie wyszła mi moja rabata jakbym chciała ...Ale ważne jest AniaDS zdrowie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
magja_ 10:21, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
AniaDS napisał(a)
Składałam reklamację nawet ostatnio (to sklep internetowy), bo robiłam tam zakupy późną jesienią i na wiosnę.
Teraz wyrasta mi nie to co zamawiałam albo nie wyrasta wcale, bo padło.
Nie uwzględniono mi reklamacji..
Po terminie jest..
Aż tam zadzwoniłam i mówię że jak miałam wcześniej to zgłościć, jak rośliny dopiero teraz zakwitają .

Więcej zakupów tam nie zrobię..


Aniu - a na jakiej podstawie nie uwzględniono Ci reklamacji? Sprzedawca - również w sklepie internetowym odpowiada z tytułu rękojmi przez rok, wadę trzeba zgłosić najpóźniej miesiąc po jej ujawnieniu się. Te co padły - odpuść, ale niewłaściwe odmiany reklamuj jeszcze raz.

Ale śfińje te parę sadzonek mogliby Ci podesłać... ja tego nie rozumiem... Postrasz ich też, że jak nie uwzględnią tej reklamacji to wpuścisz info w internet - zwykle to bardzo dobrze działa /przynajmniej na większe firmy.../
____________________
monteverde 15:19, 11 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Magja nie raz tak miałam, masz rację boją się straszenia, ale nie wszyscy, jeszcze Ci złośliwy komentarz wystawią(allegro),że jesteś problemową klientką
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
magja_ 16:12, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ja wiem - czasami nie warto i często też odpuszczam... ale to chyba jednak błąd, bo się handlowcy niczego nie uczą ...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies