Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 14:47, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Magda70 napisał(a)
Cudnie wyglądają jeżówki!!!

Fajnie, że co raz więcej "starych" zagląda na O


Ja się Cieszę , że jeszcze ktoś pamięta
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:52, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pochwalę się jeszcze. Od jakiegoś czasu hoduję aloes. Kupiłam kiedyś jednego a teraz mam ich 9 Dzielę i rozmnażam. Uwielbiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Margerytka40 15:17, 05 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Sylwia czy te Twoje białe jeżówki to Virgin?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
deszczowymaj 15:26, 05 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Syla napisał(a)
Pochwalę się jeszcze. Od jakiegoś czasu hoduję aloes. Kupiłam kiedyś jednego a teraz mam ich 9 Dzielę i rozmnażam. Uwielbiam


Piękne w swej prostocie A używasz ich co celów jakiś tam ? czy tylko mają cieszyć oko ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Makao_J 15:48, 05 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O tak, brzozami z hostami. Tylko u Ciebie to połączenie. Super jest.
Ja mam brzozy z jukami. Eksperyment

Twój tulipanowiec to zwykły czy fastigiata że taki kolumnowy jest?

Mój chyba teraz jest taki jak Twój gdy kupowałaś więc jeszcze nie tniemy. Nie wiem czy dobrze robię. Może gdybym już cięła to by się zagęszczał od razu.

Co Ty robisz?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Syla 15:59, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Margerytka40 napisał(a)
Sylwia czy te Twoje białe jeżówki to Virgin?


Tak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:04, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
deszczowymaj napisał(a)


Piękne w swej prostocie A używasz ich co celów jakiś tam ? czy tylko mają cieszyć oko ?


Tak, jestem fanką aloesu ale do moich celów pielęgnacyjno-leczniczych trochę tego za mało na parapetach. Jeśli zaistnieje jakaś szczególna potrzeba to i owszem , uszczknę i podaruję w potrzebie. Wspomagam się preparatami prawie w 100% aloesowymi, do picia i do smarowania Te muszą sobie podrosnąć bo jak pokazałam rodzince jak i do czego to mi roślinki znikały w mgnieniu oka. Na razie biję po łapach Także obecnie jak najbardziej są dekoracją.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:19, 05 sie 2020


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Makao_J napisał(a)
O tak, brzozami z hostami. Tylko u Ciebie to połączenie. Super jest.
Ja mam brzozy z jukami. Eksperyment

Twój tulipanowiec to zwykły czy fastigiata że taki kolumnowy jest?

Mój chyba teraz jest taki jak Twój gdy kupowałaś więc jeszcze nie tniemy. Nie wiem czy dobrze robię. Może gdybym już cięła to by się zagęszczał od razu.

Co Ty robisz?


Aniu, przede wszystkim tnę z wysokości. Nie chcę wyżej niż jest bo jeśli przegapię to już wyżej go sama nie utnę. Taki zabieg przeprowadziłam trzy-krotnie. Z szerokości , tylko tam gdzie mi gałęzie zachodziły na żywopłot. Ja mam zwykłego tulipanowca amerykańskiego. Myślę, że ten mój jest gęsty i przycinanie go dla zagęszczenia raczej nie jest potrzebny. Tnij swojego tylko wówczas jeśli chcesz go ograniczać wówczas pień nie będzie przybierał na mocy. Ja zabrałam się za cięcie za późno Trapią mnie jeszcze moje umbraculiferki bo przyrosły na masie okrutnie. Ale jak je ogarnąć na około ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
UlaB 16:58, 05 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Syla, ale co jest nie tak z Umbrami? Za blisko siebie siedza czy jak? Pokaz o co chodzi. Nie wyobrazam sobie ciecia Umbry, poza tym nie jestem pewna - czy one to lubią?
U mnie jest jedna - i korona i pien utyly, nie ma co ukrywac no ale drzewa rosną, nie ma zludzen
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Juzia 17:08, 05 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Trochę się pozmieniało widzę
Tylko porządeczek cały czas ten sam

Co masz w gabionie zamiast szałwii???

I widzę, że lawend coraz mniej... Ja teraz też już bym nie sadziła u siebie. Za dużo czasu mi zajmują.

Fajnie, że wróciłaś!
Będziesz mi podpowiadać....

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies