Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

leon60 10:25, 02 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Magda70 napisał(a)


Ola, mam je od początku na tej działce nad jeziorem.

Zalatwiły mi wszystkie młode graby - ze 30 szt. Teraz wiosną sadziłam nowe. Wlazły do skrzyń warzywnych i wciągneły bazylię, jarmuż
Ja mam gdzieś jeszcze karczownika...ten załatwił jabłonkę rajską i brzozę.

Eh,,...

od montany to wara!

Nawet mi nie przypominaj o nich bo mam nerwa, dosiewki trawy przy kraweznikach wszystko przeorane, warzywa jak sie dorwa to zjedza wszystko lacznie z cebula...
Seslerie jesienna swego czasu taka tyci tyci to sadzilam owinieta w siatke na krety i to potrafily zniszczyc i gryźć koszenie.....
Na karczownika chociaz sa rozne specyfiki a na to cholerstwo nic bo to gowno jest pod ochrona....
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Magda70 10:43, 02 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
leon60 napisał(a)

Nawet mi nie przypominaj o nich bo mam nerwa, dosiewki trawy przy kraweznikach wszystko przeorane, warzywa jak sie dorwa to zjedza wszystko lacznie z cebula...
Seslerie jesienna swego czasu taka tyci tyci to sadzilam owinieta w siatke na krety i to potrafily zniszczyc i gryźć koszenie.....
Na karczownika chociaz sa rozne specyfiki a na to cholerstwo nic bo to gowno jest pod ochrona....


Jest na turkucia coś. eM kupił ostatnio. Ale czy zadziala...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
beta 10:55, 02 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)


O patrz!
A pewnie ma fioletowe?


tak, fioletową
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 12:46, 02 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38713
beta napisał(a)


tak, fioletową


To wychodzi na to, że tylko biała się wysiewa?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basia_KRK 12:51, 02 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Juzia napisał(a)

Jak chcesz zasłonić tylko murek, to może trzmielina lub bluszcz ?


Magda70 napisał(a)

Basia, wiesz co...kiedyś mialam plan aby ten murek przemalować- aby nie szpecił. Teraz to ja już się do niego przyzwyczaiłam i mnie nie denerwuję. Jest i tyle... Co nie znaczy , że za jakiś czas jak się będę nudzić to będę się znów zastanawiać co z nim zrobić. Ale na chwilę obecną tak jak piszesz...traktuję to jako element architektury

U mnie w wątku jest zdjęcie z ambrowcami i za nimi jest też właśnie taki murek (wys. ok. 25 cm), tylko miejsca mniej, nie mam pomysłu jak go zasłonić, jakoś teraz częściej mi się rzuca w oczy W "nogach" ambrowców mam turzycę carex 'Everillo', może faktycznie użyję trzmielinę.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
leon60 17:22, 02 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Magda70 napisał(a)


Jest na turkucia coś. eM kupił ostatnio. Ale czy zadziala...

Jak zadziala daj znac
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Agania 18:12, 02 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja też mam z tym problem dużo roślin tracę
Chcę małą łączkę i nie mam kiedy się tym zająć...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
nicol21 17:22, 03 cze 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Magda70 napisał(a)



Już kamyki wczoraj włożone

Super

to odętki tak łatwo się sieją? Powtarzają kolor rodziny matecznej czy jest to loteria?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Magda70 13:20, 04 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nicol21 napisał(a)

Super

to odętki tak łatwo się sieją? Powtarzają kolor rodziny matecznej czy jest to loteria?


Odętka u mnie tak. Ona nawet nie sieje się tylko rozłazi pod ziemią.
Ale musi mieć mokro.
Ja mam białą i taki kolor powtarza.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 13:21, 04 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
leon60 napisał(a)

Jak zadziala daj znac



Yes...

Agania napisał(a)
Ja też mam z tym problem dużo roślin tracę
Chcę małą łączkę i nie mam kiedy się tym zająć...


Ach te nasze chciejstwa...
Powoli będę rośliny gromadzić Aż się uda.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies