Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Makao_J 18:05, 05 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A tulipanowca tniesz na drabinie czy włazisz na gałęzie?

Co do umbr to nie wiem. Nie mam u siebie. Nie wiem jak reagują na mocne cięcie. Może Danusi trzeba by zapytać.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Syla 20:23, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Makao_J napisał(a)
A tulipanowca tniesz na drabinie czy włazisz na gałęzie?

Co do umbr to nie wiem. Nie mam u siebie. Nie wiem jak reagują na mocne cięcie. Może Danusi trzeba by zapytać.



Tulipanowca tnę stojąc na najwyższym stopniu drabiny uzbrojona w dłłłłługi sekator na wysięgniku chyba 230cm i tnę gałęzie troszkę oddalona od drzewa żeby przyciąć to co konieczne.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:43, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
UlaB napisał(a)
Syla, ale co jest nie tak z Umbrami? Za blisko siebie siedza czy jak? Pokaz o co chodzi. Nie wyobrazam sobie ciecia Umbry, poza tym nie jestem pewna - czy one to lubią?
U mnie jest jedna - i korona i pien utyly, nie ma co ukrywac no ale drzewa rosną, nie ma zludzen



Z moimi umbrami jest wszystko ok .Mam je posadzone co 3m i jeszcze się mieszczą ale , no mam ale , że tam za chwile im miejsca braknie i tak się zastanawiam jak się za nie zabrać.... Pewnie jak zacznę to co jakiś czas będę musiała powtarzać zabieg....Nie sądzę , żebym im zdrowotnie zaszkodziła lecz mogę je oszpecić krzywym cięciem bo są wysoko szczepione. Ostatnio doczepiłam się do mojego świerka przed wejściem do domu. No przegięłam trochę ale urośnie , zaczynał przytłaczać a ja nie chcę olbrzymów i wszystkie żywopłoty przycinam. Dobrałam się również do moich wiśni pissardii , jak M zobaczył to zbladł ale po 2 tygodniach wypuściły listki. Jest trochę łyso ale dążę do zrobienia z nich przesłony takiej jaką sobie kiedyś tam wymyśliłam. Dopuściłam do takich wielkości tylko ze względu na brak sił i czasu. Teraz to nadrabiam a po ostrym cięciu nagle robi się pusto Odrosną .... Ostatnimi drzewami które sobie odpuściłam są te moje umbraculifery no i dumam .... Pewnie przyjdzie taki moment , że się nie zawaham . A na razie marudzę
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:50, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Juzia napisał(a)
Trochę się pozmieniało widzę
Tylko porządeczek cały czas ten sam

Co masz w gabionie zamiast szałwii???

I widzę, że lawend coraz mniej... Ja teraz też już bym nie sadziła u siebie. Za dużo czasu mi zajmują.

Fajnie, że wróciłaś!
Będziesz mi podpowiadać....



Szałwia już dawno sobie podarowała to miejsce , teraz mam przetaczniki.... Lawendy mają za dużo cienia ze wzgl. na tulipanowca , one są ale przy jeżówkach . Przycięłam kwiatostany i ich nie widać ale są Pozbyłam się koła bukszpanowego przy miłorzębie bo nie zdążyłam i zjadł je grzyb. Są tam moje mikrusie sadzonki, może dadzą radę. Bukszpany zjedzone przez grzyba a ja podczas ich wykopywania pogryziona przez osy. Na długo zapamiętam te bukszpany Będę Ci podpowiadać
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Makao_J 21:49, 05 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Okej. Rozumiem.
Mamy takie nożyce. Dobrze wiedzieć.
Normalnie to bym wlazła na niego ale trochę strach bo to kruche drzewo.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Syla 21:53, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Makao_J napisał(a)
Okej. Rozumiem.
Mamy takie nożyce. Dobrze wiedzieć.
Normalnie to bym wlazła na niego ale trochę strach bo to kruche drzewo.


Ale ja pisałam o sekatorze na wysięgniku. Nie wiem czy mogę podlinkować ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Magda70 21:57, 05 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Juzia napisał(a)
Trochę się pozmieniało widzę
Tylko porządeczek cały czas ten sam

Co masz w gabionie zamiast szałwii???

I widzę, że lawend coraz mniej... Ja teraz też już bym nie sadziła u siebie. Za dużo czasu mi zajmują.

Fajnie, że wróciłaś!
Będziesz mi podpowiadać....



Juzia...ciełam dziś cisy...a obok nich mam lawendy i tak mi się nie chce za nie brać-ciąć, że przemknęła mi taka szalona myśl: a może się ich pozbyć? więc witaj w klubie
I teraz myślę co by tam wsadzić jako zamiennik.
A lawende sprzedam...duże krzaki mam już

sorry Syla, że u Ciebie...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Makao_J 22:16, 05 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Syla napisał(a)


Ale ja pisałam o sekatorze na wysięgniku. Nie wiem czy mogę podlinkować ?

Nie, spoko.

Może nie zauważyłam tego wpisu bo miałam przerwę roczną albo zapomniałam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
A_gawa 18:55, 09 sie 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Syla napisał(a)
Jeżówkowo no bo przecież jak ich nie kochać


Absolutnie nie ma innej możliwości.


Ile Ty się natyrasz w tym cudnym ogrodzie, to tylko Ty wiesz. Gratulacje! Brzytwa, sztos!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
nicol21 08:19, 10 sie 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
super, że wróciłaś choć na chwilę, extra że pokazałaś trochę zdjęć jak ogród się zmienia i dorasta. Choć przyznam, że czekam na więcej foteczek bo pięknie jest u Ciebie.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies