Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój kawałek ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek ziemi

ella 23:34, 27 gru 2012

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Drodzy forumowicze, już mnie forum kupiło , więc do dzieła, czyli mój kawałek ziemi do zagospodarowania.
Pisałam, że mam dużą skarpę, kiedy robiłam zdjęcia jeszcze jej nie było, jednak w trakcie prac budowlanych trzeba było coś zrobić z niepotrzebną ziemią i tak powstała skarpa - obecnie usytuowana jest na pierwszym zdjęciu w głębi blisko płotu.
Moi drodzy widzicie więc, że jest gdzie nanieść Wasze sugestie, porady czy po prostu inspiracje. O to gdzie ma powstać mój ogród wiejski, warzywny ogródek i jak pisałm wcześniej mały kurniczek


____________________
Mój kawałek ziemi
ella 11:00, 28 gru 2012

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Dzień dobry Wszystkim w ten słoneczny dzień,

Z mojej strony ukłony dla Pani Danusi wobec jej wiedzy i fachowości i dla Was wobec Waszej sedeczności, poczucia humoru i zawsze dobrych rad.

Jak widziecie na zdjęciach teren wokół domu wymaga ogromnej z mojej strony pracy. Przeprowadzam się juz za miesiąc i juz teraz siedzę i projektuję w myślach. Mam nadzieję, że Będziecie dla mnie siłą determinującą, aby moje plany przełożyły sie na rzeczywistość.
Czytając i oglądająć Wasze wątki widzę, ze to może się stać . Moim marzeniem jest stworzenie ogrodu wiejskiego ale takiego angielskiego.
Moi Drodzy,ponieważ obecna aura raczej każe siedzieć w domu niż pracować w ogrodzie, to aby nam wszystkim było miło takie o to zdjęcie
____________________
Mój kawałek ziemi
ella 13:31, 28 gru 2012

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
O to moja bolączka - wspominana skarpa. Widoczne roslinki są posadzone tylko na przechowanie wraz z przyjściem wiosny będę szukała dla nich miejsca w ogrodzie
____________________
Mój kawałek ziemi
Gosiniak 13:39, 28 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witaj serdecznie, czy dużo już masz roślin, bo na początek Danusia zawsze radzi zacząć od artykułów:
poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-1-sprzatanieink
poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie
jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie
poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-4-realizacja
www.ogrodowisko.pl/artykuly/99-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-5-modernizacja-starego-lub-zaniedbanego-ogrodu
Jeśli już widziałaś mogę wykasować, daj znać, pozdrawiam i czekam na dalsze zdjęcia
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ella 14:02, 28 gru 2012

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Witaj,
miło, że zajrzałaś jeszcze nic czytałam także dziękuję za wskazane artykuły
____________________
Mój kawałek ziemi
ella 14:14, 28 gru 2012

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Gosiniak, ale masz ładny ogród, przejrzałam Twój wątek i widzę że też od początku tworzyłaś i dom i ogród. U mnie jest podobnie. Tworzę od początku i dom i ogród przy czym ten pierwszy jest wzdecydowanie w lepszej formie , ale cóż wszystko przede mną .

Roślinek na razie jest nie wiele ale i pora mało odpowiednia. Czekam na marzec aby wejść z łopatą i wszystko przeorać. U Ciebie widziałąm ciężki sprzęt, u mnie niestety położone są dróżki i koparka wszystko by zniszczyła, także więć pozostają mi moje szanowne rączki
____________________
Mój kawałek ziemi
Gosiniak 15:07, 28 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dasz radę, plan najlepiej zrobić, a resztę pomalutku można, ja też wszystkiego w jeden rok nie zrobiłam.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Jabeska 23:27, 28 gru 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Witaj Z Twojej opowieści widać, że wiesz czego chcesz. To ważne i stanowi dobry początek. Ja nie wiedziałam, a teraz mam sad i warzywnik, które z pasja uprawiam bez chemii, tworzę też ogród ozdobny usiłując łączyć to z sobą. Kury też były w planach, ale, że są dwa myśliwskie psy to nie ma kur
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
ella 17:54, 29 gru 2012

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Witaj Jabeska miło, że do mnie zajrzałaś. Rzeczywiście wiem co chcę w ogrodzie i już podzieliłam go sobie na strefy: rekreacyjna, dla dzieciarni, warzywna, miejsce na wędzarkę i dla kurek. Wiem też jakie chcę rośliny, najwiekszy problem, to jak je ładnie ze soba skomponawać, aby wszysko im odpowiadało : gleba, słońce i sąsiedztwo innych roslin. Lubię bzy, róże, peonie!, hortensje , malwy, słoneczniki, i wszystko co można spotkać wiejskim ogrodzie + angielski trawnik aha i jeszcze ogród warzywny, który będzie otoczony białym płotkiem. I o to mój wstępny przepis na mój ogródek

I moja skarpa co do której nie mam zielonego pojęcia co znią zrobić aby ją wkomponować w ten mój ogródek,
to na razie tyle

____________________
Mój kawałek ziemi
ella 01:01, 01 sty 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Hej kochani , i mamy już Nowy Roczek - eech troche się zadumałam na czasem a raczej nad jego przemijaniem.

Przeglądając Wasze wątki już chyba zdecydowałam się co będzię czestym elementem w moim ogrodzie i tu niespodzianka - będą to kule bukszpanowe i jeszcze inne różne formy. Powiem, że do bukszpana podchodzę bardzo niepewnie , wiem że to roślina jest wdzięczna w kształtowaniu i nadawaniu formy ale tak długo rośnie i rosnie. Pamiętam że u mojej babci bukszpan był zawsze niski i a nie był scianany - może to jakis inny rodzaj ? Nie wiem , no ale to nie ważne. Po przejrzeniu Waszych zdjęć i poznaniu ogrodu Pani Daniusiu teraz czas zaprzyjażnić sie z tą roślinką - i o to mam pierwsze postanowienie noworoczne co do mojego ogródka
____________________
Mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies