Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

Madzenka 20:54, 02 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Cyprysy są wrażliwe na mrozy (mimo, że na takiej ulicy mieszkam nawet u siebie nie posadziłam )
Bukszpany wcale nie są takie wrażliwe, pod warunkiem, że nie masz wygwizdowa (wiatrów) albo podmokłego terenu. A w tej donicy ocieplonej wg mnie sytropianem wytrzymaja. Gorzej znoszą wiosenne słońce przy zamarźniętej ziemi niż mrozy. Wiec ja bym si bukszpanów nie obawiała. A może lepsze cisy.
Polska południowo-wschodania ma lepszy klimat wg mnie niż Mazowsze... ? Mylę się?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zeta 20:57, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Marzena2007 napisał(a)
Cyprysy są wrażliwe na mrozy (mimo, że na takiej ulicy mieszkam nawet u siebie nie posadziłam )
Bukszpany wcale nie są takie wrażliwe, pod warunkiem, że nie masz wygwizdowa (wiatrów) albo podmokłego terenu. A w tej donicy ocieplonej wg mnie sytropianem wytrzymaja. Gorzej znoszą wiosenne słońce przy zamarźniętej ziemi niż mrozy. Wiec ja bym si bukszpanów nie obawiała. A może lepsze cisy.
Polska południowo-wschodania ma lepszy klimat wg mnie niż Mazowsze... ? Mylę się?

No z tego co wiem to już prawie nigdzie śniegu nie ma ....u mnie jest
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 21:00, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Łoosiuu napisał(a)



Tutaj mam kolejną donicę ....cyprys....żurawki i trawki . Ten cyprys jednak ciągle przemarza.

Tutaj fajnie wyglądałby Bonsai (przynajmniej tak mi się wydaje) no ale to jeszcze grubsza sprawa.
A bukszpany w donicy rzeczywiście najlepszy pomysł, ale z drugiej strony tak co roku zmnieniać na nowe troche szkoda by było jakby sie zniszczył
A może trzmielina podsadzona trawkami(np. nowozelandzkimi. Danusia ma ich teraz pełno u siebie)
Kiedyś na GAPie widziałem w dużej donicy cedra, fajnie mu gałęzie opadały(ale znowu czy przezimuje?)
Albo jakaś spiralka lub trzy kulki na kiju?
Ale to takie luzne sugestie


No dzieki każda sugestia dobra .....coś z tego wybiorę ...gdyby nie problem przemarzania ...byłoby więcej do wyboru.


Trzmieliny przemarzną, trawy też w końcu. Cedra odradzam w to miejsce. Cisa też bym odradzał, bo bywa tak że przemarza i on Przepraszam, że tak krytycznie, staram się pomóc
Ja bym się poważnie zastanowił nad jakimś stożkiem lub bonsai z np. grabu czy buka taki duży żeby był, nie jest on taki trudny do formowania jak mogłoby się wydawać, poza tym on nie przemarznie jak już się mocno ukorzeni w przeciwieństwie do cyprysika...
Może grujecznik 'Pendula' ?? Albo poszukaj czegoś rodzimego co rośnie w okolicy i nie przemarza i ci się podoba?


O kurcze a u mnie w drugiej donicy trzmielina rośnie niezabezpieczona ....
Niestety ta donica ma 1,5 metra głebokości grab lub większe drzewo?? Chyba na to za płytka?
Nie martw się nie sądze że jesteś krytyczny każda opinia jest mi cenna
Wysłucham wszystkich i wkońcu wybierzemy optymalną wersję
Dziekuję
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Loosiuu 21:03, 02 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
aj to nie! myślałem że pod spodem jest ziemia! zaraz coś się wymyśli innego
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Zeta 21:04, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Łoosiuu napisał(a)
aj to nie! myślałem że pod spodem jest ziemia! zaraz coś się wymyśli innego

____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Loosiuu 21:08, 02 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
A co powiesz na połączenie Hosty 'blue angel' z hakonechloą 'aureola' i paprociami typu wietlica japońska ??
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gabrysia_ 21:09, 02 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Witam
Posiedziałam sobie w Twoim ogrodzie i bardzo mi się podoba.
Sama jestem na etapie zmian i urządzania ogrodu i szukam inspiracji
Wszystkie ogrody są piękne!
Pozdrawiam.
____________________
Loosiuu 21:14, 02 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Hmm, albo dereń biały 'sibirica' ze cztery krzaki w jeden dołek po środku i całe koło wypełnione runianką? Kompozycja nie przemarza, jest bardzo dekoracyjna, a dereń przycinany nisko będzie co roku odbijał pięknymi łodygami z czerwonym kolorem zimą! Tylko będzie trzeba troszkę bardziej nasypać kory albo najlepiej kompostu jako ściółki i przez pierwszy rok podlewać, potem to już samowystarczalne połączenie...
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Zeta 21:19, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Łoosiuu napisał(a)
A co powiesz na połączenie Hosty 'blue angel' z hakonechloą 'aureola' i paprociami typu wietlica japońska ??


Fajnie tylko połowa mojej działki to hosty i paprocie
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Loosiuu 21:19, 02 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jeśli chodzi ci o typowo bylinową zieloną kompozycję nawiązującą do zagajników brzozowych może rodgersja kasztanowcolistna, hakonechloa macra sp. (gatunek-zielona)
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies