Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

monia 21:19, 10 kwi 2013


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Może pergola w ten deseń? Jeżeli wyrobię się z pracą przymiarka z kamieniami jutro. Różyczki są drobne różowe nie wiem jaki to jest gatunek, ale ciągle łapie jakąś zarazę

____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
renatamama3 22:10, 10 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam u Ciebie zwabił mnie tytuł wątku ,bo też mieszkam przy lesie.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
monia 20:55, 04 cze 2013


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Witam, ponownie w końcu zagościła w pełni wiosnaprzesyłam parę zdjęć z końca maja i początku czerwca pozdrawiam




____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 21:05, 04 cze 2013


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
wydaje mi się ze pomysł z płytami z odzysku był trafiony jeżeli chodzi o ten ogród. W tej chwili królują orliki, irysy. Orliki same się wysiewają. Przyjeło mi się 40 róż wielkokwiatowych dojdą więc na jesień rabaty różane z bukszpanem i lawendą.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Moniika 21:07, 04 cze 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj ! Ślicznie u Ciebie ! Miło pospacerować pozdr M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
monia 21:14, 04 cze 2013


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Niestety powódź nie oszczędziła naszej miejscowości jednak ominęła nas, ale przez ulewne deszcze pojawiło się wiele ślimaków. 2 tygodnie temu zakupiłam 35 szt. petunii, które niestety przez pogodę bardzo zmarniały a w dodatku są nadjedzone przez ślimaki tak samo lewkonie. Macie może jakieś skuteczne pomysły na ten problem. Podsypałam trocinami aby odstraszyć ślimole ale nic nie dało . Zdjęcie kawałka rabaty zaraz po nasadzeniu.

____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monika_kunicka 09:47, 13 lis 2013

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 1
Jesień w ogrodzie
monia 20:48, 20 sty 2014


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
A oto początek stycznia zdjęcia z 10. 01. 2014. W tym czasie znalazłam piękną kępę fiołków jeden z nich w przybliżeniu
Wokół sadu rozpościera się skarpa z wieloma starymi gatunkami drzew teraz oczyszczona z krzaków

spacerując dalej widok na mokradła i góry

mamy piękny widok około 100m od domu z którego w rzeczywistości rzadko się korzysta
ale wracajmy do ogrodu jeszcze wiele prac zanim wszystko będzie w miarę poukładane ale to jest dopiero 2 rok naszych prac



poniżej widok na piwnice którą będziemy przekształcać na piwnice z kominkiem

w tym ujęciu będzie podjazd do garażu z murkiem z kamienia i prawdopodobnie róże z lawendą w zdłuż murka ale nie wiem czy przetrzymają tak otwarty teren

i małe psoty

____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 20:49, 20 sty 2014


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753

____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 12:14, 04 gru 2014


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Witam serdecznie, dawno nie odwiedzałam ogrodowiska więc postanowiłam nadrobić rok w skrócie zacznę od wiosennego buszu


i to już lato w pełni i te same rabaty co wyżej


i dla porównania ta sama rabata późną jesienią. W przyszłym roku wiosną dojdzie nowa elewacja budynku i w oddali gdzie widać drzwi tarasowe aż do wisterii ( jasne zielone na ścianie) dojdzie taras. Na rabacie zostaną róże różowe nie wiem jakiego gatunku są te róże ale od lata do póżnej jesieni pięknie kwitną i mało przy nich pracy, pomiędzy różami aż do bukszpanu wysypiemy czarny kliniec bazaltowy, dojdą same hosty i kwiaty jednoroczne aksamitki kremowe i do tego kilka róż przy samym budynku w kolorze czerwonym

i tu aksamitka z nasion która bedzie pomiędzy różami

róże przed domem to już mamy

przy starym budynku gdzie trwają remonty powstała taka mała rabasia

moja ulubiona róża przy wędzarni jest u nas 2 rok
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies