Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Rabaty angielskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty angielskie

zabaewa 22:28, 18 sty 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Krwawniki są cudne, urzekły mnie, ale trochę się ich boję za to ich "łajdaczenie się". Straszne z nich łajzy. Danusiu co powiesz ? Mam rację czy zaryzykować ? Pozwoliłam u siebie na niepohamowany rozsiew firletki i niezapominajek. Wyglądają w kwitnieniu w tej masie cudownie ale potem... mnóstwo czasu spędzam na czyszczeniu rabat i reszty ogrodu. Jak dorzucę jeszcze krwawniki to chyba utonę
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
sylwia_slomc... 22:30, 18 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Danuś ja też w tym roku kupiłam trzy penstemony, gdzie pani w ogrodniczym przestrzegała, że jednoroczne i u nas nie zimują, Kondzio zresztą też tak mówił. Zebrałam nasiona( nie pamiętam gdzie wsadziłam)A one do tej pory zielone i kwitły do mrozu Widać zimy mamy już na tyle słabe, że i u nas dają radę
A tak mi się jeszcze przypomniało
Debecja też u nas podobno nie zimuje , a moje już trzeci sezon są i nakrywam tylko tak jak wrzosy, ostatniej zimy myślałam, że wymarzły przycięłam troszkę i ruszyły pięknie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:32, 18 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
zabaewa napisał(a)
Krwawniki są cudne, urzekły mnie, ale trochę się ich boję za to ich "łajdaczenie się". Straszne z nich łajzy. Danusiu co powiesz ? Mam rację czy zaryzykować ? Pozwoliłam u siebie na niepohamowany rozsiew firletki i niezapominajek. Wyglądają w kwitnieniu w tej masie cudownie ale potem... mnóstwo czasu spędzam na czyszczeniu rabat i reszty ogrodu. Jak dorzucę jeszcze krwawniki to chyba utonę

Ja nie Danusia, ale z własnego doświadczenia u mnie się bardzo rozłaziły i siały. Wysadziłam w łąkę, a resztę wyplewię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:30, 18 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Plejada bylin na rabatach angielskich z lipca. Mus kupic mikołajki.
Ciekawe zestawienia, nietypowe, niebieski i pomarańczowy.




Lipiec daje takie bogactwo kolorów. A te leciutko różowe wiechy małych kwiateczów mają cudny delikatny kolor ale nie mogę się dopatrzyć co to.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
violka171 23:51, 18 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Gardenarium napisał(a)


Okazuje się, że moje penstemony kupione w Anglii w tym roku były zimozielone do Bożego Narodzenia, kwitły prawdziwym kolorem, teraz je stroiszem ociepliłam, ale listki nadal są zielone.

No i co tu powiedzieć? Że chyba przeżyją do wiosny.

Angielskie może są inne,moj Polski penstemon owszem przeżył zimę ale nie zakwitł zeszłego sezonu-może potrzebuje czasu na dostosowanie się hmm,zobaczymy jak bedzie w tym sezonie o ile da radę kapryśnej pogodzie
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
mira 23:53, 18 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Lewa strona - gorące klimaty



Prawa strona, pastelowe







Takie zamierzenie że z jednej strony gorące klimaty a z drugiej pastelowe widziałam już w kilku innych ogrodach angielskich - na zdjęciach nie w realu.
Trochę mnie to zdumiało bo zwykle jest dbałość o spójność.
Z drugiej cieszy bo dla zachłannych to oznacza zobaczyć wszystko.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 23:58, 18 sty 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Takie kadry pozwalają przetrwać zimę
Danusiu, mam dzwonek w kolorze jasno lawendowym, nawet nie wiem, skąd się wziął, bo miałam tylko ciemnoniebieskie. Fotkę usunę, bo tylko jedną mam i to marnej jakości.

____________________
Dwa ogrody
Gardenarium 11:47, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zostaw, niech będzie, wyrodził się/wysiał...fajny jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 11:51, 19 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
paniprzyroda napisał(a)
Takie kadry pozwalają przetrwać zimę
Danusiu, mam dzwonek w kolorze jasno lawendowym, nawet nie wiem, skąd się wziął, bo miałam tylko ciemnoniebieskie. Fotkę usunę, bo tylko jedną mam i to marnej jakości.


Ja bym się do Ciebie uśmiechnęła o nasionka tego jasnego właśnie...jest szansa?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 17:37, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko, że z nasionek niekoniecznie będzie taki. Raczej wegetatywne rozmnażanie polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies