Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

ewsyg 12:09, 08 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
deszczowymaj 13:45, 08 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
ewsyg napisał(a)
Joasiu, którą jeżówkę wysiałaś ?


Zwykłą purpurową,Magnus,Mamma mia i czerwoną nn
ale liczę się z tym,że nie powtórzą cech rośliny matecznej i zapewne większość będzie różowa
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
hanka_andrus 14:01, 08 lut 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ewsyg 15:39, 08 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
deszczowymaj napisał(a)


Zwykłą purpurową,Magnus,Mamma mia i czerwoną nn
ale liczę się z tym,że nie powtórzą cech rośliny matecznej i zapewne większość będzie różowa


Bardzo jestem ciekawa co z tego będzie.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:43, 08 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Meringue


Mam ją już kilka lat. Godna polecenia, jest niewysoka i nadaje się na obrzeża rabat. Szybko przyrasta, ma dużo kwiatów, które są pełne. Jeżeli chodzi o barwę to trudno mi ją jednoznacznie określić, kremowy z dodatkiem jasnej cytrynki. Pedy kwiatowe są średnio sztywne, ale sama jakoś sobie radzi bez podwiązywania.








Cherry Fluff

Ta jeżówka też nie jest wysoka, nadaje się na obrzeża rabat. Łodygi są dużo sztywniejsze i sama dobrze trzyma pion. U mnie szybko przyrosła i zakwitła dużą ilością pięknych, lekko różowych, pełnych kwiatów. Piękna i godna polecenia. Zakwita wcześnie i kwitnie do samych mrozów, ciągle wypuszcza kolejne kwiatostany.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:51, 08 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Butterfly Kisses

Również niska odmiana nadająca się na obrzeża rabat. Jest niższa od poprzedniczek. Szybko przyrasta i buduje ładną kępę, która wypuszcza dużo kwiatostanów. Kwiatki są koloru różowego, z pięknymi pomponikami. Pedy są sztywne. Bardzo sympatyczna odmiana. Nie mogę dużo o niej napisać bo mam ją krótko, ale podbiła moje serce.





Dixie Belle

Kolejna bardzo fajna odmiana. Również niska na obrzeża rabat. Szybko buduje ładne kępy, które obsypane są dużą ilością kwiatów. Są one pojedyncze w kolorze mocnego różu. Pedy są bardzo sztywne.




Pow Wow Wild Berry


Bardzo fajna odmiana na obrzeża rabat, ponieważ rośnie niewysoka. Szybko przyrasta i kwitnie dużą ilością pojedynczych kwitów. Kwity są koloru mocnego różu. Sztywne łodygi dobrze trzymają kwiaty





Coconut Lime


Nieco wyższa odmian od poprzedniczki, ale na tyle niewysoka, ze może rosnąć na obrzeżach rabat. Łodyżki są średnio sztywne. Radzą sobie bez podwiązywania pochylając się, ale nie leżą na ziemi. Kwiaty są dwukolorowe. Dolne płatki są białe a jeżyk seledynowy. W początkowej fazie rozwoju widoczny jest pomarańczowy środek, który nadaje im uroku.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:57, 08 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Jeżówka Papallo White


To niska jeżówka, dobra na obrzeża rabat. Białe pojedyncze kwiaty są osadzone na sztywnych łodygach. Jeżyki duże, w odcieniu seledynowej żółci . Z kępy wyrasta dużo kwiatów. Szybko przyrasta.





jezówka Meteor Yellow



Kolejna jeżówka na obrzeża rabat. Niewysoka, średnio sztywne łodyżki, ale nie wymaga podwiązywań. Szybko przyrasta, wypuszcza dużo kwiatostanów. Płatki zewnętrzne dużo jaśniejsze, jeżyk w kolorze żółtym lub cytrynowym

Delicious Nougat

Nowość u mnie. Kupiłam ja w tym roku, ale dobrze rokuje. Widoczne jest, ze wytwarza dużo kwiatów, które osadzone są na bardzo sztywnych łodygach. Niewysoka, na obrzeża rabat. Dolne płatki w kolorze białym, jeżyk - sama nie wiem, może kremowy ?



Sweet Sixteen

To również nowość z tego roku. Jestem oczarowana nią i to bardzo. Zamówiłam na dokładkę bez większego przekonania. Całkowicie inaczej wyglądała na poglądowym zdjęciu.
Dla mnie cudna. Kolor intensywny, malinowy. Kwiat przypomina kuleczki, prawie niewidoczne dolne płatki. Niska, sztywne pędy. Zdecydowanie na obrzeża rabat. Nie wiem jak się krzewi.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
deszczowymaj 17:30, 08 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ewo piękna kolekcja ile masz odmian ?
i jak z zimowaniem odmianowych ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 17:32, 08 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729


Śliczności
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
ewsyg 19:01, 08 lut 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
deszczowymaj napisał(a)
Ewo piękna kolekcja ile masz odmian ?
i jak z zimowaniem odmianowych ?


Bardzo lubię jeżówki, to druga miłość obok róż. Odmian mam około 30. U mnie zimują bez problemu.

Jeżeli chodzi i jeżówki to mogę dać Ci takie rady.
- trzeba je sadzić na takiej samej głębokości co rosły w doniczce, nie głębiej, bo zgniją
- wiosną pilnujemy, żeby ie zjadły je ślimaki, bo bardzo je lubią,
- wiosną dobrze je czyścimy, nie zostawiamy żadnych patyczków po łodyżkach kwiatostanów, bo tam powstają choroby grzybowe,
- lubią lekką, próchniczną i przepuszczalną glebę, w korzeniach nie może zalegać woda,
- trzeba je dokarmiać, obornik lub kompost, co kto ma
- lubią słońce,a le musi być wilgoć w ziemi
- przesadzamy i dzielimy je dopiero jak jest dobrze nagrzana ziemia. Ja robię to po zimnej Zośce.
- ja nie okrywam ich niczym na zimę
I to tyle.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies