Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

monia 22:13, 21 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
I moje ulobione 200m za domem, droga, a właściwie szlak konny prowadzący na jezioro pomnik przyrody ( 1,5km)
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 22:15, 21 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
I moja Kajusia staruszka wiosną. Oby do wiosny. Pozdrawiam i życzę spokojnych przygotowań do świąt.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 22:15, 21 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 20:50, 23 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Witam, ponownie o to zmiany jakie bym chciała wprowadzić w moim ogrodzie na wiosnę zacznę od tych najprostszych. Przygotowałam już parę projektów zmian, ale nie wiem czy w rzeczywistości będzie też tak wyglądało.

Wizualizacja wiosny. Rabata składałaby się z budleji 2 lub 3 krzaków oraz hortensji różowych posadzonych w donicach. Także dosadziłabym tuje szmaragd oraz wierzbę lanata

a tak latem.

i tak teraz
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 21:20, 23 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
W ogrodzie jest bardzo wiele bylin. Sama też co roku sieję moje ulubione jednoroczne begonie, żeniszek , nasturcję, warszawianki, aksamitki.

Do wykorzystania i uporzątkowania mam całą długą liste roślin. Planuję stworzyć rabaty które będą atrakcyjne przez cały rok. Połączenie iglaków, bukszpanów z kwiatami. Rabaty planuję w następujących połączeniach kolorów
rabaty z dominacją czerwieni, różu i fioletu połączone z bielą
rabaty żółte z połączeniem czerwieni i pomarańczu.

Uporządkowałam sobie kolorystycznie rośliny jeszcze muszę sobie wypisać do każdej rośliny miesiące kwitnienia

Róż
wrzosy
sadzieć dęty
róże
pysznogłówka
goździki
serduszko
bergenia
floksy
naparstnice
orliki
hortensja różowa
łubin
malwa
odętka
piwonia
firletka smukła
rozchodnik okazały
ostróżka
kosmos (warzszawianka)
budleja

Czerwień
firletka chalcedońska
trytama
róże
begonia
mak pełny

fiolet
pysznogłówka
dzwoneczek
dzwonek skupiony
orlik
łubin ogrodowy
szafirek
krokus
fiołek
żeniszek
irys
lawenda wąskolistna
szałwia
kosaciec syberyjski
ostróżka
szczypiorek
trzykrotka
kocimiętka

BIAŁY
dzwonek
orlik
krwawnik kichawiec
naparstnica
śnieżyczki
konwalie
stokrotka
odętka
śniadek
rogownica
juka
złocień biały
ostróżka
kosaciec brudkowy
tawułka
kosmos
czyściec wełnaisty

Zółte
nachyłek
włoć kanadyjska
trzmielina
krwawnik
narcyz
aksamitka
trojeść kropkowana
słoneczniczek szorstki
maczek kalifornijski
trojeść
wilczomlecz
smagliczka

Pomarańcz
nagietek
aksamitka
maczek kalifornijski
kuklik pomarańczowy
nasturcja
krwawnik terracotta

____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 21:23, 23 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Hej, to co jest końcem rabaty jest żywopłot rabata ma 3m szerokości i 3,5 m długości. Myślę, że wszystko powinno się zmieścić. Gosia też myślałam o zimozielonych, ale za bardzo nie mam pomysłu.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 21:25, 23 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Aha za żywopłotem znajduje się ogródek warzywny.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 21:41, 23 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Ogród, ma bardzo dużo rabat samych kwatowych co o nie każdej porze ładnie to wygląda. W maju jest bujnie zielono latem kolorowo, koniec lata zaczyna się dużo pustych klepowisk z mnustwem liści co nie jest atrakcyjne.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 22:54, 23 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Wersja II z rododendronem i różą lub wiciokrzewem, albo powojnikiem
żywotnik zachodni danica
żywotnik zachodni aurescens
tuja szmaragd





Która lepsza wersja ??
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 20:36, 10 kwi 2013


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Witam, ponownie przesyłam zdjęcia wielkanocnych kolędników w moim ogrodzie to tak na powitanie. Nie wiem jak u was, ale u mnie od dziś wiosna pełną parą i praca też W dzisiejszym dniu wraz z moim M położyliśmy nowe ścieżki ze starych płyt chodnikowych, i przestawiliśmy pergolę z różami w inne miejsce. Nie wiem jeszcze jak róże tą przeprowadzkę przeżyją. Ale pergola wcześniej była tak położna, że nachodziła na iglaka, który kształtuję na kulę i przejście było bardzo wąskie. Jeżeli chodzi o płyty myślę, że efekt dosyć fajny

Poniżej, zdjęcia z pergolą w starym miejscu. W miejscach gdzie widać łyse place rosły pigwy, które przysłaniały większą część ogrodu.


I jeszcze raz świąteczni goście. Koniki uciekły sąsiadowi Ale na święta mieliśmy frajdę. Goście Agro też


A poniżej widać kawałek ścieżki jaka prowadziła do altany teraz są położone 4 razy większe płyty



I dzisiejsza praca



Następne płyty czkają na położenie



I przeniesiona pergola. Pergole jeszcze muszę obsadzić czymś. Wiem na pewno, że wykorzystam trochę kamieni



I ostatnie zdjęcie z moją dużą PRAWIE kulką. W tym miejscu koło tego iglaczka planuję jakieś mniejsze kulki



I na zakończenie nasz wierny całodniowy towarzysz, cały dzień kręcił się w okół ogrodu i nawoływał towarzyszkę




____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies