Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

Zeta 20:23, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Lukas napisał(a)

Tutaj mam kolejną donicę ....cyprys....żurawki i trawki . Ten cyprys jednak ciągle przemarza.

Tutaj fajnie wyglądałby Bonsai (przynajmniej tak mi się wydaje) no ale to jeszcze grubsza sprawa.
A bukszpany w donicy rzeczywiście najlepszy pomysł, ale z drugiej strony tak co roku zmnieniać na nowe troche szkoda by było jakby sie zniszczył
A może trzmielina podsadzona trawkami(np. nowozelandzkimi. Danusia ma ich teraz pełno u siebie)
Kiedyś na GAPie widziałem w dużej donicy cedra, fajnie mu gałęzie opadały(ale znowu czy przezimuje?)
Albo jakaś spiralka lub trzy kulki na kiju?
Ale to takie luzne sugestie


No dzieki każda sugestia dobra .....coś z tego wybiorę ...gdyby nie problem przemarzania ...byłoby więcej do wyboru.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 20:25, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
A może trzmielina na pniu i te żólte tuje z realizacji Danusi w ogrodzie zimozielonym i irga pomiędzy???
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 20:26, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 20:26, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Tylko czy te tuje do cienia się nadają?
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
EPODLAS 20:37, 02 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Piękne hosty, wiesz jakie? Mam ich trochę, ale mam zamiar powiększyć kolekcję. Całkiem dobrze sobie radzą na skarpie w trudnych warunkach pod drzewami.
____________________
Mój ogród
Zeta 20:39, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Hmm hosty dostałam od mamy i niewiem niestety co to za odmiana.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Madzenka 20:49, 02 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zeta napisał(a)

Zetka a czym się stresujesz, jak przemarzną to wymienisz

Taaak a mąż mnie razem z nimi

Pod Rzeszowem też plantacja bukszpanowa jest Zapytaj Ani asc
A bukszpany mają to do siebie, że są piekne caly rok a tawuły latem są super a zimą nie ten teges... A przecież tę donicę oglądasz codziennie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zeta 20:50, 02 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Marzena2007 napisał(a)


Zetka a czym się stresujesz, jak przemarzną to wymienisz

Taaak a mąż mnie razem z nimi

Pod Rzeszowem też plantacja bukszpanowa jest Zapytaj Ani asc
A bukszpany mają to do siebie, że są piekne caly rok a tawuły latem są super a zimą nie ten teges... A przecież tę donicę oglądasz codziennie

Tyż prowda
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Loosiuu 20:52, 02 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zeta napisał(a)


Tutaj mam kolejną donicę ....cyprys....żurawki i trawki . Ten cyprys jednak ciągle przemarza.

Tutaj fajnie wyglądałby Bonsai (przynajmniej tak mi się wydaje) no ale to jeszcze grubsza sprawa.
A bukszpany w donicy rzeczywiście najlepszy pomysł, ale z drugiej strony tak co roku zmnieniać na nowe troche szkoda by było jakby sie zniszczył
A może trzmielina podsadzona trawkami(np. nowozelandzkimi. Danusia ma ich teraz pełno u siebie)
Kiedyś na GAPie widziałem w dużej donicy cedra, fajnie mu gałęzie opadały(ale znowu czy przezimuje?)
Albo jakaś spiralka lub trzy kulki na kiju?
Ale to takie luzne sugestie


No dzieki każda sugestia dobra .....coś z tego wybiorę ...gdyby nie problem przemarzania ...byłoby więcej do wyboru.


Trzmieliny przemarzną, trawy też w końcu. Cedra odradzam w to miejsce. Cisa też bym odradzał, bo bywa tak że przemarza i on Przepraszam, że tak krytycznie, staram się pomóc
Ja bym się poważnie zastanowił nad jakimś stożkiem lub bonsai z np. grabu czy buka taki duży żeby był, nie jest on taki trudny do formowania jak mogłoby się wydawać, poza tym on nie przemarznie jak już się mocno ukorzeni w przeciwieństwie do cyprysika...
Może grujecznik 'Pendula' ?? Albo poszukaj czegoś rodzimego co rośnie w okolicy i nie przemarza i ci się podoba?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:53, 02 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zeta napisał(a)
A może trzmielina na pniu i te żólte tuje z realizacji Danusi w ogrodzie zimozielonym i irga pomiędzy???


Irga może przemarznąć, moja wymarzła cała, a trzmieline będzie trzeba okrywać
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies