Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

Kasya 11:02, 18 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Anda napisał(a)


A kiedy je sadzilaś? Może warto je wysadzić, rozluźnić mocno ziemię w tym miejscu i dodać kompost, zrobić drenaż z grysu lub piasku, żeby nie było aż tak wilgotno i wsadzić z powrotem? To tylko taki pomysł, bo u mnie ten problem tez nie jest rozwiązany i dlatego dołuję kupowane jesienią jeżówki.

Tylko ze na tej akurat rabacie nie jest gliniasto...
Kilka sadziłam we wrześniu na początku, kilka pod koniec i jeszcze kilka na poczatku pazdziernika
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
malgol 11:02, 18 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ewo,te które właśnie ścinałam to też bezodmianowe i zazwyczaj szły pod nóż dopiero wiosną. Ale teraz jakoś wyjątkowo żle wyglądały , jakies powykrzywiane, smętne... nie wytrzymałam i je ścięłam . No straszyły po prostu.Troche nasion obsypałam,żeby się wysiały, a reszta musi trafić...no właśnie gdzie? na kompost?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 11:08, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Kasya napisał(a)

Tylko ze na tej akurat rabacie nie jest gliniasto...
Kilka sadziłam we wrześniu na początku, kilka pod koniec i jeszcze kilka na poczatku pazdziernika


Hmm, moze tam jest po prostu za mrozno, wieje wschodni wiatr? One cieplolubne. Tak pozno sadzone nie zdaza sie ukorzenic i masz babo placek Takie moje przypuszczenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:09, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
malgol napisał(a)
Ewo,te które właśnie ścinałam to też bezodmianowe i zazwyczaj szły pod nóż dopiero wiosną. Ale teraz jakoś wyjątkowo żle wyglądały , jakies powykrzywiane, smętne... nie wytrzymałam i je ścięłam . No straszyły po prostu.Troche nasion obsypałam,żeby się wysiały, a reszta musi trafić...no właśnie gdzie? na kompost?


Nie masz jakiegos nieuzytku w poblizu? zeby tam je gdzies ciepnac i niech sie wysiewaja

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 11:11, 18 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anda napisał(a)


Nie masz jakiegos nieuzytku w poblizu? zeby tam je gdzies ciepnac i niech sie wysiewaja



Chyba tak zrobięna piasku pod dębem niech próbują szczęścia
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 11:26, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
malgol napisał(a)


Chyba tak zrobięna piasku pod dębem niech próbują szczęścia


Dobry pomysł
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anabell 12:50, 18 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kokesz napisał(a)


Ojej...a ja mam też jedną do posadzenia...
Spróbuję zadołować ją w donicy, jest taka ładna, szkoda żeby nie przetrwała.


Zawsze lepiej dołować bez doniczki i okryć stroiszem ziemię w okół. jeśli ciężka ziemia rozluźnić i nie zagłębiać mocno korzeni, by nie powstał dołek.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 13:02, 18 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
malgol napisał(a)
Dziewczyny, czy jeśli do kompostu wrzucę ścięte łodygi i koszyczki nasienne jeżówek to wiosna z kompostu wyrośnie mi las jeżówkowy w całym ogrodzie? nie chciałabym tego...
Czy temperatura w kompoście zniszczy nasiona?


Gosiu! ja wrzucam wszystkie z ogrodu łęty kwiatów z nasionami, poza chwastami z dojrzałymi nasionami.

Nie ma problemu przy wykorzystywaniu kompostu potem na rabaty.

Jeśli coś się znajdzie to usuwam, czy rozgarniam motyczką.
Wolę kwiaty jak rozsiane chwasty.

Zwożę na kompost jeżówki, werbenę, cynie, rudbekie szałwię
Werbena wyrasta mi w tych miejscach co jest posadzona, czyli z kompostem nie roznosi się.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Kasya 13:08, 18 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
To może zakopczykujr trochę jsk będę roze podsypywac ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
malgol 13:12, 18 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anabell napisał(a)


Gosiu! ja wrzucam wszystkie z ogrodu łęty kwiatów z nasionami, poza chwastami z dojrzałymi nasionami.

Nie ma problemu przy wykorzystywaniu kompostu potem na rabaty.

Jeśli coś się znajdzie to usuwam, czy rozgarniam motyczką.
Wolę kwiaty jak rozsiane chwasty.

Zwożę na kompost jeżówki, werbenę, cynie, rudbekie szałwię
Werbena wyrasta mi w tych miejscach co jest posadzona, czyli z kompostem nie roznosi się.


Dzieki za rady co doświadczenie to doświadczenie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies