Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

monia 15:27, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess napisał(a)
Pieknie, Monia!
Lubię takie klimaty.
A to co? Bo w jakimś nieznanym mi narzeczu


Witam, serdecznie nie miałam wcześniej dopisanego swojego ogrodu do profilu taki mały sprawdzianik był. Dziękuje za odwiedziny pozdrawiam
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
anka_ 16:37, 05 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Moniu niestety co do planowania rabaty to ja nie pomogę, bo sama mam z tym ogromne problemy. A co do zasłaniania studni- masz obwódki i murki z kamienia, czy nie myślałaś o obudowaniu tym kamieniem studni? Ona też może być ozdobą.
Piękny stawek. Duży jest?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Tess 16:52, 05 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
monia napisał(a)
mam prośbe pomóżcie w zaplanowaniu tej rabaty dalej pod murkiem rosną róże miniaturowe

w kółeczku róża chopin
brama wiazdowa została już przeniesiona w inne miejsce, Winobluszcz został usunięty wiec jest teraz odkryta studnia którą chciałabym jakoś zasłonić czy na obwódkę studni nada się róża bonica ? czy lepiej poprostu surfinie w donicach i zostawić tak jak jest studnia obsypana żwirem na pergoli róża Veilchenblau


Monia, kamienne murki w Twoim ogrodzie kojarzą mi się z klimatem Jurajskiego. Znasz?
Tu masz link do wizytówki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4053-wizytowka-jurajski-ogrod

A jaki kolor mają róże na tej rabacie?
Bo w Jurajskim pięknie skomponowano różowe z lawendą.


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monia 19:10, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
anka_ napisał(a)
Moniu niestety co do planowania rabaty to ja nie pomogę, bo sama mam z tym ogromne problemy. A co do zasłaniania studni- masz obwódki i murki z kamienia, czy nie myślałaś o obudowaniu tym kamieniem studni? Ona też może być ozdobą.
Piękny stawek. Duży jest?



Dzięki za pomysł z kamieniami a na górę lobelia już mi się widzi
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 19:23, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess napisał(a)


Monia, kamienne murki w Twoim ogrodzie kojarzą mi się z klimatem Jurajskiego. Znasz?
Tu masz link do wizytówki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4053-wizytowka-jurajski-ogrod

A jaki kolor mają róże na tej rabacie?
Bo w Jurajskim pięknie skomponowano różowe z lawendą.




jej rabata z jurajskiego miodzio, o tej róży myślałam bonica, pergola obok rabaty porośnięta jest różą o drobnych różowych kwiatach a także róża Veilchenblau, która jest fioletowa, myśle że chopin ona jest biała i wysoka w sam środek, na bokach bonica i na brzegu lawenda będzie więc fiolet róż, biel myślę że tak będzie ok
poniżej jedna z róż na pergoli zdjęcie z 2 lat wstecz teraz pergola cała jest porośnięta tymi różami a forsycja po drugiej stronie rabaty wycięta, tam też jeszcze nie wiem co posadzić ale chyba tez jakieś róże. Pod murkami rosną już okrywowe różyczki miniaturowe


____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 19:29, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tak wygląda całość

____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 19:42, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
na zdjęciu chopin którą bym chciała wcisnąć na rabate na środek ta na zdjęciu ma ok1,5m więc myślę, że z bonicą około 60cm będzie współgrała, styłu za murkiem na drugim zdjęciu jest posadzona budleja (fioletowa kreska) więc chyba będzie ładnie
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 19:48, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
zastanawiam się czy nie lepiej zamiast róż pod murkiem nie wyglądała by lawenda a przy samej pergoli w środek bonica 2 krzaczki wzdłuż murku posadzone są takie różyczki jak na zdjęciu
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 19:55, 05 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
takie zestawienie z jednej i drugiej strony lawenda bonica chopin
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 20:11, 05 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Monia, ja na różach nie znam się nic a nic.
Widzę tylko, czy mi się coiś podoba, czy nie.

Więc pokażę Ci chopiny z laweną:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/81-roza-chopin?page=12

I może poproś o pomoc przy różach Renatkę (Rench).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies