Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

deszczowymaj 21:02, 17 paź 2018


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Moje jeżówki sadzone jesienią też zawsze padają. Mam gliniaste podłoże, może to jest przyczyną. W tym roku kupione jesienią jeżówki będę dołować w doniczkach. Mam nadzieję, że w ten sposób przetrwają do wiosny. Inne dołowane rośliny zawsze dają radę, wiec te również powinny.


Dziękuję za odpowiedź

U mnie też ziemia gliniasta,czyli coś jest na rzeczy..Ja w tym roku nowo kupione jeżówki przesadzę do większych doniczek i przezimuje w nieogrzewanym pomieszczeniu.Niby zimują bez problemu,takie info otrzymałam na grupie jeżówkowej

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 07:49, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
deszczowymaj napisał(a)


Dziękuję za odpowiedź

U mnie też ziemia gliniasta,czyli coś jest na rzeczy..Ja w tym roku nowo kupione jeżówki przesadzę do większych doniczek i przezimuje w nieogrzewanym pomieszczeniu.Niby zimują bez problemu,takie info otrzymałam na grupie jeżówkowej



Jeżówki, które sadzilam latem lub te, które same się wysiały zimują u mnie bez problemu. Tylko te sadzone jesienią nie dają rady. To zapewne sprawka zbyt ciężkiej i mokrej gliny w podłożu. Jeżówki nie są wtedy dobrze ukorzenione i padają. Trzymam kciuki za Twoje nowe jeżówki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 08:01, 18 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Anda napisał(a)


Jeżówki, które sadzilam latem lub te, które same się wysiały zimują u mnie bez problemu. Tylko te sadzone jesienią nie dają rady. To zapewne sprawka zbyt ciężkiej i mokrej gliny w podłożu. Jeżówki nie są wtedy dobrze ukorzenione i padają. Trzymam kciuki za Twoje nowe jeżówki


Ojej...a ja mam też jedną do posadzenia...
Spróbuję zadołować ją w donicy, jest taka ładna, szkoda żeby nie przetrwała.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasya 08:11, 18 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41695
Anda napisał(a)


Jeżówki, które sadzilam latem lub te, które same się wysiały zimują u mnie bez problemu. Tylko te sadzone jesienią nie dają rady. To zapewne sprawka zbyt ciężkiej i mokrej gliny w podłożu. Jeżówki nie są wtedy dobrze ukorzenione i padają. Trzymam kciuki za Twoje nowe jeżówki

Nie wiedziałam ze to częsty problem...
Zastanawiałam się czemu mi padły w zeszłym roku
I wysadziłam kolejne...właściwie to sporo kupiłam jesienią
To co teraz robic ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 08:26, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kasya napisał(a)

Nie wiedziałam ze to częsty problem...
Zastanawiałam się czemu mi padły w zeszłym roku
I wysadziłam kolejne...właściwie to sporo kupiłam jesienią
To co teraz robic ??


A kiedy je sadzilaś? Może warto je wysadzić, rozluźnić mocno ziemię w tym miejscu i dodać kompost, zrobić drenaż z grysu lub piasku, żeby nie było aż tak wilgotno i wsadzić z powrotem? To tylko taki pomysł, bo u mnie ten problem tez nie jest rozwiązany i dlatego dołuję kupowane jesienią jeżówki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:27, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kokesz napisał(a)


Ojej...a ja mam też jedną do posadzenia...
Spróbuję zadołować ją w donicy, jest taka ładna, szkoda żeby nie przetrwała.


Wiesz, ja mam takie doświadczenia z nimi. U Ciebie może dobrze przezimować. Zależy ile masz wilgoci w ziemi zimą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 10:06, 18 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dziewczyny, czy jeśli do kompostu wrzuce ścięte łodygi i koszyczki nasienne jeżówek to wiosna z kompostu wyrośnie mi las jeżówkowy w całym ogrodzie? nie chciałabym tego...
Czy temperatura w kompoście zniszczy nasiona?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 10:30, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Hmm, mysle, ze Twoj kompost nie osiagnie raczej az tak wysokiej temperatury, zeby zniszczyc nasionka.
Jezowki mozna bardzo latwo usunac, wiec to nie tragedia One w pierwszym roku po wysianiu i tak nie kwitna, zdazysz sie ich pozbyc.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 10:42, 18 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
dzięki Ewo Na razie odłożyłam na bok te ścięte jeżówki ,ale szkoda mi tyle zielonego zmarnować a odrywać same główki to marnowanie czasu.A jak już cos rosnie ładnego to nie mam z kolei serca wyrwaćKtos juz miał podobny dylemat?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 10:55, 18 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
malgol napisał(a)
dzięki Ewo Na razie odłożyłam na bok te ścięte jeżówki ,ale szkoda mi tyle zielonego zmarnować a odrywać same główki to marnowanie czasu.A jak już cos rosnie ładnego to nie mam z kolei serca wyrwaćKtos juz miał podobny dylemat?


Ja scinam moje jezowki na wiosne. Mam co prawda coraz wiekszy lan jezowek na ich starym miejscu, ale dzieki temu odnawiaja sie same i nie musze o nie za bardzo dbac. Tylko ze moje, to te normalne, nieodmianowe

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies