Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

ElzbietaFranka 16:56, 01 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Syla napisał(a)
Mój ogrodowy potwór






Chciałabym mieć już takiego potwora piękny jest. Przycinssz go? Mój kolumnowy chyba.
Ładna kompozycja obok chyba klon czerwony a po prawej miłorząb japoński.
Pewnie jesień piękna u ciebie też.
Ogród ładnie i czysto prowadzony.
Jeżówki białe na tle traw rewelacyjne.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mimi 15:16, 02 wrz 2020


Dołączył: 22 kwi 2016
Posty: 14
To ja swojego tulipanowca też muszę już przyciąć, a taki fajny trójkątny ma kształt.

Sylwia a kiedy lepiej wiosną czy jesienią ciąć tulipanowca?
Syla 12:57, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pszczelarnia napisał(a)
Syla, Twoje Gardens po latach nadal piękne. Teraz już chciałyby wyjść spod Twojej opieki ale Ty wkraczasz z sekatorem i drabiną w dłoni (podziwiam).

Pokaż jak wygląda "moje miejsce" z hostą 'Praying hands' i frontowe zapożyczone dęby. I ten cały boczny front.


Fajnie Cię widzieć.


Witaj Wydaje mi się , że ogród jest za mały abym pozwoliła na swawolę roślin, w szczególności żywopłoty i drzewa . Obawiam się przytłoczenia. Póki mam jeszcze chęci i trochę energii to utrzymuję je na stałym poziomie. Pewnie przyjdzie taki moment, że... i wówczas odpuszczę....
Pamiętam jak się martwiłam dzieleniem hosty Praying hands w tym miejscu o którym piszesz. Jak sobie poradzę z wysadzaniem ich z pośród bukszpanu i cisów. Niepotrzebnie. Same sobie radzą , pewnie i natura (gryzonie)pomagają. W środkowej części wyrastają dzieci
Zapożyczony front to lipy. One są nieśmiertelne i o kolejne minione lata wyższe Dają do wiwatu czyli śmiecą cały rok , cały czas, nie dają odpocząć. Nauczyłam się z tym żyć
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 13:02, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ElzbietaFranka napisał(a)




Chciałabym mieć już takiego potwora piękny jest. Przycinssz go? Mój kolumnowy chyba.
Ładna kompozycja obok chyba klon czerwony a po prawej miłorząb japoński.
Pewnie jesień piękna u ciebie też.
Ogród ładnie i czysto prowadzony.
Jeżówki białe na tle traw rewelacyjne.

Pozdrawiam


Ja chciałabym niższego Tnę co drugi rok w terminie w którym akurat , nie pada , nie praży , dostosowuję porę cięcia do moich możliwości i warunków pogodowych. Jestem mocno nie poprawna ale rośliny raczej dają radę . Roślinki jeszcze letnie , pewnie lada moment będą pokazywać swoje jesienne walory Nie lubię jesieni , nie lubię zimy . Kocham lato i ciepłe dni (nie upalne) . Jestem zmęczona tym rokiem i choć jeszcze trochę zostało do jego końca to liczę na kolejne lato takie jakie lubię ja
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 13:08, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
mimi napisał(a)
To ja swojego tulipanowca też muszę już przyciąć, a taki fajny trójkątny ma kształt.

Sylwia a kiedy lepiej wiosną czy jesienią ciąć tulipanowca?


Napisałam w powyższym poście odnośnie cięcia. Tnę kiedy warunki pogodowe są odpowiednie i ja mam trochę więcej energii. Zazwyczaj trafia mi się ciąć w czerwcu , ale nie wiem czy poprawnie czy nie Do tej pory nie zakwitł a stary już jest, dlatego nie wiem ......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agania 14:20, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Super wygląda ten wgłębnik z gabionów?
Masz w jakiś sposób utwadzoną ziemię przy wgłęniku?
Dasz więcej fotek nie widać, ale wydaje mi się że po okręgu masz różną wysokość?
Spadek jest czy tylko takie złudzenie?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Syla 19:09, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Świeżynki foty
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:11, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:14, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:18, 07 wrz 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies