Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój kawałek ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek ziemi

ella 10:36, 17 sty 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Basiu witam Cię cieplutko, kurnik zrobię sama. Teoretycznie wiem, co powiniem taki kurniczek mieć, więc zrobie go sama -(konkretnie to M zrobi ) Ja popracuję nad estetyczną stroną kurniczka...: -żeby nie straszył

Grażynko, jestem z Łodzi ( macham rączką. Korzeni wiejskich ,,O". Kurki raczej będą chodzic po wydzielony miejscu, ale kto wie, przecież to stworzonka boskie, to raz na jakiś czas zaznają wolności

____________________
Mój kawałek ziemi
ella 10:39, 17 sty 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Kochane pozdrawiam serdecznie, teraz już szykuję się do pracy, więc do wieczorka
____________________
Mój kawałek ziemi
aneta230972 00:19, 30 mar 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831

Pozdrawiam świątecznie.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
ella 22:15, 08 mar 2014

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Dawno mnie nie było na forum, a tyle u Was się dzieje. Od końca maja 2013 mieszkamy już w domku
i rozpoczynam prace w ogrodzie. Mam już wytyczony podjazd i dróżki dookoła domu, zatem biorę sie za ogród, jednak mam problem z przedgrodkiem, zupełnie nie wiem czym go obsadzić. Przy wejściu po prawej stronie zaczyna sie wąsko i dalej rozchodzi się na szeroki ogród. Własnie z tym wąskim gardłem zupełnie nie wiem co robić. Ogród zaplanowałam w stylu angielso-sielskim. Jestem po lekturze serii artykułów z naszego ogrodowiska
Kochani może coś poradzicie, bo ja zupełnie nie wiem. Na zdjeciu teren o ktorym piszę przypomina trapez i zaczyna sie od czarnej lini do kraweżnika. Jest szerokości 5,5m i dł 2,5m.
____________________
Mój kawałek ziemi
ella 08:58, 09 mar 2014

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Wczorajszy wieczór spędziłam oglądając inspiracje na Ogrodowisku. Zastanawiam się, co by zrobić z tym kawałkiem ziemi. Wydaje mi się, że robienie obwódki z rabaty z trawą w środku, będzie złym pomysłem. Nie chciałbym odzielać tego fragmentu od reszty ogrodu, ale chyba nie da rady.

Zatem niech będzie osobna rabata.
Pozostają teraz pytania: Czy rosliny powinny być przodem do czarnej pionowej lini (wejście do domu), czy nie? Czy posadzić drzewo czy lepiej krzew? Jeżeli drzewo, to jakie? Przy ogrodzeniu sa wysokie brzozy posadziłabym w ich pobliżu hosty. Obecnie posadzona jest ,,Konika", trzy marne buszpany-chciałam zrobić z nich obwódkę, trzmielina płożąca. Tyle roślin.
I najważniejsze pytanie: Jak dobrać i skomponować rośliny, które pomimo osobnej rabaty stanowiły by integralną część ogrodu?

____________________
Mój kawałek ziemi
Toja 19:37, 18 mar 2014


Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 214
Witam Cię, każdy mówi, że to trudny efekt do osiągnięcia, tymczasem tak nie jest. Ogród jakoś tak sam się zrobił, ja tylko wsadzam, wsadzam, wsadzam, wsadzam i uwielbiam to.
____________________
Paulina Zakamarek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies